Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy minden fajtából a...

Igaz, hogy minden fajtából a szálkás/drótszőrű keményebb, makacsabb természetű?

Figyelt kérdés

Vizslások mondták már, hogy így van, magyar és német vizsla esetében is. Tacskó, foxi esetében is ez van? Illetve, szerintetek igaz ez a "feltevés"?

(NEM akarok egyik fajtából sem tartani kutyát, puszta kíváncsiság)


2023. febr. 14. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudok objektíven nyilatkozni, de szálkás tacsim van, és azt garantálom, hogy egy makacs önfejű kis szarházi :D
2023. febr. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is szálkás tacsim van, de nem önfejű, nem nehezebben kezelhető. Csak néha ha olyan napja van. De ez sztem kutyája válogatja.
2023. febr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Könyörgöm, ne bélyegezzük már meg az állatokat a fajtájuk alapján.:D

Vannak esetek amikor bejön ez a feltevés vagy éppen beletrafálnak egyes emberek, De,ez leginkább nevelés kérdése,az esetek 90% a kutya (vagy bármilyen másfajta háziállat) nagy részben olyanná válik,amilyenné neveli a gazdája. Nyilván,a kutyák sem üresen -mint ahogyan az emberek-tulajdonságok nélkül jönnek a világra-pl: néhány játékosabb mint a többi-,ezeket személyiségjegyeket nem jó ötlet elnyomni bennük.

Lehet,hogy van amelyik esetben a drótszőrű határozottabb,de van olyan ahol a sima szőrű a vezéregyéniség. Nincs két ugyanolyan kutya-mint ahogy ember sem- még akkor sem ha ugyanolyan fajtából származnak.

2023. febr. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
Hát pedig vizsláknál pont hogy a sima szőrű a nagyobb mozgásigényű, német esetében jóval makacsabbak is. A drotosak kezelhetőbbek, kicsit kisebb a mozgasigényük. (Úgy általában beszélek, nekem van drótos és sima is, ez a véleményem nekem is, és vizslás csoportban is sokaknak)
2023. febr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt magyar vizslám és drótszőrű német vizslám is és most szálkásszőrű tacskóim vannak. Én meg tudom erősíteni ezt a teóriát. A vizslánál és a tacskónál is a drótszőrű/szálkásszőrű keményebb, szívósabb, munka-orientáltabb.
2023. febr. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább attól függ, milyen a vérvonal, mit erősítettek a tenyésztés során, és még így is lehetnek különbségek a kölykök között. Persze, egy nem tudatos szaporításnál ez nagyon lutri.
2023. febr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!