Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvosnál vadul ugat a...

Állatorvosnál vadul ugat a kutyám. Másnak is?

Figyelt kérdés

Van egy keverék kutyám három éves kan. Állatorvoshoz szoktam vinni és kutyakozmetika miatt. Többi kutyát nem bírja elviselni, állandóan ugat, irtózatos hangerovel, tegnapi napon ki is küldtek minket az utcára mert nem tudták elviselni.


Ez normális, a ti kutyatok is fel kutyakozmetikan és allatorvosnal?



2023. márc. 1. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

A te kutyád nem fél, hanem neveletlen, kezelhetetlen és szocializálatlan. És ez baromira nem normális vagy elfogadható! De miért hagyod? Miért nem szoktatod le erről? Miért nem neveled?


Van kutyám, amelyik fél orvosnál. Behúzódik és befekszik a szék alá a váróban és meg se mukkan. Az állatorvosnál csak enyhén összehúzza magát és amint indulunk, rohanna ki a rendelőből. Nem őrjöng, nem harap, nem ugat. Még harcolni sem kell vele, hogy bemenjen a rendelőbe vagy nyugton maradjon a kezelés alatt. Ha egy kutya fél, de egyébként normális kapcsolata van a gazával, az valami ilyesmi.

2023. márc. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
1-es, nem tudhatod melyik kutyából hogy jön ki a félelem, ne ítélkezz.
2023. márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Lehetne annyi intelligenciád, 1-es, hogy tudd, hogy az agresszió a félelem jele.
2023. márc. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Az nem félelem az állatorvostól, hogy neki akar menni a többi kutyának. Lehet félelmi agressziója a kutyának a többi kutyától, ha a gazda nem neveli, nem szocializálja és nem tartja megfelelően.
2023. márc. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Látszik hogy nem volt még félelmi agressziós kutyád. Nem olyan egyszerű azt kezelni mint gondolnád (bár nyilván vannak szintek), és ezek a kutyák soha nem is lesznek 100%-osak. Nyilván kezelhetőbbé lehet őket tenni, de marha nehéz, több éves munka... Szóval nem kell egyből lehordani azt aki még nem tart ott.
2023. márc. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
A kutyakozmetikában és az állatorvosnál a kb. megnevelt kutya is frusztráltabb, mint máshol, mert rendkívül kis helyen rendkívül sok állat szagát érzi, akiket nem lát.
2023. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
Fokozatosan hozzá kell szoktatni azokhoz a dolgokhoz amiket nem szeret. Illetve ha az állatorvostól és a kozmetikustól fél, akkor azt kell a kutyában rögzíteni hogy ő jót akar.
2023. márc. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Nem, az én kutyáim tudnak viselkedni...


Ezen amúgy lehet változtatni, kezdésnek pl keressetek egy kutyaiskolát.

2023. márc. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
68%
Szia! Az én kutyusom is 3 éves és már vagy 2 éve járunk kutyaiskolába. Nem azért mert neveletlen hanem azért, hogy okosodjon. Én úgy gondolom, hogy egy szakértővel kellene megvizsgálni pl.kutyaiskola. Lehet, hogy azért ugat mert így érzi magát biztonságba stb. Képzeld az én kutyusom sosem ugatott bár tudott és sokan megis kérdezték, hogy tud-e. Egy jelzéssel megtanultuk, hogy ha jelzünk csak akkkor ugasson.
2023. márc. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Én kutyáim jól neveltek és szocializáltak.

Nem csapnak balhét ha kutyák közé kell menni.



Többi kutyát nem bírja elviselni akkor szocializálni és nevelni kellene!

Magántréner jó megoldás lehet!


Gondolom kerti kutya csak akkor mozdul ki ha kozmiba vagy orvoshoz viszed, ergó nem találkozik más kutyákkal.

2023. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!