Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A parlament elfogadta a az...

A parlament elfogadta a az ebadót. Ha valóban bevezetésre kerül fogtok fizetni? Mit szóltok ehhez a "maximum 6 ezerhez? "Szerintetek milyen szankciókat vezethetnek be azok ellen akik nem fizetnek? Továbbá egyetértetek-e a kutyaadóval?

Figyelt kérdés
Nekem személyes véleményem,az ,hogy felesleges.Egy újabb trükk,hogy onnan fentről még jobban megkopasszanak minket.Kifizetem ha tényleg bevezetésre kerül,de felháborító.Egy normális kutyatartó épp eleget költ a kutyájára,és még ez a "6 ezer "forint?Ha azt hiszi valaki ,hogy a befolyt összegből kevesebb kutyaürülék fog az úton heverni az nagyon téved.Csak az Orbán zsebét tömjük.(Gondolom van aki ennek örül,mert azt hiszi ,hogy tisztábbak lesznek az utcák)Mégis mi alapján döntöttek?A magyar vizsla nem kutya?Annak miért nem kell fizetni?MEg a többi kivételezettnek...Ezzel az egész kizsákmányolással csak azt érik el,hogy nem lesz az embereknek kutyájuk,mert a nagy válságba meg pénztelenségbe kifogják dobni az állatokat az utcára.Ez mennyivel lesz jobb?Szánalmas ez az egész.(Ez persze a személyes véleményem)

2011. nov. 15. 19:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Persze hogy fogok..nem a kutyámon fogok spórolni..:) Egyébként nekem lesz chip a kutyámba és ezáltal csak 3500-et kell fizetni úgy tudom,bár ebben nem vagyok biztos :)
2011. nov. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
41%
EZ ma legalább a 6. ilyen kérdés...könyörgöm olvass vissza. Kettővel lejjebb pedig pont az ebadó- magyar fajták kérdés is volt már..
2011. nov. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Most éppen mi a legutolsó verzió? Chippeltetett, ivartalanított kutyáknál is kell? Mert az utolsó információm szerint nem, így rám nem vonatkozik. Ha tényleg arra költenék, amire ígérik, szerintem nem nagy összeg, bár sokkal egyszerűbb lenne ivartalaníttatni, így a felesleges szaporulat is megelőzött és még adót sem kell fizetni. A magyar fajtákkal való kivételezés viszont butaság, semmivel sem ér kevesebbet az én labradorom, mint pl. egy puli. Labradorimádó vagyok, nem pl. puliimádó, miért kell ezért "büntetni"...
2011. nov. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
itt a tv. [link]
2011. nov. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nem fogok fizetni, mert mindkét kutyám chipes és ivartalan. Azt hiszem ez alap lenne ha valaki felelős állatartónak szeretné vallani magát.
2011. nov. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Én fogok...sokat...6 tenyészkutyám van... bár mindben van chip így csak a felét fizetem. Szerencsére a kis öreg nyugdíjasaim után nem kell fizetni ők ivartalanok és chipesek..
2011. nov. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
20%
kérlek, hagyjátok már ezt a magyar fajtákkal, a kivételezéssel meg a politikával. A facebookon is sorra olvastam, hogy jajj, akkor most mennyi kutya fog az utcára kerülni. Én személy szerint örülök az ebadónak. A magyar fajtákkal azért kivételeznek, mert már alig tart valaki, és így próbálják segíteni a fajtákat és ez szerintem teljesen rendben van. Ivartalanított kutyának azért nem kell fizetni, mert ő már nem fog újabb almokat lehozni, amik majd a menhelyeken végzik. Lehet, hogy most durvának tűnik az ebadó, de hosszú távon sokkal jobb lesz. Aki pedig most emiatt kidobja a kutyáját, az amúgy sem érdemes kutyatartásra.. Ezután talán jobban meg fogják gondolni az emberek, hogy vállaljanak-e kutyát, és hogy ez mivel jár. Aki pedig nem tudja kifizetni ezt az összeget, azzal mi lesz akkor, amikor véletlenül megbetegszik, vagy megsebesül a kutya? Ez bármikor megtörténhet minden gazdival, és akkor fizetheti a fenti összeg 10-15-ét is. Tudom, hogy milyen a mai gazdasági helyzet a válság miatt, és sajnálom azokat, akiket ez érint, de a lényegen ez nem változtat. Olvastam azt is, hogy ez az egész az állatorvosok miatt van, hogy legyen munkájuk, mert évente xszáz állatorvos végez az egyetemen, de már nincs annyi háztáji állat és összességében munka, mint évekkel ezelőtt. ha ez tényleg így van, annak én sem örülök(bár ez csak pár évig segíti ki őket a bajból..)de ha ezzel a mai felelősségteljes kutyatartást is elősegítik, akkor elfogadom. Az pedig, hogy a pénz hova megy, nem érdekel. Örülnék, hogy ha tényleg a menhelyekhez, de ezt nem tudhatjuk.
2011. nov. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
egy dologgal nem értek egyet, ez pedig, hogy a tenyésztőket is adóztatják, az pedig nem kevés pénz számukra. előző voltam :)
2011. nov. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Felelőtlen állattartók ,kutya szaporulat 100 évvel ez előtt is voltak kutyák ,és nem szaporodtak ilyen eszetlen módon!!!!Lehet ,hogy az emberiség normálisabban gondolkodott? Ha valakinek nincs 6000 ft-ja az ne tartson állatott!!!Volt olyan aki azt mondta ,hogy így kevesebb lesz a kutyaszar az úton.Ezen el kéne gondolkodni,hogy miért is kell a közterületen szaratni az ebeket??? Talán azért mert nincsen meg az eb tartáshoz a meg felelő területe egyes embereknek!Ezeknek én ki szabnám az árát a köz területek tisztán tartásáért!!!
2011. nov. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

[link]

Alapvetően pl a veszélyes kutya meghatározása az ami igazán problémás lesz. Illetve a normálisan tenyésztőknek lesz szívás... (akik chipet és oltást rakatnak a kicsikbe)

2011. nov. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!