Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Különösen agressziv kutyával...

Különösen agressziv kutyával teendő?

Figyelt kérdés
1 éves németjuhász szuka. Támad, harap, szinte leszerelhetetlen. próbáltam labdás sétával, szépszóval, erélyes pórázrántással. Semmi. A kutya velem van konfliktusban.Most gyakorlatilag ott tartunk, hogy mindnen kivétkor ugy indit, ahogy a pórázt rácsatolom, a következő pillanatban már jön nekem. Ötleteket kérnék szépen, nem adnám fel. Kutyaiskolás válaszokat nem kérek köszönöm, nekem kell megoldanom.
2011. szept. 10. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Játékból kezd el harapni, vagy maradandó komoly sérülést is okoz?
2011. szept. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az agresszivitás kapcsolatban van a pórázzal? Tehát akkor lesz dilis ha rárakod? Lehet, hogy vmi negatív élménye van a pórázzal, megverték vele stb, próbálj anélkül megbarátkozni vele, a bizalmába férkőzni.
2011. szept. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 andi177 válasza:
28%
ivartalanítás
2011. szept. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mióta van nálad? Hogyan nevelted eddig? Mikor kezdte ezt a viselkedést?
2011. szept. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

minden infóra szükségünk van, mert így nem tudunk segíteni...


rangsorprobléma?...

ha súlyosan támad, felülbírálja minden döntésed, akkor konzultálj egy állatorvossal, ő elmondja, hogy járj el helyesen, de a lényeg ez lesz:


"gyúrj" addig, amíg a fejed fölé tudod emelni a kutyát.

emeld fel, és dobd le a földre.

gyorsan ugorj rá, és fojtogasd addig, amíg elájul.

maradj felette, hogy amikor magához tér, lássa, hogy tényleg te voltál az.


de nagyon fontos, hogy előtte beszélj állatorvossal, mert könnyen csúnya véget érhet egyikőtöknek, ha nem jól csinálod.



ha nem ennyire vészes a helyzet, amikor nem megfelelően viselkedik, hagyd ott.

fél óra múlva menj vissza, ha megint gáz, megint hagyd ott...

(de érdemes elvinni dokihoz is, sokszor valamilyen fájdalom az agresszió kiváltója)

2011. szept. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
2011. szept. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

2 hónapja van "velem", igazából nem az enyém, dolgoznom kell vele. (ha nálam nevelkedik, ilyen gond nincs). teljesen egészséges kutya, ivartalanitva biztosan nem lesz.

Komoly sérülést okozhat, nem az örömcsipkedésről van szó. Ez minden egyes kivétkor, már ugynevezett "hagyomány" nála.

Igy "haladunk" 5-10 métert, utána előre megy, és onnantól semmi gond. Ha labdázunk, semmi gond, ha ö.v.-zünk semmi gond. ha férfi vezeti, akkor hibátlanul működik minden. Nálam van csak ez, és az a pár perc maga a pokol. Nyomtam már le földre, hanyatt, ahogy engedtem a szoritáson kezdte előlről. Amugy birom nagyon, mert jó fej, ez az egy "hibádzik" nála. Azért kértem, ha valaki tud más megoldást, szivesen fogadom, ha nem muszáj nem bántanám.

2011. szept. 10. 13:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem itt semmiképp sem az erőszak lesz a megoldás...


elég érdekes, hogy csak az zavarja, amikor te hozod ki a (?) kennelből (?)


mi lenne, ha egy jó nagy darab illatos párizsival csalnád magadhoz?...

a pozitív nevelés mindig eredményesebb, mint az erőltetett erőszakoskodás...


és legyél türelmes.


én amíg a kennelben van meglobogtatnám előtte a párizsit, és amíg még bent van, ÜL.

ha megcsinálta, egy darab párizsi.


ha ez jól megy, akkor kinyitod a kennel ajtaját és állsz szemben vele.

HOZZÁM. ÜL.

párizsi.


persze fogalmam sincs, mennyire vad ilyenkor a kutya - lehet a párizsi sem érdekli...


akkor viszont sajnos durvábbnak kell lenned vele, legalábbis nekem nincs most jobb ötletem...


szöges?...


vagy addig ne engedd ki, amíg nem nyugodott le... nem tudom, így látatlanban nehéz.:(

2011. szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem kellett párizsi, kivét után rögtön mellé guggolás, és lenyugatatás volt:) aztán 2 lépés után megint:) Amikor lenyugodott, labda. Elég jól haladtunk ma:)
2011. szept. 12. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!