Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kb11 hónapos kutyának...

Egy kb11 hónapos kutyának meddig kell junior táp? Illetve melyik a legjobb táp ezek közül?

Figyelt kérdés

Menhelyről fogadunk örökbe egy Bull típusú keverék kölyök szuka kutyát. Nem lesz nagy testű viszont hajlamosak csirke allergiára így alapból csirkementes tápot keresek.


Rengeteg féle tápról olvastam de mindenkinek más vált be. (A barfot most mellőzzük)


Jelenleg ezek között vacilálok:


Panzió Fit active hipoallergen bárány & rizs



Real Nature wilderness de ebbe elég magas a fehérjetartalom


Wolf of wilderness de ebbe minimálisan előfordul csirke



Happy&Fit



Ezek közül melyiket érdemes választani? Illetve mehet már neki a felnőtt táp?



2023. márc. 6. 09:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy éves korig kell elvileg a junior táp, de szerintem már nyugodtan elkezdheted adni neki a felnőttet.

Ezek közül a tápok közül szerintem a Wolf of wilderness. Egyáltalán nem biztos hogy a te blökid csirkeallergiás lesz, nem kell előre ettől félni. :)

Amúgy meg Brit Care vagy Acana, amikről tapasztalat alapján is tudom hogy nagyon jó tápok és csirkementesek.

2023. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
A mi tápunkra az van írva, hogy 24 hónapos koráig kapja, junior táp. Elvileg addig fejlődnek a kutyák. Én utána fogok felnőtt tápra váltani.
2023. márc. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Brit Care juniorból csak large breed van vagy felnőtt viszont készlethiányos szinte mindenhol. Volt már bullterrierem és pont a csirkeallergia vitte el, szóval van bennem egy félsz emiatt inkább nem is próbálkoznék a csirkével
2023. márc. 6. 10:31
 4/16 Maya Bunnyheart ***** válasza:
77%

Minőség szerinti sorrend:

1. RealNature Wilderness és a Wolf of Wilderness

2. Happy&Fit


3. Panzi FitActive viszont egy túlárazott 💩, rossz beltartalommal.


Egyéb (szuper)prémium tápok: Platinum, Orijen, Acana, N&D, Brit Care, Alleva

2023. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
brit care nem lenne rossz de a puppy szerintem már kevés, junior hipoallergenből pedig csak nagytestűeknek van táp így lehet akkor bepróbálkozom a felnőtt verzióval
2023. márc. 6. 13:04
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Óriás testű kutyáknak kell 24 hós korig kölyöktáp, közepes testűnek elég 12-14 hós korig, miniknek már 9-10 hónaposan lehet felnőtt tápot adni, mivel akkor érik el a végleges méretüket.

[link]

2023. márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Második vagyok. Nagytestű kutyám van, neki megfelelő tápot kap, aminek 24 hónapos korig van az adagolása, és oda van írva, hogy ezután váltsunk a felnőtt verzióra.
2023. márc. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan tud belehalni a kutya a csirkeallergiaba? Vagy ezt hogy erted?
2023. márc. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Csirkeallergia miatt kapott szteroidos injekciókat amit nem bírt a szervezete és leállt a szíve. Sajnos hallgattam ismerős ajánlására állatorvos szempontjából de visszagondolva nagyon rossz döntés volt...
2023. márc. 6. 14:39
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

Hát a felsoroltak közül egyiket sem választanám, csak a W.o.W-ot. Emellett a Brit Care tápokat ajánlom még.

Már lehet felnőttet venni.

2023. márc. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!