Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák kb. hány év múlva...

Kutyák kb. hány év múlva jutnak el az evolucióban arra a szintre, hogy beszélni tudjanak?

Figyelt kérdés
Elvégre emberi közegbe vannak, beszédet hallanak minden nap
2023. febr. 15. 18:12
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy ez a különbség kettőnk között. Én nem azt mondtam, hogy nincs evolúció, hanem hogy létezik-e. Nem tagadom az evolúciót, csupán felhoztam más lehetőségeket, amiket nem én, hanem nálam sokkal okosabb tudósok mondanak.


De te, aki szintén nagy tudós lehetsz, kategórikusan kijelented, hogy csakis evolúció van, minden más hülyeség, és az ilyen emberek mit képzelnek, hogy autót vezethetnek és szavazhatnak. :)


Szóval szállj magadba kicsit. :)

2023. febr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
16%

Nem trollkodok. :)


Valóban van egy hologram-elmélet. Sőt, eddig ez az első olyan elmélet, amiben össze tudták hozni a fizikiát a kvantumfizikával, egyelőre stimmelnek a számítások.

2023. febr. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
51%

Csakhogy az evolúció bizonyítva van, míg ezek az elméletek mem.

Na de van az a szólás, hogy hülyékkel nem érdemes vitatkozni, mert lehúznak a szintjükre, úgyhogy én léptem. :) Te pedig nyugodtan olvasgass még több conteot, miközben hologrammnak képzeled magad. :D

2023. febr. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
19%

Tévedsz, az evolúció nincs bizonyítva. Csupán egy lehetséges teória. :)


Igen, ez a tipikus. Érvelni nem tudsz, csak lehülyézni a másikat. Szép napot. :)

2023. febr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
34%
2023. febr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
83%

Az meg van, kis bibliafan pedo-pap palánta, hogy nem egy ember vitatkozik itt veled? Én írtam, hogy nem kellene ilyen embereknek autót vezetni, a társadalomban érdemi helyet vállalni. És utánam már csak mások írtak.


És lehet, hogy sok a vallásos, de a többség nem az elvakult vallásos, aki mindent elhisz, amit a szájába böfög a bibliam

2023. febr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
21%
Elképesztő, hogy milyen tiszteletlenül beszélsz emberekkel. Ez azért jellemzi, hogy milyen ember lehetsz. :) Persze ez is csak ismeretlenül, a net rejteke mögé bújva megy. :)
2023. febr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
78%
Bocsáss meg, de az ennyire elvakult vallási fanatikusokat a legkevésbé sem tudom tisztelni. Hihetetlen kártékonyak és veszélyesek az ilyen emberek. Ahogy mindig is azok voltak.
2023. febr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
77%
Ezt miből veszed, hogy vallási fanatikus vagyok? :) Még csak nem is tartom magam vallásosnak. Sehol nem is írtam ilyet. :)
2023. febr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 Pombe ***** válasza:
85%

#13: "Ez ugyanis csak egy elmélet, és bármily furán hangzik, nincs bizonyítva."


Hát ez tényleg nagyon furán hangzik. A biológiai evolúció működése kb. akkora tény, mint ahogy fenn látod világítani a Napot. Nem láttál még pl. háziállatot? Kutyát?


[link]

Szerinted ezt a kutyát (ennek őse egy nagy farkas volt egykor) valaki átfaragta bicskával, hogy mára már nem is hasonlít egy kutyához?


A biológiai evolúciót alkotó mechanizmusból ez a legalapvetőbb: replikáció (szaporodás); variáció (véletlenszerű variálódása az élőlényeknek, pl. minden ember egyedi, egy kicsit más, mint a többi); szelekció (az adott környezet tulajdonságainak tükrében az a variáns terjed el, ami szaporodóképesebb). Mindez maga a darwini evolúció.


Az imént említett folyamat működését ezer és ezer laborkísérletben a saját szemünkkel láthatjuk (látjuk, hogy változik a genom, a mutációkat regisztráljuk... stb), és még olyat is, hogy ez az evolúció pl. akár tök új lényeket hoz létre egysejtűből. Új fajok keletkezését is regisztrálunk... Te miről beszélsz?


[link]


Idézném: "Az evolúció - a fajok változása és közös ősből történő leszármazása - tény, ezt fosszíliák, anatómiai, fejlődésbiológiai, genetikai és egyéb megfigyelések lehengerlő mennyisége bizonyítja."


Itt arról is olvashatsz, hogy mennyiben érted félre az elmélet fogalmát.


#13: "Még az emberré válás evolúciós elmélete is több sebből vérzik, több lánc is hiányzik a képletből."


Komolyan?

[link]


Szerintem meg ennek a láncnak mára minden eleme megtaláltatott (valójában sokkal több, hiszen kb. 20 átmeneti formán át igazolható az emberi evolúció), halál pontosan ilyen időrendi sorrendben jelentek meg ezek a lények a Föld felszínén. Ha ezek csontvázait egymás mellé rakod, még az óvodás is azt fogja mondani, hogy jééé, a majomból bácsi lett...


Tudod, amikor az evolúció elvét már rég bizonyítottnak tartotta a tudomány, még szinte emberős leletet se találtak, de úgy gondolták, hogy mivel az evolúció bizonyítottan rengeteg más életformát kialakított, így nyilván ez történt az emberrel is. Na, most ezt a tudományos jóslatot elképesztő pontosággal igazolta vissza a régészek ásója.


Nem árt ha tudod! Az evolúció működése az emberi fosszilis leletek nélkül is tökéletesen bizonyítható. Elég ha egy két nem emberi fosszilis láncot felmutatunk. De ennél irgalmatlanul sokkal több van. Az emberi csak egy ezek közül, és ha mára ebből csak a 2. az 5. és az utolsó lenne meg, még az is az evolúciót bizonyítaná. Ugyanúgy, ha egy puzzle-ből csak a fele/negyede darabot találnád meg, már akkor is tudnád, hogy ezek a darabok tökéletesen bizonyítják a puzzle létezését.

2023. febr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!