Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a tudomány ennyit hazudik,...

Ha a tudomány ennyit hazudik, akkor miért kellene pont az élet kialakulásában vagy az evolúcióban hinnem?

Figyelt kérdés

Példák az nyilvánvaló hazugságokra:


Ránctalanító krémek - obviously fake


Kopaszodást gátló samponok, és egyéb készítmények - obviously fake


Pénisz növelő krémek, kenőcsök - obviously fake


És még hosszasan lehetne sorolni.


Ha a tudomány ennyit hazudik, akkor miért kellene hinnem neki olyan fontos kérdésben mint az hogy honnan származik az emberiség?


Azt elismerem hogy ezek a magyarázatok logikusak.

Viszont amiket az általam fentebb említett termékekről állítanak az is logikus, ám mégis nyilvánvaló kamu.



2022. okt. 15. 18:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Ez komoly kérdés??? Nem a “tudomány” támasztja alá, hogy ezek működnek…. Hanem emberek hazudják azt.
2022. okt. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Ne már, ezeket a cégek hazudják, nem a tudomány.
2022. okt. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Ezeknek semmi köze a tudományhoz, nem a tudomány és nem tudósok állítják hogy ezek működnek.

Egyébként semmiben nem kell hinned.

2022. okt. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Mi köze a tudománynak az általad leírt példákhoz?
2022. okt. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Drakula ***** válasza:
83%
Általában tudománnyal leplezik le az ilyen csalásokat, és a tudomány hiánya az ami miatt müködni szoktak.
2022. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Drakula ***** válasza:
93%
Ilyan alapon meg, miért kéne hinni az egyháznak olyan fontos kérdésekről mint az élet kialakulása?
2022. okt. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Drakula nevű felhasználónál a pont.

Amúgy meg mindenki azt gondol, amit akar, Kérdező.


A tudomány egyébként nem állítja, hogy nincs az élet mögött semmilyen istenség.

Én ateista vagyok, de egy deista isten létezését magam sem zárom ki.

2022. okt. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

A félreértések elkerülése végett: a tudomány azt sem állítja, hogy az élet mögött isten van.

Én a magam részéről valószínűtlennek tartom isten létezését, a vallások isteneiben nem is hiszek, de egy deista istenképet sem bizonyítani, sem cáfolni nem lehet, ezért nem zárom ki, hogy esetleg létezik.


Még valami, Kérdező.


Nem tudom, honnan szedted ezt a gyűjteményt, de pl. a tudomány sosem állította, hogy a genetikai eredetű kopaszodást valamilyen sampon gátolná. Arra az esetre a tudomány a hajátültetést kínálja, amit ha jól csinálnak meg, biztos siker. Illetve később a hajklónozás is elérhető lesz.


#7 voltam.

2022. okt. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tom Benko ***** válasza:
92%
Ezeket nem a tudomány állítja, hanem a merketingesek. A tudomány azt állítja, hogy az adott krém hatóanyaga feszesebbé teszi a bőrt. Azt állítja, hogy az adott hatóanyag a samponban csökkenti a hajhullás mértékét. Stb... Mielőtt hörögsz valami miatt, jó lenne utánajárni, tájékozódni.
2022. okt. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
88%
Azt előttem leírták ,hogy ezek miért nem a tudomány sara. Na most nézzük meg a marketingesek oldalát ugyanis rendszerint van egy csavar (most csak erről az egyről beszéljünk). Mégpedig ,hogy előszeretettel fogalmaznak feltételes módban. “Használd ezt az arckrémet s akár 10 évet megfiatalíthat” hangzik el a teleshop reklámban. Ja, “akár”, “megfiatalítHAT”, ügyesen nem azt mondja ,hogy biztos így lesz hanem csak akár így is történhet. Felnyomhatod félrevezetésért viszont ő mondhatja ,hogy nem hazudott csak nálad nem vált be a krém. Meg mutogathatja ,hogy “nézd, itt ez az xy hatóanyag ami bizonyítottan hatásos s benne van a krémben”. Persze lehet tized annyi sincs mint amennyi bármit is érne, de benne van, ő aztán tuti nem hazudott.
2022. okt. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!