Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez miféle tréning? Csak...

Ez miféle tréning? Csak szerintem nem megoldás?

Figyelt kérdés

[link]


Én nem vagyok a csak jutalomfalatos kiképzés megszállotja, de ez már nekem is sok. Belekényszerítik a kutyát egy olyan szituációba amiben fél, majd a reakcióit elnyomják. Én úgy látom hogy továbbra is fél csak kevésbé mer reagálni, inkább teljesen meghúzza magát.


Egy félelem agressziós kutyánál ha megrántom pl a pórázt az nem segít, képtelen kezelni egy helyzetet és még kap is egyet... Inkább meg kellene tanítani bízni, nem?


Bár én nem vagyok szakértő kutyám sincs jelenleg, de ez magas hogy ennek a kutya kiképző hölgynek milyen húzásai vannak.



2023. márc. 13. 20:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%

"de maga a módszer, meg a "húzások" , az teljesen rendben van."


Nem, nincs rendben, én pedig két nagyon profi kutyasulival is alá tudom támasztani, ezt az állítást. Oké, nem ők a legolcsóbbak, de az garantált, hogy az ő módszereik bántalmazott kutyáknál is működnek. Az egyik suliba a kutyámmal jártam, a másiknak pedig rendszeresen olvasom a cikkjeit, és ott magamat akarom még tovább képezni, mert náluk még erre is van lehetőség. Mond neked valamit az, hogy etológia?

2023. márc. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nagyon gáz, csak még nagyobb stresszt tesz a kutyára...
2023. márc. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

"Nem, nincs rendben, "

Mi nincs vele rendben? Elhangzik végre valahára bármilyen konkrétum? Mondjuk hány másodpercnél, mi a hiba, vagy ilyesmi.

2023. márc. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
7%

" ő módszereik bántalmazott kutyáknál is működnek. "


ha már ennyibe beszélgetünk:

Milyen módszerek? Mondjuk a konkrét szituációban?


Azért de érdekes ez, hogy mindenki annyira okos, aztán egyetlen visszakérdezés kivégez bárkit, mert értelmes dolgot senki nem tud hozzátenni! :D

2023. márc. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
90%

Rossz nézni... az a francia bulldog is megérne egy "misét" azért


Miért is kéne lefeküdnie egy idegen kutya mellett? 🤦‍♀️

2023. márc. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez így gusztustalan. És mennyi ilyen önjelölt, nulla tudású "kiképző" van... Ahelyett, hogy megtanítana valamit a kutyának, csak nyomkodja le. Ahelyett, hogy megoldana egy gondot, inkább szájkosarat tesz rá. És még magyaráz közben, hogy miért jó az a rakat szar, amit csinál...

A gazdát sem értem, aki egy ilyen agresszív, tudatlan senkit választ "oktatónak", meg a menhelyet sem, aki kiadja a kutyát egy ilyen gazdának.

2023. márc. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Látod látod ezért nem tudod 2felfogni mert egy konrkéumot vársz. Nem egy adott dolog helytelen a videóban hanem az az elgondolás, hogy a kutya fél egy szituációban, és büntetem. Olyan mintha utálnád a bablevest anyád meg adna egy pofont ha nem akarod megenni. Ettől megszeretnéd vagy csak megennéd?


Igen a francia bulldog se stabil, kiegyensúlyozott szocializált kutyákkal lehetne elkezdeni először nagyobb távolságból a munkát. Azért nem akar lefeküdni mert kiszolgáltatva érzi magát eleve, ha lefekszik még sebezhetőbb, ezért küzd minden erejével ellene.

2023. márc. 14. 00:39
 18/24 anonim ***** válasza:
9%
A kutya gazdája dicséretet érdemel hogy örökbe fogadta ezt a roncs korcsot, és rendes pénzeket öl bele hogy kiképezze.
2023. márc. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%
A gazdi azt a pénzt duplán fogja kifizetni, mert ezzel a módszerrel csak tovább rontanak a kutyán. Oké, nem a gazdi hibája, hogy még ezek vannak többen, és kevesebb az etológia alapú suli meg tréner, de van az a pont, amikor ott kéne hagyni a sulit/trénert a francba, és keresni mást. Mi etológia alapú suliba jártunk, nagyon megnéztem, hova viszem a mentett kutyámat, nincs visszaesés azóta sem a viselkedésében.
2023. márc. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
93%
Ez a nő egy gyökér
2023. márc. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!