Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nincs már kutyád (ha...

Miért nincs már kutyád (ha korábban volt)?

Figyelt kérdés

2023. márc. 4. 11:32
A kérdező szavazást indított:
Sose volt.
Elpusztult.
Elajándékoztam / eladtam / stb., mert olyan helyre költöztem, ahol neki nem lett volna jó.
Elajándékoztam / eladtam / stb., mert nem volt rá pénzem, hogy továbbra is kutyát tartsak.
Egyéb, leírom.
Egyéb, nem írom le. :)
54 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Gyerekkoromban mindig volt kutyánk. Jó nagy házunk és igen nagy udvarunk volt. Nagyon szerettem őket, kutyás vagyok, jó lenne ha lenne- de!

A gyerekkori kutyatartásnál nem ismertem meg azt az életmódot, hogy napi többször sétálni kell vele, ha esik ha fúj, ha sok dolgod van, mindig, mert igen nagy volt az udvar, a sétálás alkalmi volt. Nem ismertem meg azt, hogy elszalad, más kutyákhoz emberekhez, vissza kell hívni, stb, az utcán a kakit szedni utána, mert egész más volt az egész. Nagyon jó volt, de az udvaron lehetett vele játszani stb.

Sajnos felnőtt életem lakásban telik, nincs kert, udvar, csak egy kis erkély. Nem tudom elképzelni így, hogy a kutyatartás akár a kutyának, akár nekem jó lenne. Ezért.. Ha majd valaha a jövőben megváltoznának a lakáskörülményeim, akkor lenne kutyám és nagyjából azt is tudom, hogy mifélét szeretnék.

2023. márc. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Volt régen, de egyenlőre nem lesz. Egyrészt rengeteg kiadással járna, kezdve ott, hogy akkor a jelenlegi, kicsit régi, de a célnak teljesen megfelelő dróthálós kerítést ki kellene cserélni egy olyanra, amin a kutya nem tud átbújni. Minimum egy pontheggesztettre megfelelő magassággal. Ez akkor is kb. 2-300 ezer Ft, ha a munkát magunknak csináljuk meg, csak az anyagot vesszük.

Hőszigetelt kutyaház megint kb. 100ezer. Normális, nekem tetsző fajta normális helyről 150 és a csillagos ég között valahol. Ivartalanítás 30-70 között.

Havonta is elég sok kiadás a táp meg az egyéb költségek.

Az anyagikat még meg is oldanám, de ott az idő is. Abból jelenleg nincs elég, márpedig egy kutyával napi szinten foglalkoznom kellene 1-2 órát. Egyszerűen ezt már nem tudom belezsúfolni a napomba, kerti dísznek meg nem kell a kutya, attól csak szenvedne. Ha meg elutazom állandóan keresni kellene valakit aki eteti. Szóval most inkább nem.

2023. márc. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

2016 telén elpusztult. Mostanság biztosan nem lesz másik kutyám. Inkább szárnyasokkal foglalkozom.

Az az igazság, hogy nekem sosem volt türelmem még egy kutyával is foglalkozni! Nagyon ritkán vittem sétálni is.

A tyúkok nekem bőven elegendőek! Jóval igénytelenebbek, nincsenek egész nap a nyakamon és még tojást is tojnak!

Továbbá, az anyagi vonzata is taszító számomra. Ma már egy kisebb kutya tartása is kész vagyon! Abba bele sem merek gondolni, mibe kerül például egy németjuhász etetése...

2023. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
1-es vagyok. A tyúkok nagyon cukik! Nekünk lakásban volt egy fürjünk! Kedves kis barát volt és valóban, nem került sok pénzbe sem energiába. A tojásokat meg a barátainknak adtuk.
2023. márc. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Elhunyt. De lett új kutyánk.
2023. márc. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

A szüleimmel élek, 5 éve halt meg a kutyánk.

Azóta már én is dolgozom, plusz van párkapcsolatom is, és a szüleim is olyan beosztásban vannak, hogy gyakorlatilag hébe-hóba vagyunk csak itthon. Sajnos nem lenne időnk egy kutyával foglalkozni. (Mondjuk én a páromnál kiélem magam, nekik van két kutyájuk is :D)

2023. márc. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
93%

Nekem a szemem láttára ütötték el sajnos, azóta nem igazán akarok kutyát.

Tyúkokkal foglalkozom inkább, csak tojás miatt tartom őket, semmi másért. Meg volt 2 szelíd kakasom és egy tyukom. Ők sem élnek már, de valamiért nagyon szeretem a tyúkokat és a kakasokat. Libát is hamarabb tartok kutya helyett.

2023. márc. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Volt egy nagyon jó kutyám, ügyesen dolgozott, és személyiségben is közel állt hozzám. El kellett altatni. Lett azóta egy, aki személyiségben okés, de abszolút nem munkára való, így ezt azóta is keresem: és nem találok még csak hasonlót se, nem vagyok kezdő kutyás. Azt pedig meguntam, hogy hosszú körmondatokban udvarolgassak minden egyes magát tenyésztőnek vallónak, és amikor a kutyájára terelődne a szó, sok minden relevánsat felmutatni nem tud. Ha lesz, lesz, ha nem akkor nem lesz munkaalkalmas kutyám, elengedtem.
2023. márc. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én rájöttem,hogy nem szeretem őket. Hozzátartozóimnak volt is,van is, Rájuk szoktam néha vigyázni,de ennyi bőven elég a kutyázásból. A macskákat jobban szeretem,de most az sem kéne. Szeretem a tiszta,illatos,szőrmentes lakásomat.
2023. márc. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Meghalt 😭
2023. ápr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!