Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese kiskutyát...

Bichon havanese kiskutyát szeretnénk. Milyen méretű fekhelyet, szobakennelt, hámot vegyek neki? A szokásos felszereléseken túl mi az amit még ajánlanátok beszerezni?

Figyelt kérdés
Minden tapasztalati tanácsot szívesen fogadok, köszönöm!

2023. febr. 6. 22:26
 1/7 anonim válasza:
87%

A Havanese Bichon kutyák átlagosan 4-6 kilót nyomnak, így egy kis méretű fekhelyre és szobakennelre lesz szükség. Az alomanyag vastagsága elérheti a 10-12 cm-t is. A hám szélessége kb 18-20 cm körüli legyen.


A szokásos felszerelések közé tartozik a fekhely, szobakennel, hám, étel- és itatótálak, játékok és a kozmetikai eszközök. Ezen kívül javasolnám még egy alapos fürdetőeszköz beszerzését, valamint kutya fogkefe és fogkrém a fogainak ápolásához. Ha sokat sétáltatod a kiskutyát, akkor javasolnám még egy kényelmes póráz beszerzését is.

2023. febr. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
A fentieken kívül autós szállítóbox vagy biztonsági öv, kutyapelenka, amíg nem lesz szobatiszta (bár én személy szerint nem szoktattam rá, hanem egyből kintre a kertbe). Nézz meg egy random kisállatwebshop oldalát, pl. zooplus és menj végig a kategóriákon. Ami kell, beszerzed.
2023. febr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Kicsit. 5 kiló körül vannak, tehát nem nagy kutyák.

Fekhely:

-ha kör alakú, kb. 40 cm átmérő

-ha téglalap alakú, kb. 40x40 cm


Kennel:

-kb. 50x50 cm


Hám:

-XXS-XS méret, de attól függ melyik márka, lehet vhol S kell.


Egyébként a szobakennel nem szükséges, egy jól megtanított kutya a kölyökkora után tud normálisan aludni éjszaka. De kölyökkorában még jól jöhet (ha kölyök lesz).

2023. febr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
#3 hát szerintem inkább 7-8 kg körül vannak. Gyakran találkozok havanesekkel, az én kutyám 5.5 kg, a havanesek meg mindig jóval nagyobbak nála. Persze gondolom attól is függ, hogy milyen tenyésztőtől van. Az xxs hám is biztos, hogy kicsi lesz, az az 1-3 kg-s kutyákra szokott jó lenni. Persze amíg kölyök, addig jó lehet.
2023. febr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előbb keress fel egy tenyésztőt, és konkrétan tőle érdeklődj. Többre mész. Gondolom, amúgy sem szaporítót akarsz támogatni. Vagy a fajtamentés is segíthet.
2023. febr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4, nekem a 7-8 kg 5 kg körül van.
2023. febr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én Havam 6 kg :)


50 cm átmérőjű fekhelye van.


Autóba textil box,az nem tudom mekkora, mert sajnos még élt a másik kutyám és nagyobbat vettem,hogy ketten beleférjenek,szóval egy jóval kisebb is elég lett volna.


Én nyakorvezek nem hamozok,eléggé akaratos a kis hölgy hamban nem lehet fegyelmezni.


Tükrös kefet beszerezni a fogai hajlitottak legyenek.


Szépen hozzá szoktatni a kefeleshez ,hogy később a kozmetikaban sem legyen stresszes.


Minden nap rakd fel asztalra vagy mosógépre pici jutifalat huzol rajta a kefevel 2-3 át jutifalit majd mehet a játék. Idővel szépen hozzá szokik. Ha meg nagyobb lesz a szőre akkor hetente 2x érdemes alaposan atkefelni a bundáját.

Nyilván mikor elhozzatok pár napig ne nyustold a fesulkodessel 🤣🤣


Ami kell még kullancs,bolha elleni védelem ezt majd ha viszed oltásra érdeklődj és amit ajánlanak azt vegyél rá.


Jó minőségu junior táp ,bár a tenyésztő úgy is fog adni tápot a kölyökkel amit érdemes pár napig egy hétig adni. Aztán szépen keverhetitek amit ti akartok adni.


Egy vizes és egy kajas tál.



Semmit ne hagyj rá!


Legyél vele következetes ,hiába cukik hamar az ember fejére nőnek!

2023. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!