Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutya külön szobában...

Kölyökkutya külön szobában altatása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 10 hetes kölyökkutyusunk van, akit szeretnénk arra szoktatni, hogy egyedül, a nappaliban is el tudjon aludni. Két hete van nálunk, minden este sír, körülbelül 2-3 óránként felkel.

Mik a tapasztalatok, hogy tudnánk könnyebbé tenni neki a külön alvást?



2023. márc. 1. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Ilyen szívtelen embereknek minek kutya?


Baba kutya, eddig a testvéreivel, anyukájával aludt, te meg azt várod, hogy egyik napról a másikra ellegyen egyedül? Tedd le az ágyatok mellé a fekhelyét, érezze a közelségeteket, vagy aludj vele a nappaliban. Minden épeszű gazdi ezt csinálja az első hetekben, utána önállóbb lesz, akkor majd megy neki egyedül is. Remélem gyereked nem lesz, majd azt is hagyod pár hónaposan egész éjjel üvölteni?

2023. márc. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Igazad van 1-es, de nem értem miért kell ez a kioktató stílus hozzá. Szerintem ha simán megírod, hogy kezdetben érdemes vele aludni, azt is felfogja a kérdező.


Akkor a kérdésre válaszolva: jó kezdeményezés hogy aludjon külön, hogy később ne legyen szeparációs szorongása. Viszont kezdetben még aludj vele. Ha később is a nappaliban szeretnétek altatni, akkor most még te menj ki hozzá egy ideig.

2023. márc. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem tudod konnyebbe tenni neki, kolyok, rettegnek egyedul. De meg fogja szokni, persze.


En nagyon sajnaltam, hogy sir, szoval par honapig a foldon aludt mellettem a kutya, a sajat helyen. Ez is melos volt, mert az elejen sokszor akart volna velem aludni az agyban, de azt azert nem engedtem.

Viszont legalabb nem sirt es nagyjabol aludt egyben 6 orat :D


Aztan olyan 5 honapos koraban kerult ki a nappaliba. Egy hangja nem volt, siman vette.

2023. márc. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
#2 mert baromira felidegesítenek az ilyen emberek és talán jobban átmegy neki az üzenet egy erősebb hangvételű szövegből.
2023. márc. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Én megkérdezném: miért karjátok, hogy a nappaliban aludjon? Azt szeretnétek, hogy ne menjen be a hálószobába, vagyis az tiltott hely lenne neki? Ebben az esetben küszöbszabály, vagyis nappal sem mehet a hálóba, és egy ideig bizony kiköltöznék a kiskutyához a nappaliba aludni.

Ha viszont nem az a cél, hogy a hálószoba tiltott terület legyen neki, akkor nem szívatnám sem a kiskutyát, sem magunkat, hagynám, hogy abban a helyiségben aludjon, ahol szeretne.

2023. márc. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki időt, még nagyon pici és nem rég lett elszakítva az anyjától és a testvéreitől.
2023. márc. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

De nem lenne egyszerűbb (humánusabb, okosabb stb) ha először MEGTANÍTANÁD egyedül lenni és csak utána hagynád egyedül? Miért gondolod könnyebbnek, hogy rögtön kicsukod? Nyilván mert ezzel a hozzáállással nem kell energiát tenni a nevelésébe...


Nincs gyereked, ugye, kérdező?

2023. márc. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Egyessel egyetértek.

Még nagyon kicsi, a testvérei mellet lenne a természetben, az anyja mellett. Ha tiltott hely lenne a háló, akkor nappal se engedjétek be, mert ha nem így tesztek, soha nem fogja megérteni, mit kértek tőle. Összezavarjátok.

Előbb tájékozódni kellene a kutya neveléséről, tanításáról, mit mikor. Utána jöhet a kutya...

2023. márc. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Praktikus ketrechez szoktatni, kiskölyökként kezdetben éjszakára pedig bezárni. Először ott van kézközelben veletek a ketrecben, kicsit nyüszizik, lelógatod a kezed/lábad hozzá, ott vagy, nincs egyedül, csak ez a rendje a dolgoknak, hogy éjszaka alszunk, nem pofázunk. És amikor ez már neki saját kis kuckója, és békésen alszik benne éjszaka, akkor nyugodtan át lehet költöztetni a ketrecet - így a kutyát is. De attól még az első hónapokban fel kell kelni pisiltetni, én nem szoktam megvárni, hogy a kutya sírjon emiatt. Általában szeretik ezt, biztonságot ad a kuckó, ha egyedül vannak. 3, nagyon max. 4 óránként meg amúgy is kelned kell, hogy pisi-kakit elintézzétek. Nálam ehhez a rendszerhez pár nap alatt alkalmazkodott mindegyik kutya, és sosem volt sírás, csak az első éjszaka. Azt meg látni fogod, amikor már ritkítani lehet az éjszakai wc-zéseket, mert a kiskutya csak álmosan bambul rád, hogy hagyjad már aludni, neki nem kell pisilnie. Addig viszont ébresztőt beállítani, és pisiltetni, különben ahhoz szoktatod, hogy akkor ugrasz, ha pofázik. Míg ha te tudod, hogy megfelelően el van látva, akkor jogosan számíthatsz arra, hogy le fog nyugodni, és elvárhatod, hogy megtanuljon aludni éjszaka.
2023. márc. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Egyik szobakutyánk nekünk is szobakennelben alszik éjjel a nappaliban. Hozzá lett szoktatva, ott eszik, este magától bevonul. Az ő kis biztonságos helye - nincs ezzel semmi probléma.
2023. márc. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!