Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről hozott kutya mikor...

Menhelyről hozott kutya mikor szokik le arról, hogy keresgélve, lehajtott fejjel sétál?

Figyelt kérdés

Szimatol folyton és fel akar enni dolgokat. Rászólol, jutalmazom, már egyre ritkábban enne fel bármit, de folyton kereső állásban van. 2 hónapja van nálam, 1 hónapja kezdtem jobban figyelni rá, amióta kizárólag én sétálok vele. Érti hogy lábhoz, meg ha irányt váltunk egyből jön. Kaját kap bőségesen, a kiszámolt napi adagnál kicsivel többet. Éhes se lehet.

Legyetek szívesek tapasztalatot írni, nem pedig azt, hogy menjek kutyasuliba. Köszönöm.


2023. febr. 27. 15:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Én járok kutyasuliba a fél éves kutyámmal, mégis így sétál.
2023. febr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy csak szimatol, vagy kaját keres. Az enyém is szokott szimatolni, de nem kaja keresési céllal, ők ebből információkat is gyűjtenek, olyan, mint nekünk a Facebookot olvasgatni mondjuk.

A földről felevést tiltással lehet orvosolni például (ezt majd megírom privátban részletesebben, mi hogy tanultuk), de ha nagyon nem szoktatható le (nem 2 hónap, hanem mondjuk egy év után sem), akkor szájkosaras séta is lehet (egy szomszédomék kénytelenek ezt alkalmazni, hogy a kutyájuk ne egyen fel mondjuk mérgezett eldobált falatot).

2023. febr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik kutya szimatol séta közben, főleg ha még új a terület ahol jár, új szagok, új ingerek, ez teljesen normális és nem feltétlen kaját keres, persze ha talál akkor megeszi, erről csak következetesen tudod leszoktatni, mindig figyeled és rászólsz ha ilyet csinál.
2023. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az enyem is igy setal a seta elso 30 perceben. Utana elfarad vagy kiszimatolta magat,nem is tudom, de aztan felemeli a fejet.

Ez egyaltalan nem baj akkor, ha ugye nem eszik fel semmit. A szimatolas is egyebkent farasztja oket...:)


Igen az elejen resen kell lenni, nagyon figyelni es tiltani, hogy ne egyen. Ha esetleg valamilyen oknal fogva ez nem mukodne, tenyleg mindent fel akar enni, akkor leteznek mar olyan szajkosarak, amik direkt erre lettek kitalalva, hogy seta kozben a kutya ne tudjon benne enni.


Ennek semmi koze az ehseghez egyebkent.

2023. febr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Első kutyám kiskorában nem felevett dolgokat, csak cipelte a szájában. Pl kavicsot, ami veszélyes, mert kis termetű. Valahogy leszokott róla.

Ő most 2 éves kutya és kb 10 hónapig ketrecben élt. Előtte ki tudja, hogyan. Azért gondolom, hogy egyszer csak elmúlik ez nála. Nem úgy szimatol, mint a másik, hogy közben fent van a feje többször, hanem úgy is megy. Mindig mondom rá, hogy görény, mert úgy néz ki ilyenkor. 😀

2023. febr. 27. 16:13
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én kutyámnál legalább fél év volt elérni, hogy ne állandóan a kaját keresse séta közben, de az is lehet hogy egy év, már nem emlékszem pontosan. Ő 7 hónaposan került hozzám.

Az előző blökim 8 éves volt már mikor örökbefogadtam, őt már nem is tudtam leszoktatni erről. Persze tudta hogy nem szabad, de sunyiba csinálta, igyekezett kicselezni. Pl ha megérezte a kaját, nem rárongyolt, hanem direkt lemaradt hogy ne lássam. Vagy úgy ment felé, mintha valami teljesen más dolga lenne arra. Nagyon okos kis jószág volt. :)

2023. febr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%

A menhelyes kutyaknal ez berkgzukt.


Ha hust fozol neki,akkor nem fog a foldrol osszeszedni alacsonyabb taperteku etelt.

Ha tapot kap,akkor erzi a tapanyaghianyt es probalja potolni az utcarol.

2023. febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kap főzött ételt és tápot is felváltva. Épp tegnap főztem nekik.
2023. febr. 27. 17:17
 9/15 A kérdező kommentje:
Nekem az első kutyám a kavicsot vette fel titokban és sokszor úgy fordult, hogy ne lássam, mit csinál. Egyszer úgy bukott le,hogy jutalamzni akartam valamiért és nekiállt körbe körbe szaladni, mint akinél van valami. Akkor láttam,hogy a szájában dudorodik valami. 😀 ő már a húsdarabot sem eszi fel. Nem tudom, nem emlékszem hogy tanulta meg.
2023. febr. 27. 17:20
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A szimatolás séta közben nem baj, sőt, nagyon fontos a kutyáknak mentálisan! Az rendben van, hogy megtanítod lábnál sétálni, laza póráz stb., hogy így sétáljon, amikor konkrétan mentek valahová, de emelett legyenek bőven olyan séták is (vagy a séták bizonyos szakaszai legyenek ilyenek), lehetőleg változatos helyeken, amikor hosszú pórázon mehet szabadon szimatolni.


A felevés más téma, nekünk is mentett kutyánk van, 1,5 éve van nálunk, utcakutya volt a menhely előtt, ráadásul kölykökkel, tehát kb. MINDENT megevett a túlélésért. Hát nem egyszerű a téma, ráadásul az első suliban rossz tanácsot adtak, így bő fél évet elvesztegettünk. :-( Nagyon sokat haladtunk, de a csont és a péksütemény az még mindig ellenállhatatlan. Vagyis olyan erős ellenajánlatot (jutit) kellene mindig helyette felkínálni, ami nem mindig van nálunk (ez abszolút a mi hibánk), ilyenkor megy a küzdelem (mentségére legyen mondva, hogy SOHA egy morranás sem hagyja el a száját, amikor a torkából kotrok ki valami csontot).

2023. febr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!