Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gégebeesés? Mi a teendő?

Gégebeesés? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódok, mert a kutyámnak szerintem gégebeesése van. nagyon egygazdás, és épp ezért csak nekem hajlandó engedelmeskedni, ám mivel közös kutya, így anyum és a tesóm is viszi sétálni, akiknek viszont húz, és nyakörvvel viszik. Olvastam, hogy ettől kaphat gégebeesést a kutya, és iylenkor köhög, meg hörög. Hát itt is ez van. Ugatni nem tud, csak furcsa hörgő hangokat ad ki, és egyébként pedig állandóan öklendezve köhög, mintha valami ingerelné. Milyen kezelést igényel az ilyen, nagyjából árban mire számítsak? Köszi!
2010. okt. 4. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Így terjed a hülyeség. Én írtam a múltkor ezt, kiváncsi voltam mennyi idő alatt hallom vissza. Ilyen ténleg létezik, de nem hirtelen alakul ki hanem fokozatosan a sok húzástól és a neve légcsőszűkület.

Állatorvos vagy talán hogy így tudod otthon diagnosztizálni? Nekem úgy tűnik azért magyarázod így hogy hiábáztathasd anyud és tesódat. Valószínűbb hogy valamit lenyelt ami irritálja a torkát, odatapadt vagy csak rövid orrú fajta és a hidegtől van, vagy por ment a légcsövébe.

2010. okt. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

na ezért jobb a hám, mint a nyakörv.

mi itt hiába találgatunk, látatlanba senki nem fogja tudni megmondani, hogy gégebeesése van e, max csak tippelni tudunk. ha erre gyanakodsz, vidd el az orvoshoz, és ő majd megmondja, hogy hogyan tovább

2010. okt. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
amerikai cocker. És fokozatosan is kialakulhatott, hisz mióta visszaköltöztem hozzájuk, egy fél éve, azóta van ez. Az utóbbi időben is volt már ilyen köhögése, de azt hittük csak a legelészés miatt. Mostanság viszont már súlyosbodott. Hülyeség? Mert ilyen nincs? Akkor én, hogy olvashattam kisállatgyógyász könyvben? De mindegy. A lényeg, hogy majd elviszem dokihoz (nem holnap, mert akkor csak d.e rendel, én viszont akkor dolgozom). És amúgy meg kik miatt lenne, ha nem miattuk? Ha egyszer nálam nem húz, őket viszont tépi? És a tesóm meg még vissza is rántja, jó erősen, anya meg csak repül utána, én bezzeg még görkorival is tudom sétáltatni, mégsem ránt el.
2010. okt. 4. 20:34
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi. Hát akkor holnapután elviszem, vagy megkérem anyut, bár nem hiszem, hogy ő el tudja vinni,már egy ideje nem vezetett, szerintem a jogsija is lejárt, és szegénynek fáj is a lába, szóval...mert innen kocsival is egy jó fél óra a doki. Tesóm meg nem tud kocsit vezetni, motorja van. Talán elkéredszkedek kicsit előbb, a melóhelyről.
2010. okt. 4. 20:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy egy sima kennelköhögés, vagy torokgyulladás, esetleg tűdőgyulladás, vagy valamilyen légúti hurut?


Mert szerintem ez a valószínűbb. Vidd el orvoshoz, és majd megmondja mi a gond.

2010. okt. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
mint kiderült csak felsértette valami a torkát, endoszkóppal megnézték neki. Ez irritálta és köhögött.
2010. okt. 7. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!