Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő, vagy nem tenyésztő?

Tenyésztő, vagy nem tenyésztő?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a tenyésztés nagyon nehéz munka, sokat olvastam erről, de eszméletlenül megfizethetetlennek tartom őket. Viszont úgy vettem észre, manapság rengeteg a (kutya) szaporító, akik tényleg undorító, vállalhatatlan környezetben tartják a kiskutyák szüleit, vagy akár a kiskutyákat is. De azokról miért nem esik szó, akik nem hivatalos tenyésztők, de nem is olyan szaporítók, akik csak a pénzért csinálják? Tudom, rájuk is azt lehet mondani, hogy szaporítók, de én a megbízható rétegről szeretnék kérdezni. Nektek mi a véleményetek erről? Hogyha találok egy olyan "szaporítót" akiről tényleg nagyon jó véleménnyel vannak az emberek, megbízható, és tudatosan csinálja, akkor érdemes lenne időt szánnom rá?

2023. márc. 17. 11:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Mi a konkrét kérdés ? Venni akarsz kutyát ?

Ha igen akkor a tenyésztőt ajánlom.

Olyat válassz akiről találsz véleményeket is.

A tenyesztők szűrővizsgállatokra viszik az állatokat, hogy kiszűrjék ha valami baja van ezáltal nem alkalmas a vérvonal továbbvitelére.


Tenyésztőtől szinte kizárólag ivartalanítási kötelezettséggel hozhatsz kutyát ami nagyon is rendben van így.


Lehet, hogy egyszerre soknak tűnhet az az összeg amit elkérnek egy kiskutyáért de jobb esetben veled lesz 10+ évig és a te érdeked is, hogy egy egészséges kutyát kapj.


A szaporító nyilván nem viszi vizsgállatokra mert pénzbe kerül.

Lehet, hogy jól bánik az állataival de ez így akkor is kevés.

2023. márc. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
45%
Hú, mindjárt nagyon ki fogsz kapni... Amúgy igen, szaporító és szaporító kötött óriási különbségek vannak. Van aki tényleg hobbiból csinálja, mert mondjuk szeret kiskutyázni, és ezért mondjuk lehoz 1-2 almot a kutyájával. És mindent megtesz, oltat, rendesen etet, szocializál, stb... Nyilván ő nem olyan problémás mint aki haszonszerzés céljából embertelen körülmények között gyártja a kiskutyákat.
2023. márc. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Azert, mert amirol te beszelsz, az is szaporitas. Ha nem a penzert csinaljak, miert nem adjak tok ingyen a kutyakat? :)


Lehet, hogy a kutyak egy fokkal jobb kornyezetben vannak,de mivel nincsenek akkor se szureseik, tenyeszszemle, ezert ugyanugy genetikai hulladekokat hoznak letre. Es nem latsz a kulisszak moge, egy szukat attol meg elete vegeig ellethetnek, nem fogod tudni, mennyire zsigerelik ki a kutyakat, mert ezzel nem fognak dicsekedni. Sokszor lehet nem is azok a szulok, akiket mutatnak, csak eloveszik a legjobb allapotban levo kutyakat; aztan rajuk mondjak, hogy az o kolykeik.


Amugy emiatt draga igazabol egy torzskonyves kutya, mert ok szurve vannak, nem parositanak eszetlenul ossze kutyakat, ismertek a felmenok es stb. Egy szukatol max 3 alom van lehozva egesz eleteben, aztan ivartalanitjak.Szoval azert van kulonbseg azt gondolom.


En azt gondolom egyebkent, hogy nem annyira nehez osszesporolni egy fajtatiszta kutya arat atlag fizubol.

Nem azonnal, zsebbol kell elohuzni 300-400 ezret, ki mondja, hogy ne lehetne gyujtogetni?

Es hat ugye ezt a kutyat nem csak megvenni kell, hanem el is kell tartani havi szinten,meg az allatorvos se olcso.


Ha valakinek fajtatiszta kutya kell, akkor ne genetikai hulladekot vegyen szapitol. Ha meg sehogy nem jon ez ossze, akkor ott a menhely. Vagy nem is muszaj allatot tartani.

2023. márc. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
Vagy tenyésztő, vagy fajtamentés, menhely, gyepi. Szaporítót ne támogass.
2023. márc. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
"mindent megtesz, oltat, rendesen etet, szocializál" Úgy írod mintha ez valami emberfeletti teljesítmény lenne. Ez annyira minimum hogy még említésre sem méltó. Aki nem szűri pároztatás előtt a kutyákat az márpedig a saját érdekeit nézi nem a kutyáét, tehát egy etikátlan szaporító, PONT. Aki tényleg szereti a kutyákat annak meg sem fordul a fejébe lehozni egy potenciálisan diszpláziás vagy akármilyen más genetikai hibás almot.
2023. márc. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
8%

Szaporítót ne támogass!


A legtöbb "NAGYGONDOSSZENT T E N Y É S Z T Ő" is csak papíros szaporító.



Menhely, vagy fajtamentés! És hidd el, jobb ha nem kölyköt fogadsz be!

2023. márc. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
2-es vagyok. Én sem azt mondtam, hogy ez jó, nagyon félreértettetek. :) Csak azt hogy nagy különbség van szaporító és szaporító közt. De én sem vennék tőlük kutyát, a jobb fajtától sem. Csak ők legalább nem állatkínzók. Nekem fajtamentéstől van kutyám.
2023. márc. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%

Nincs olyan, hogy szaporító megbízható vagy jól csinálja.


Nézd, egy tk 7 ezer ft-ba kerül. Egy kennelnév bejegyzés 30 ezer (ezt egyszer kell a tenyésztő életében megtenni).


Matematikailag nincs értelme nem kiváltani a tk-t a kicsiknek, ha tényleg rendesen van csinálva a dolog: szűrések, tenyésszemle, megfelelő párosítàs stb. Ezért nem veszünk soha semmilyen esetben szaporítótól, mert nem csinálja tisztességesen a dolgokat.

2023. márc. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

A kérdéseddel önigazolást keresel arra, hogy szaporítótól vásárolj.


Az egyik családtagomnál szintén ilyen "jó szaporítós" kutyát kellett néhány éve elaltatni, mert összepárosított egy standard és egy törpe tacskót és a kölyöknek rendellenesen fejlődtek a csontjai.

Egy másik tacskós barátom kutyájának gerincsérve lett és mivel kistelepülésen él és ismeri az alom többi kutyáját is, kiderült hogy a többi kutyájának is ugyanez a baja, van amelyiknél később, van amelyiknél korábban, de előjött a betegség.


Mindkét esetben a kutyáknak azért kellett meghalniuk vagy szenvedniük, mert nulla tudással, nulla szűréssel összeengedtek két "fajtatiszta" egyedet és ezért a kölyköknél a fajtabetegség halmozottan jelentkezett. És ez igaz bármilyen más fajtájú kutyánál: szűrés nélkül a halmozódás sok esetben beteg kutyákat eredményez, a jó körülmények és jószándékú szaporítók esetében is.

2023. márc. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
20%

8.


- "Nézd, egy tk 7 ezer ft-ba kerül. Egy kennelnév bejegyzés 30 ezer (ezt egyszer kell a tenyésztő életében megtenni)." HA, ez ilyen egszerű, akkor miért nem teszi meg mindenki?


- Honnan tudod, hogy a tenyésztő minden szűrést megcsinál? Mert ott a lódoki pecsétje? Vicces.

2023. márc. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!