Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever lakásba napi...

Golden retriever lakásba napi 4 óra sétával, játékkal, tanítással, más kutyákkal bandázással vagy kertbe, ahol mindig kint van, de sosem hagyhatja el?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy golden retriever kutyát.

Egy osztálytársamnak volt régen, de udvaron, nem mehetett be a lakásba soha, de sétálni sem vitték ki soha, szóval a kertben élte az életét.

Én lakásban lakom és ő azt mondta, hogy lakásba nem való kutya. A 4 óra az semmi, nekik a szabadban a helyük. Azt is mondta, hogy amikor a testvére elköltözött a kertes házukból belvárosi lakásba, vett oda magának egy tacskó kiskutyát, de még az a pici kutya sem bírta a panelt, ezért hazahozta a kertbe a golden retriever mellé.


2023. márc. 14. 09:37
A kérdező szavazást indított:
Golden retriever nem való lakásba
4 óra foglalkozás mellett simán elvan panelban
41 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi foglalkozással szinte bámrelyik kutya el van a lakásban. Van 1-2 kivétel, de a legtöbbnek ez több mint tökéletes. Azt sem hiszem el, hogy a tacskó nem bírta... Inkább ők nem bírtak a tacskóval. Ha csak a kertbe van kib...va, akkor nem kell anynit bíbelődni a neveléssel....
2023. márc. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Szia!A mi goldenünk 4 és fél hónapos,8 hetesen hoztuk haza és azóta is benti kutyus,pedig családi házunk van.Annyit viszont nem árt tudni,hogy ha rendszeresen sétáltatva van és foglalkozva vele,attól függetlenül nagyon aktív kutyák,és bizony lesz amit szétrág stb.A miénk még a konyhaasztalt is megrágta mert fa,hiába vettünk meg neki mindent,direkt erre a célra való játékokat stb,akkor is megrág dolgokat,kb.30 pár zoknit is "megevett",de reménykedem benne hogy idővel jobb lesz a helyzet,mert nem szeretnénk kitenni,imádjuk a kis rosszcsontot.🙂
2023. márc. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető a golden azért nem az a tipikus szobakutya, de megfelelő foglalkoztatás mellett oké lehet.


Az viszont egy kutyának se jó, ha úgy van udvarban, hogy soha nem viszik sehova.

2023. márc. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A goldennek nem jó a CSAK kerti tartás.

Baromira gazdás kutya, neki fontos az, hogy melletted lehessen, a falkából kizárásnak éli meg, hogy nem mehet be veled.


Nyilván az ideális egy kinti-benti lét lenne (kb minden kutyának, nyilván), de a kerti dísznek kicsapás helyett milliószor jobb neki lakáskutyaként, ha megfelelően van vele foglalkozva.

2023. márc. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Az szupi ja ez a terv.. 4 ora bandazas. Kerdes ezt 15 vahy tobb even at mindennap csinalod e vele..

Mert bezony neki ez kell ha hideg van, neleg vab, faradt vagy, masnapos, sok a lecke stb... Szerintem kert es foglalkozas kell egy kuytanak

2023. márc. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Azért bennem felvetődik a kérdés, hogy hány ember tudná tartani a napi 4 órát télen is nyáron is, ha esik, ha fúj, hétvégén, hétköznap, munka mellett, 12-16 éven át.


Lehet a gyerek még nagyobb gond, de velük se boldogul mindenki.


Azt akarom kihozni belőle, hogy az az x óra azért meggondolandó.

Az ember hajlamos túlbecsülni a kezdeti lelkesedés alapján a hosszútávú kitartását.

Nekem nem kell bizonyítanod semmit, de magadnak azért jó, ha fel tudsz hozni néhány példát arra, amikor hónapig, évekig önszántadból követtél egy elhatározást.


Én pl. joggal kételkednék a saját kötelesség tudatomban, így ha ilyet terveznék, lehet csinálnék egy három hónapos kihívást. Az lehetne macska fésülés, edzés, takarítás, klasszikus irodalom, akármi...

2023. márc. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

A kerdezo gondolom gimis, ha osztalytarsakat emleget. Igy persze meg vallalhato a 4 ora.

De hogy aztan egyetem/ szakma meg munka mellett?

Hat, nehez. Vagy inkabb ugy mondanam, hogy lehetetlen 😂


De amugy meg ha okosan csinalja, nem kell 4 oran keresztul celtalanul rohangalni. A mentalis farasztas tobbet er, mint fel napi seta. Meg a futtato is jo otlet, csak legyen szerencseje, mert nalunk annyira sok a bolond, hogy mi mar nem is jarunk. Siman behozzak az agressziv kutyakat, szajkosar nelkul..:(

2023. márc. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én napi 2-3 órát sétálok a kutyámmal télen, plusz két hetente valami kirndulás, és szintén két hetente egy Agility edzés. 10 éve tartom ezt (na jó, az agility új). Amúgy idővel csökken ám az igény, nem úgy van az hogy a 15 éves kutyát még anpi 4 órát járatod, örülsz ha egyáltalán le tudod könyörögni egy órácskára.

A 4 óra egyébként már baromi sok, ennyi nem is kell neki minden nap. Fele ennyi is simán elég lehet, csak ahogy 7-es is írta, okosan kell csinálni. Nekünk pl minden séta közben van egy 10 perces tanulós rész, mindig van labdázás vagy valami más játék, más kutyákkak játszás, illetve szaglászós lődörgés is.

2023. márc. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
37%
5os vagyok... Miert kell igy lepontozni? Teljesen igazat irtam
2023. márc. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!