Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám morcos attól még...

Ha a kutyám morcos attól még mehetek kutya futtatóban?

Figyelt kérdés

Nem néznének rám rossz szemmel?

A lényeg hogy nem harap, még nem harapott meg egy kutyát se viszont néha ha nem szimpi neki az adott kutya akkor oda morog vagy megmutatja milyen szép fehérek a fogai.(vicsorog egyet). De nem támad se semmi. Én ezt úgymond normálisnak tudom be, rászólók persze viszont ha neki nem szimpi akkor igazából csak az ő nyelvén közli ezt a másik kutyussal.



2023. márc. 15. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs szocializálva, ne vidd futtatóba.
2023. márc. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Akkor vidd futiba, amikor nincs bent senki, vagy keress valakit, aki segít szocializálni. Kutyasuli sem ártana. Amúgy nem várható el egy kutyától, hogy minden kutyát kedveljen, te sem kedvelsz mindenkit. Ez oké, csak akkor ne menjetek be random másokhoz. Idegen kutyával először pórázon ismerkedjenek, ha valamelyik kutya durvul, le kell állítani a játékot, ki kell tudnod hívni, ha lenyugodott mindkettő, lehet folytatni. Én sem megyek be bàrkihez futiba, az én kutyám mentett, okkal nem visel el bárkit, suliztunk is, rengeteget javult, de mai napig nem bírja a túl rámenős, tankként játszó kutyákat.
2023. márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám az ismerkedés elején egy bunkó, ugat, morog, dominálni akar, de szerencsére bármikor feladatba tudom rakni, akkor meg kb teljesen kizár mindent és csak rám figyel.

Magam sem értem, de az emberek többségét ez egyáltalán nem riasztja el, elmondom nekik, hogy bunkó először, de fizikai szintre ez sose fajul, ők meg megértik és hagyják, hogy barátkozzanak.


(off: dolgozunk az ügyön, minél több, többféle szituba beviszem, annál jobban viselkedik)

2023. márc. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De ehez miért kéne kutyasuli? A kutyám szocializálva van. Nincsenek problémái. De 10ből egy kutyára igenis rámorog mert neki nem szimpi. Mint írtam nem támad csak morog egyet. Ez egy alapvető kommunikáció náluk, nem értem ezzel miért kéne trénerhez fordulni🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
2023. márc. 15. 16:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden kutya reagál jól az ilyen viselkedésre, arra lehetne törekedni, hogy kezelje semlegesen és ne morgással a neki nem szimpatikus másik kutyákat, ha azok amúgy nem provokálták a tiédet, csak éppen ott vannak. A provokálás más, de ne a morgás legyen a nemtetszés mindenkori kommunikációs eszköze.
2023. márc. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
A legtöbb gazdi meg fog ijedni a te kutyádtól és félteni fogja a sajátját.Eselteg szóvá is kész téve.Élő példa az egyik ismerősöm kutyája.Neveletlen és nem tud szépen játszani a többi kutyával ezért,ha látják,hogy jön akkor mindenki pórázra fogja a kutyáját és elmegy az adott helyről.Én nem mennék be így futtatóba.
2023. márc. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a futtatóba az emberek csak mindenkivel barátságos, social butterfly kutyákat visznek általában - mert őket nem utálják ki. Azonban ez egy fals standard a kutyatartók számára, mert az ilyen kutya ritka.


Mégis csak ilyet látsz. Pont ezért. Mert a többiek nem mernek bemenni.

2023. márc. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Az a helyzet, hogy a futtatóba az emberek csak mindenkivel barátságos, social butterfly kutyákat visznek általában"


Jaj, bár így lenne, de hozzánk már nyitottak be olyan kutyával kérdés nélkül, aki már harapta meg az enyémet, aztán csodálkozott a kedves bamba gazdi, hogy a két kutya összeverekedett, nekem kellett őket szétszedni.

2023. márc. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!