Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhász, kuvasz,...

Kaukázusi juhász, kuvasz, németjuhász. Melyik kutyát válasszam, ha a fontos szempont az, hogy ha az utcán belém kötnek, akkor ha kell megvédjen, de leginkább elijessze a támadót?

Figyelt kérdés
Voltam a helyi menhelyen és jelenleg ez a három fajta kutya van, akik tetszenének. A kau 1 éves körüli kan, nagyon szép, tekintélyt parancsoló, fekete pofija van, ő tetszik a leginkább. A kuvasz 3 éves, szuka, nagyon szép ő is. A németjuhász pedig egy 5 éves szuka. Neki a bundája foglalkozós lenne, de leginkább őt ajánlják nekem a gondozók. Amit rólam tudni kell, hogy sokat járok túrázni, napi szinten sétálok hobbiból. Lenne időm is foglalkozni a kutyával, rengeteget sétálnék vele napi szinten. Viszont az utóbbi időben eléggé elszaporodtak a környéken a kéregető, drogos-csöves alakok. Gondoltam ha egy nagyobb kutyával járnék-kelnék eszükbe sem jutna belémkötni. Kertes házban élek, szóval nem benti panelkutya lenne. Gondolom alapvetően amíg nem kötődik hozzám a kutya addig nem fog megvédeni magától, de talán ha idővel összeszoknánk, akkor ösztönösen sem kezdene el ugatni a kötekedőre?

2023. febr. 11. 10:29
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
84%
Kb egyformák. Én is a németjuhászt mondanám. Túrázáshoz jobban passzol... :))
2023. febr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
23%
Ösztönösen azonnal a védelmedre kell.
2023. febr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
86%
Ha eleg hatarozott vagy, akkor kau. Ok altalaban amugy is nehezen talalnak gazdira.
2023. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
76%
Én is a németjuhászt mondanám neked. Meg fog védeni ha bármi van, de elég elrettentő a külseje is önmagában. Túrázáshoz, mászkáláshoz is ő a legjobb.
2023. febr. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
73%

Kaukàzusi

Tulajdonsàgban hasonlit a sàrhegyire

Nekem volt sàrhegyi is de valahogy a sàrhegyi maradt a legkedvesebb kutyàm

Pici pamacs koràtol volt nàlam

Nagyon csalàdbaràt kutyàk ôkis

Ès szerintem sokkal nagyobb elrettentèssel bír egy nèmetjuhàsszal szemben…ahogy a kaukàzusi is

Vidd haza a kaut. Legyèl nagyon jò gazdàja foglalkozz vele ès szeressed!!! Meghàlàlja 10000x

2023. febr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
70%
Erre a kaut ajánlom. Nekik tanítás nélkül is megy. A kuvaszról nem tudok sokat, ők inkább területőrzők, és nyájőrzők. A németjuhásszal őv-zni kell majd, hogy megvédjen.
2023. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
62%
A németjuhász etetése lesz a legolcsóbb, ha ez számít.
2023. febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
62%

A kaukàzusit vidd hazas ^^

Mondanàm mind 3at de az lehet hogy nemfèrne bele

5ös vagyok

Nàlunk

6-7èves voltam mikor odakerült a sàrhegyi kis pamacskènt

Ennyi idôssen nem tudtam èn tanítani anyàm etette a fater tudomàst sem

Vett ròla

Èn pedig miinden nap vele eggyütt feküdtem a kutyahàzban

Jàtszottam vele nyùztam hùztam

Ès mindig mondtam hogy

Pacsi ès elkaptam a mancsàt

Ès egy idô utàn mikor mentem haza az utca szembe bolt a hàzunkal ès mikor befordultam meglàtott ô ült ès tartotta a mancsàt amikor hazaèrtem belèptem a kapun mindig az elsô volt hogy mentem a kutyàhoz pacsi ès elengedtem amièrt kaptam is a fejmosàst 1hogy elengedtem 2hogy az ovis sulis “tiszta”ruhàmat összeszutykolom 😅

Mindig kèrtek hogy ha hazaèrek öltözzek csak àt ès utànna kutyàzhatok de ne engedjem el mert fèlnek az emberek pedig soha senkit nem bàntott a szomszèd kutyàjàn kivûl aki rendszeressen kintvolt ès ha mentem a baràtomhoz (3hàzzal feljebb)azt lopakodva ès futva hogy a szomszèd kutyàja ne kapjon el mert mindig zavart mindenkit egy girnyò kis keverèk..

Hazafelè is olyan volt hogy lapitva mentem ès ha èszrevett a kutya akkor sprint ès egyszer a hàz elôtt voltam ès utolèrt a szomszèd kutyàja a kapunk elôtt àlt ès vicsorgott ugatott engem nagyon èn meg ugye kis tökmag kènt csak kiabàltam sirtam de nemsokàig ^^

Lion (a sàrhegyi) ugatott pàrat ès csak azt halottam hogy kitört a díszlèc elkapta a szomszèd kutyàt a derekànàl ès megràzta mint egy staneclit ès elengedte bementünk az udvarba ..pàr òràra rà jött a szomszèd ès engem szid mint a lovat hogy a kutyànk milyen veszèlyes mert majdnem megölte a kutyàjàt

Hiàba mondtam higy az övè rendszeressen zavar minket ès nonstop kontvan az utcàn de az neki termèszetes volt ès fenyegetett hogy majd megmèrgezi a kutyàmat

:D ekkor odamentem a Lionhoz elengedtem ès uszítottam nemment ki csak idaszaladt a kerítèshez mire a szomszèd ellucolta onnan a belèt

Aztàn mikor a fater hazaèrt elmesèltem neki hogy a “kezitcsòkolom”szomszèd mit mondott meg milyen jelenetet rendezett a fater àtment hogy mi volt vagy mi nem nemtudom de soha többet nemvolt se a kutyàja kint ès rànk se mondott soha semmit utànna

Az eggyik legkedvesebb emlèkem volt ez a sàrhegyiröl ^^

Ès a kaukàzusi is hasonlô termèszet

Csalàdcentrikus ugymond nagyon

Amikor megszeret elfogad stb..nemkell tanítani tök ösztönösen fog vèdelmezni teljes erejèvel ès azèrt amikor egy ilyen kaliberû/volumenû kutya teljes erejèvel fellèp,ott rendlesz

2023. febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
72%

7es

Eez igaz

Nagy kutya nagyon eszik…

De a tank is sokat fogyaszt.. ès ha örzès vèdèsröl van szò akkor szerintem megèri

2023. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
80%
Tévhit hogy a kau sokat eszik. Nem eszik sokat
2023. febr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!