Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdek teljesen összezavarodni...

Kezdek teljesen összezavarodni, hogy mi a megfelelő etetés egy nagytestű növendék kutyának. Junior táp, vagy felnőtt táp?

Figyelt kérdés

Mindenki hangoztatja, hogy junior tápok így meg úgy, mert ez meg az mennyire kell neki, aztán azt olvasom, hogy néhány hónapos korától jobb a felnőtt táp, nehogy túl gyorsan nőjön és baja legyen. Most akkor mi az igaz?

Két éves koráig junior táp, vagy 3-4 hónapos kortól felnőtt táp? A legjobbat akarom adni neki, de állandóan kétségek jönnek elő, hogy tényleg jól csinálom-e.


2016. máj. 11. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nem vagy biztos a dologban, nem próbálod ki a barf/prey etetést?

Pl rotiknál kell nagyon figyelni erre, de értem az aggodalmadat.

2016. máj. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos kellett egy mellékállást is vállalnom, így kevesebb időm marad a kutyára, mint szeretném, úgyhogy inkább minden szabad percemet vele töltöm, így időspórolás a táp. Eddig nyugodt voltam, hogy milyen jót teszek a juniorral, most meg több helyen is belefutok abba, hogy pont azoktól nőnek túl gyorsan...
2016. máj. 11. 11:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Amire egy kölyökkutyának szüksége van, azt egy jobb minőségű felnőtt táppal is megkapja. Nagytestű kutyának nem ajánlott kölyök tápot adni tovább abban az esetben, ha túl gyorsan nő. Nem normális, ha pl egy roti, ami 35-40kg körül van, 8hónapos korára el is éri, az én rotim lassan két éves, és még mindig növésben van, még mindig szélesedik. Ez annak a következménye, hogy 5hónaposan már 25kg volt, egy csípőgyulladással. Azonnal váltottam, és most 36kg 2évesen, nem 1évesen. Rögtön látszott, hogy a magasságához, súlyához az ízetei is hozzáerősödtek. Próbáld ki a barfot, vagy főzd neki a húst, rizst, zöldségeket.
2016. máj. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kutya természetétől adódóan ragadozó.. Mi főtt csirkefejjel szoktuk etetni őket..(nem tudom, hogy ahol te laksz hol tudnád beszerezni.Mi fagyasztva veszünk és itthon csak kiolvasztjuk így nem vesz el sok időt) kis korukban is kapták táp mellé. Ez tartalmaz csontot, bőrt, zsírt, csak fehérjét nem.. Ezért olyan táp kell ami sok fehérjét tartalmaz.Nagyon fontos neki az állati eredetű táplálék.. szerintem csak tápon nem szabad felnevelni egy kutyát.De persze arra is figyelni kell, hogy a csontokkal óvatosan kell bánni.. kölyök korban még nem szabad minden nap adni neki.
2016. máj. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ragaszkodsz a táphoz, keresni kell olyan kölyöknek valót, amiben a fehérje 24 % , a zsír 18 % % körül van.
2016. máj. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!