Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadnál be "agyonszaporított"...

Fogadnál be "agyonszaporított" csivavát?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy ismerősöm, nemrég ismertem meg és mondta, hogy vannak csivavái és fogalmam sincs hány éve már, hogy szaporítgatja őket... Állítólag nagyon okosak a szülők és a kicsik is mindig, de például az egyik szülő szeme nemrég kiesett, szóval gondolhatjátok... Megvan róla a véleményem, el is mondtam neki. Azt mondja már szeretné elvinni ivartalanításra a szukát, mert nem éri meg neki, ugyanis nem viszik őket nagyon, főleg nem annyi pénzért, amennyiért ő megálmodta. Most van egy kölyök, akit nem akarnak elvinni tőle és már nagyon szabadulna. Szeretné, ha én elhoznám tőle, mert régóta vágyom egy kistestű kutyára, csak hát nem akartam venni szaporítótól, nem támogatnám, de ingyen adná ide és állítja, tényleg vinni fogja ivartalanításra az anyát. Vannak kétségeim egyrészt afelől, hogy most ha megszabadul ettől a kicsitől, nem-e majd újra fogja őket szaporítani. Másrészt persze tudom, milyen egészséges egy kiskutya lehet... És bár egy olyan kutyát is vállalnék, akivel több a gond, van is tapasztalatom már általánosságnan, voltak kutyáim, igaz egészségesek. Tervezek felkeresni egy orvost, hogy szerinte mire számíthatok, illetve milyen vizsgálatokat kellene rajta végezni, HA elhozom, de gondoltam itt is megkerdezem, hátha vannak tapasztalatok, vagy vélemények.

De lécci ne az ismerősömről írjatok, róla mindenkinek megvan a véleménye, nekem is, de most a kérdés nem ez.

Előre is köszönöm a hasznos válaszokat!


2023. febr. 9. 10:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
Mert nem mind lesz selejt ami születik, a zöldséges is ingyen adja a rohadt almát, vagy a zöldszárat...
2023. febr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én két uszkáárt is fogadtam be fajtamnetéstől, akik előtte szapisok voltak.

A mostani kutyus makk egészséges, semmi baja, csupa izom, nagyon okos... Viszont elég gyenge az idegrendszere, reaktív, tehát trénerekre költöttem már súlyos százezreket, hogy kicsit könnyebb legyen vele/neki.

A másik (ő régebben volt) sajnos már nincs velem, de azért élt 15 éves koráig. Viszont volt egy örökletes szembetegsége (PRA), ami miatt nagyon rosszul látott, és folyamatosan karban kellett tartani, költeni rá, hogy minél később következzen be az elkerülhetetlen vakság. Végül csak idős korára vakult meg teljesen (kb az utolsó 1-1,5 évre), de ez sokba került és sok macera járt vele. Ezen kívül amúgy nem volt beteges és nagyon stabil, jó idegrendszerű kutya volt.

Szóval eléggé lutri a dolog.

Mindkét kutya a szívem csücske, sosem bántam meg őket a kellemetlenségek ellenére sem. Neked kell tudnod, hogy ha valami nem jól sül el, meg tudsz-e vele birkózni.

2023. febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%

Semmiképp sem.

Az ilyen szaporítókkal szemben viszont fel kell lépni, mert ez állatkínzás.

2023. febr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
5%
Tenyésztő mellett nőttem fel, imádok mindenféle kutyát. Mégis azt mondom: ezeknek a kutyáknak vagy menhely, vagy zsák, egy rakás kő, bele a folyóba.
2023. febr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
5%
Amúgy nem kell vizsgálatokat végezni, ha elhozod, csak konstans lesznek felmerülő problémák és idő előtt megmurdel szegény, akármennyire szereted.
2023. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdés: lesznek rá százezreid, ha neadjisten kiderül valami olyan dolog, amit folyamatosan kezelni, műteni, stb. kell?

Ha igen, akkor persze, azzal a feltétellel, hogy én úgy hoznám csak el, hogy anyuka ivartalanítva van.

2023. febr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
87%
Én nem tenném, de mindenki más. Felkészülhetsz egy nagyon problémás kutyusra, és egészségileg biztos ráköltöd majd minimum egy tk-ves kutya árát, vagy többet... De az jó ötlet, hogy csak azután vagy hajlandó elvinni, miután az anyát már ivartalaníttatta.
2023. febr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Agyontenyésztett és agyontenyésztett között is van különbség, ezért nem tudom, de valószínűleg elhoznám.
2023. febr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
89%
#14 ez most komoly? TE max. egy szaporító mellett nőttél fel. Egy tenyésztő minimum tiszteli annyira az állatot, hogy ha már mindenképpen el kell pusztítani (mert. pl. gyógyíthatatlan és csak szenved), akkor azt a lehető leghumánusabb módon tegye. A zsákos köves megoldásod barbár és azon kívül törvénytelen is. Ráadásul nem tudni, hogy ez a konkrét egyed beteg-e egyáltalán és ha igen mennyire. Ez sajnos lutri, de akkor sem az az első megoldás, hogy kinyírjuk, mert megtehetjük.
2023. febr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
4%
#19 Szövegértésből jeles, ha szerinted mi valaha öltünk meg akármilyen módon állatot.
2023. febr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!