Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű felnőtt kutyának is...

Kistestű felnőtt kutyának is elegendő napi 1* enni?

Figyelt kérdés

Mert úgy tudom, ez inkább közép méretű kutyákra igaz. A nagytestűnek azért ajánlott 2*, mert gyomorcsavarodást kaphat a nagy adag ételtől, a picinek meg gyors az anyagcseréje, egyszerre sok lenne neki az az adag, amire szüksége van egy nap.

De ismerősöm a beagle kutyáját 1* eteti, ami olyan kisközepes méret és nekem is azt ajánlotta, hogy a törpe tacskómat 1* etessem, ha felnőtt már.

Illetve egy másik ismerősömnek yorkija van, ő meg 3* ad neki egy nap.

Amúgy száraztápot eszik.


2023. febr. 27. 08:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Amúgy száraztápot eszik mindhárom kutya.
2023. febr. 27. 08:22
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Ki kell tapasztalni. Pl én labradorom reggelente kapott1x, de estére éhen akart halni. Most ugyanazt az adagok megfelezve reggel délután kapja és így teljesen jó.


Esetleg állatorvostól megkérdezheted, ha mentek oltásra

2023. febr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Az összes eddigi kutyámat, mérettől függetlenül napi 2-szer etettem!

Csak az alkalmankénti adag mennyisége függ a testmérettől.

Olyan jó étvággyal esznek, el nem tudom képzelni, hogy bármelyiket is csak 1-szer etetném.

2023. febr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt beagle kutyusunk van, ebédet és vacsorát kap.

Amikor próbálkoztunkaz 1x etetéssel, folyamatosan gyomorsav problémái voltak, hányt.

A 2x etetés ezt pikk-pakk megoldotta.


Ezzel arra szeretnék utalni, hogy tökmindegy, hányszor eteti az ismerősöd a kutyájat, te a saját kutyád igényeit kell, hogy szem előtt tartsd.

2023. febr. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Én az előző kistestű kutyámat napi egyszer etettem, teljesen jó volt. Viszont a mostaninak nem jött be. Sokszor hányt, nem volt túl szép a kakija. Úgyhogy vele ráálltunk a reggeli-vacsorára, azóta minden oké.

Próbáld ki, figyeld meg hogy mi a legjobb a te kutyusodnak.

2023. febr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Én kétszer etetem a kistestűimet, reggel-este.
2023. febr. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is gyomorsavval van a gond, ha csak egyszer kap enni, igy ketszer etetem a kutyat.

De egyebkent meg tokmindegy, kaphat egyszer is, ha nem okoz gondot.

2023. febr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kistestű kutyánk napi 2x eszik. Reggel és este, 12 óra szünettel 2 éves között. És teljesen egészséges. Mi is próbáltuk a napi 1x-i etetést, de nem jött be, hányt.

Én is azt mondom, hogy ne az érdekeljen amit az ismerősöd mond, mert hogy NEKIK az jó. A lényeg az hogy NEKTEK legyen jó.

2023. febr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A mienk egyszer kap, de azt nem egyszerre eszi meg, hanem részletekben.
2023. febr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!