Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az az ebadó? Kinek kell...

Mi az az ebadó? Kinek kell ilyet fizetni?

Figyelt kérdés
Szembetalálkoztam egy cikkben ezzel, és főzöm nincs mit jelent, kinek kell fizetni ilyen ebadót.

2023. márc. 15. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Az ebeknek kell fizetniük, a nevében is benne van.
2023. márc. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki ebet tart, annak kell fizetnie, amennyiben az önkormányzata él azzal a törvényi lehetőségével, hogy kiveti a kutyatartókra. (Mert ugye a kutyafuttatókat kialakítani, fenntartani, rendben tartani nincs ingyen; hasonló ahhoz, ahogy a gépjármű-tulajdonosok is fizetnek gépjárműadót a meglévő adónemek mellé.)


Jelenleg Budapesten semelyik kerület nem veti ki polgáraira az ebadót, és gyanítom, hogy az ország településeinek nagy részére ez szintén igaz.

2023. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi kettes!
2023. márc. 15. 14:22
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Régebben kivethették volna az önkormányzatok ezt az adót, de nem tették, mert nem érte volna meg. Több lett volna vele a költség, mint amennyit be tudtak volna szedni. Úgy tudom már a lehetőségét is megszüntették azóta. Pedig szerintem jó dolog lenne, és ezt mint kutyatartó mondom. Kicsit megszűrné a gazdikat, plusz lehetne pl városokban az utcák takarítására, kutyakakigyüjtők kihelyezésére, menhelyek fenntartására, ilyesmikre fordítani. Esetleg lehetne olyat, hogy ha ivartalanítod a kutyád, akkor nem kell utána adózni, akkor talán többen ivartalanítanának. Szóval szerintem nagyon hasznos lenne.
2023. márc. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
eggyik kutyaadó masik ebadó
2023. márc. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

4: Nincs megszüntetve, az állatvédelmi törvényben benne van most is, ergo kivethető, de egyik önkormányzat sem él vele. Macerás volna. Viszont felelősségre nevelne, na manapság ez már nem fér bele: nem próbálunk fejlődni, csak valahogy éljük túl a mát, a holnap messze van.

Nem csak lehetne, hanem a törvény szerint menhelyekre, ivartalanításra stb. kell fordítania az önkormányzatnak a beszedett ebrendészeti hozzájárulást (ez a neve).

És a törvény szerint - többek között - az ivartalanított kutyák után nem kel fizetni.

Szóval kb. írhattad volna te is a törvényt :D

(Átv. 42/C, ha valaki még több konkrétumot szeretne megtudni)

2023. márc. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
4. Vagyok. Haha :D Ezeket nem is tudtam. :) Kár hogy nem vetik ki, tényleg hasznos lenne. Mondjuk már eleve több adót húznak le a fizunkból mint kellene, de ez legalább egy olyan lenne aminek van értelme.
2023. márc. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
52%
Jelenleg nincs ebadó de régebben volt. Amikor régen volt a veszettség oltás ingyenes volt. Most nincs ebadó de az oltásért horror árat kell fizetni.
2023. márc. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Ebrendészeti hozzájárulás a jogi neve, az önkormányzat dönthet arról, hogy beszedi-e vagy sem. Évi max. 6 ezer forint egy normál kutyánál. Szerintem is nagyon jó dolog, élhetne vele több önkormányzat.

Egy csomó kivétel van, pl nem szedhető olyan kutyára ebadó, aki ivartalanított/ menhelyről vagy gyepiről örökbefogadott/ törzskönyves magyar fajta/ valamilyen segítőkutya.

2023. márc. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyetértek 4! Ez hasznos lenne.
2023. márc. 15. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!