Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek volt babéziás a kutyusa...

Akinek volt babéziás a kutyusa, meddig "normális"a hányás, étvágyatalanság és széklet hiánya?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vettük észre időben. Multheten szerdán lett kimondottan rosszul, előtte evett, ivott, nem tűnt fel, hogy bármi gond lenne. Szerdán lázzal, sötét vizelettel vittük a helyi állatorvosi rendelőbe, másnap klinikára, ahol infúziót is kapott, illetve vért vettek tőle. Sajnos a vérképe alapján a máj és a vese is kárasodott. Azóta kapott már több infúziót, gyógyszereket szedi. Viszonylag elvan a helyzethez képest a rövid sétákat és a friss levegőt kimondottan igényli. Enni viszont egyáltalán nem eszik, és a csütörtöki infúzió óta nincs széklet, hányás viszont napi szinten. Minimális ételt tudok fecskendővel adni neki, úgy lenyeli ha már a szájában van, de magától szilárd ételt abszolút nem fogad el. Pénteken megyünk vissza infúzióra és újabb vérvételre.

Szerintetek mennyi esély van a gyógyulásra? Mennyire javulhat a vese és a máj?



2023. márc. 1. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyénfüggő. Presa Canario barnás vizelettel vitte kollegám elaltatták.

Nekem Cane Corso belázasodott barna pisi aznap vittem, injekciót kapott csak, 2 nap múlva helyrejött.

2023. márc. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ő egy örökbefogadott korcs kutyus, nem tudjuk mióta lehetett fertőzött, mert amíg a komoly tünetek nem jelentkeztek sajnos nem vettünk észre semmit. Nagyon remélem, hogy nem késő.
2023. márc. 1. 11:14
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Minél később viszed dokihoz annál kisebb az esély a gyógyulásra. Én a Corsot másnap vittem este erősen lihegett a láztól, másnap reggel már vittem is, injekciót megkapta este már evett. Szerintem megmarad a kutyusod keverékek is kemények csak idő kell neki meg sok kezelés.
2023. márc. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Most gondolom Imizolt kap az helyrehozza.
2023. márc. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Amikor láttuk a jeleket vittük orvoshoz, másnap klinika. Tehát csütörtökön és pénteken volt infúzió. A hétvége kimaradt aztán a héten szintén kapott hétfőn és kedden és pénteken megyünk újra. Látta orvos, konzultálunk is vele, a gyógyszereket megkapja.

Napi szinten kellene neki infúzió a vesék miatt?

2023. márc. 1. 11:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az orvos ezt jobban átlátja. Gondolom elég neki 2-3 naponta. Ha fiatal a kutyus nyilván jobbak az esélyei.
2023. márc. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A hányás és a nemevés a vese és májkárosodás fő tünetei is, szóval lehet hogy az attól van. :/
2023. márc. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezekre szed gyógyszert, reggel este kapja a tabikat. Visszafordítható a károsodás? Az orvos azt mondta van rá esély, tudott pozitív és negatív példát is mondani. Nyilván nagyon aggódom, hogy mik lehetnek az esélyek.
2023. márc. 1. 12:27
 9/12 anonim ***** válasza:
50-50% az esély sajnos. Az a gond hogy nem akar enni az nem túl bíztató. De ha jó az orvos van esélye.
2023. márc. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7 vagyok

Hát ezt nem tudom... Nekem a cicáim haltak meg, az egyik máj, a másik vesebetegségben, nekik sajnos nem sikerült. De a vesés már idős is volt, a másiknál meg nem jöttek rá mitől alakult ki a betegség, így hiába is küzdöttünk. Az öreg kutyusomat is a mája vitte el, de már 15 éves volt és pajzsmirigy problémái is voltak.

A te kutyusod esete teljesen más, gondolom ő még nem öreg, biztosan van esélye a gyógyulásra. De ha a doki nem tud erre mit mondani, akkor mi sem. :(

2023. márc. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!