Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhász, kuvasz,...

Kaukázusi juhász, kuvasz, németjuhász. Melyik kutyát válasszam, ha a fontos szempont az, hogy ha az utcán belém kötnek, akkor ha kell megvédjen, de leginkább elijessze a támadót?

Figyelt kérdés
Voltam a helyi menhelyen és jelenleg ez a három fajta kutya van, akik tetszenének. A kau 1 éves körüli kan, nagyon szép, tekintélyt parancsoló, fekete pofija van, ő tetszik a leginkább. A kuvasz 3 éves, szuka, nagyon szép ő is. A németjuhász pedig egy 5 éves szuka. Neki a bundája foglalkozós lenne, de leginkább őt ajánlják nekem a gondozók. Amit rólam tudni kell, hogy sokat járok túrázni, napi szinten sétálok hobbiból. Lenne időm is foglalkozni a kutyával, rengeteget sétálnék vele napi szinten. Viszont az utóbbi időben eléggé elszaporodtak a környéken a kéregető, drogos-csöves alakok. Gondoltam ha egy nagyobb kutyával járnék-kelnék eszükbe sem jutna belémkötni. Kertes házban élek, szóval nem benti panelkutya lenne. Gondolom alapvetően amíg nem kötődik hozzám a kutya addig nem fog megvédeni magától, de talán ha idővel összeszoknánk, akkor ösztönösen sem kezdene el ugatni a kötekedőre?

2023. febr. 11. 10:29
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Nekem nagyon a kau felé húz a szívem. Alszok még rá párat, de nagyon úgy érzem, hogy őt fogom elhozni. Nem baj, ha sokat eszik, el tudom látni.
2023. febr. 11. 15:30
 12/39 anonim ***** válasza:
81%
Képet teszel majd fel róla? Kérlek... :)
2023. febr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
73%
Ha még nem volt kutyád, akkor a német juhászt mondom. A kau és a kuvasz sokkal határozottabb gazdát igényel. A német juhász is már elég elrettentő, túrázásra jobb mint a kau és a kuvasz.
2023. febr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
70%
Első kutyának max a németjuhászt ajánlanám,de ha neked nem ez az első kutyád akkor bármelyik jó választás lehetne.Én is a németjuhász kutyusra szavazok.
2023. febr. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
32%

A kau és a német juhász én se tudnék dönteni. Bár a németjuhászt talán más is elvinné.


Mindkettőt nem tudod elhozni? Talán mivel szuka kan kijönnének.


Vagy ha próbaidőre vagy ideiglenes befogadóként hozod el, és meglátod passzol e amelyiket választottad?

2023. febr. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
33%
Viszont a kauval a kirándulás lehet necces lenne, pórázon lehet nem is tud jól sétálni, és ha útközben emberekkel és kutyákkal találkoznátok nem szívlelné őket.
2023. febr. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
81%
Igazi pásztorkutyával semleges területen nincsen gond. Én a komondorokat simán sétáltattam idegen kutyákkal. Eleinte domináns (nem agresszív), aztán 10-15 perc után elfogadja a többi kutyát. Ha nincs közöttük kötözködő (a méretkülönbség miatt sosem volt ilyen), akkor nem lesz gond. Persze a kau kicsit más, mert ha börtönkau vonalból van, azzal nem lehet. De az nem is pásztorkutya, hanem egy elrontott tenyésztési koncepció terméke. Semlegesen területen a munkavonalas kau ugyanúgy normálisan viselkedik, mint minden más pásztorkutya.
2023. febr. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
40%
Németjuhászt választanám, mert kevésbé nyakas, mint mondjuk egy kau vagy kuvasz :)
2023. febr. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
84%
Kaukázusi, ez egyértelmű!!!
2023. febr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
12%
Írtad, hogy a nj bundája munkaigényes. Hát a kaukázusié még inkább. Hosszú szőr, a piheszőr nem hullik ki magától, ki kell fésülni. Hajlamos a filcesedésre, csomósodásra.
2023. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!