Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő, vagy nem tenyésztő?

Tenyésztő, vagy nem tenyésztő?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a tenyésztés nagyon nehéz munka, sokat olvastam erről, de eszméletlenül megfizethetetlennek tartom őket. Viszont úgy vettem észre, manapság rengeteg a (kutya) szaporító, akik tényleg undorító, vállalhatatlan környezetben tartják a kiskutyák szüleit, vagy akár a kiskutyákat is. De azokról miért nem esik szó, akik nem hivatalos tenyésztők, de nem is olyan szaporítók, akik csak a pénzért csinálják? Tudom, rájuk is azt lehet mondani, hogy szaporítók, de én a megbízható rétegről szeretnék kérdezni. Nektek mi a véleményetek erről? Hogyha találok egy olyan "szaporítót" akiről tényleg nagyon jó véleménnyel vannak az emberek, megbízható, és tudatosan csinálja, akkor érdemes lenne időt szánnom rá?

2023. márc. 17. 11:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
77%

Nem a tenyésztő a megfizethetetlen, hanem olyan fajtát néztél ki magadnak, ami nem a te pénztárcádhoz illik. Ez nem tenyésztő/szaporító kérdése, hanem ilyen a kapitalizmus, a divatos, külföldi, akármilyen fajta drágább, mint az, amit kevesebben keresnek - részben azért, mert a kevésbé népszerűt nem vennék meg drágábban, részben azért, mert inkább még nagyobb veszteséggel dolgozik a tenyésztő, csak hogy népszerűsítse a fajtát, amit választott.


Te itt azt várod tőlünk, hogy leokézzuk a szapitól vásárlást, amit nem fogunk, másrészt miért idegenektől várod a megerősítést? Akinek a kutya drága, annak drága lesz a tartása is. A te bajod az, hogy valószínűleg kinéztél egy "álomfajtát" a kinézete alapján, ami lehet, hogy még csak nem is passzolna az életviteledhez.

2023. márc. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
98%

Vannak papíros szaporítók, ezek az olyan tenyésztők, akik nem lelkiismeretesek, van ilyen, de ők akkor sem tenyésztők a szó nemes értelmében, ha minden le van papírozva, ők attól még ugyanúgy szaporítók, mint akik törzskönyv nélkül olcsóbban adják a kutyákat. Bukott már le szaporítóteleppel papíron mestertenyésztő, volt ebből botrány. Ezért kell alaposan utánajárni még a tenyésztőknek is, hogy ki az, akitől tényleg érdemes kutyát vásárolni. Nem a törzskönyv meg a kennelnév miatt lesz valaki tenyésztő, hanem attól, hogy tényleg jól csinálja, nemesíti a fajtát, de legalábbis kárt nem okoz, viszont egy jó tenyésztő nem spórol a törzskönyvön, mert amennyit beletesz a kutyáiba, ahhoz képest a törzskönyv zsebpénz.

Na, persze, vannak tudatlan cuki családok is, ahol amúgy szeretve vannak a kutyák, és Fifike csak megesett a beszökött Buksikától, és lehet, hogy megkapnak a kölykök minden oltást, féreghajtást meg chipet is, csak náluk mindig ott lesz a lutri, a bizonytalansági faktor, hogy vajon egészséges lesz-e a kölyök valóban, hogy nem lesz-e a kistestűnek vásárolt cuki kölyök felnőtt korára póniló méretű, mert a játszótéri keverék Buksinak a nagyapja kuvasz volt, és ez Buksi kölykén jön ki... stb. Ha vállalod ezt a bizonytalansági faktort, ugyanezt megkapod egy mentett kutyánál is, és ott is találsz bőven kölyköket (sajnos), de ott legalább arra van garancia, hogy megkapják az alap immunizálást, chip nélkül nem adnak ki kutyát, ivartalanítási kötelezettség van, vagy már ivartalanítva kerülnek ki a kutyák, így megelőzhetők a fölösleges szaporulatok, szerződést kapsz, bármi van, hozzájuk viheted csak vissza, és ők kötelesek visszavenni, vagy minimum közvetített gazdikeresést biztosítani, a szerződéssel az egyesület és az örökbefogadó is vállal kötelezettséget, így nagyon minimális az esélye, hogy egy ilyen helyről örökbefogadott kutyát a semmi közepén elütve fognak összeszedni. És persze lehet szerencséd egy nem tenyésztős kölyökkel, lehet egészséges, de ha mégis beteg lesz a kutya, és horror összegeket hagynál ott az állatorvosnál, egy szaporító, vagy az egyszer fialt beszökött Buksitól vemhesült Fifike gazdija nem fog beszállni a költségekbe, egy tenyésztő meg igen, és még menhelytől is kérhetsz segítséget, közvetített gyűjtéshez (láttam már ilyen posztot pont egyesület közösségi oldalán).

2023. márc. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
97%
Kutyát csak megbízható helyről vennék, ahol megkérik az árát és meg is tudom nézni miért kérnek annyit. Olyan költségei vannak egy gyógykezelésnek vagy egy műtétnek, hogy én megkímélném magam tőle.
2023. márc. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Imádom, amikor az emberek olyanokat állítanak, amiről 0 tudásuk nincsen (11-es válaszolónak üzenem), ráadásul még lekezelően is fogalmaznak... Itt nem a "leokézást" várom, sőt, nem várok el senkitől semmi bíztatást, szimplán csak véleményeket szeretnék olvasni, tippeket. Ezt a többségtől meg is kaptam, nagyon köszönöm!<3


Az meg, hogy "ne vegyél semmiképpen kölyök kutyát", ez kiverte nálam a biztosítékot. Egyrészt mi közöd van ahhoz hogy kölyköt szeretnék vagy sem, másrészt meg volt már egy családi kutyánk akit kölyökként fogadtunk örökbe és nem volt vele semmi gondunk, értettük, hogy egy kiszolgáltatott kis élőlényről van szó, akinek megvannak a maga igényei. Szerettük és ő is minket, mert jó neveltetést kapott tőlünk.


Igen, néztem már gyepiseket, fajtamentőket, menhelyeket is, szóval nem csak az "ÁLOMFAJTÁMRA" vágyok, ezt be lehet fejezni. Ne értsetek félre, nem az árat nézem jelenleg, csak összehasonlításképp érdekel a dolognak ez az oldala is.


Még egyszer nagyon köszönöm az értelmes, tisztességes, nem másra mutogató válaszokat, különösen 12-esnek, ez az üzenet hatalmas ++++

2023. márc. 17. 13:27
 15/23 anonim ***** válasza:
95%
Még egy dolog, ami lehet, hogy nem ennyire evidens, de hallottam már olyat, hogy lehet tenyésztőnél részletfizetést is kérni. Persze, nem ezzel illik kezdeni, de adott esetben erre adhatnak lehetőséget, ha kölcsönösen megfeleltek egymásnak, ők is tudják, hogy nem zsebpénz, hiszen ők is egy vagyont elköltenek.
2023. márc. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Ohh, erről még egyáltalán nem hallottam, köszönöm!:)
2023. márc. 17. 13:35
 17/23 anonim ***** válasza:
98%

Nekem van egy orokbefogadott es egy tenyesztotol vasarolt kutyam.

Azt en is hulyesegnek tartom, hogy ne vegyel kolykot...:D


Az orokbefogadott, felnott kutyammal ezerszer tobb volt a gond, mint a vasarolt kolyokkel, viselkedesugyileg. Nyilvan,mert 3 eves volt mar akkor es szar helyrol jott, ezen dolgozni kellett.

A kolyok meg tiszta lap volt ugymond. Es a kolyokkornak is megvannak a szepsegei, meg ha sokszor bosszanto is tud lenni, hogy hetekig, akar honapokig nem alszol, nem szobatiszta, szetrag ezt-azt es hasonlok....:)

2023. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos nagyon nehéz megmondani a szaporítóról,hogy az,de vannak jelek.Ők valóban nem a fajtát nemesítik hanem a pénzt hajtják és annak örülnek,ha a kutyából a legtöbb pénzt ki lehet szedni.Valóban van szaporító és szaporító között különbség pont,mint a tenyésztő és tenyésztő között is.A szaporítótól származó kutya nem feltétlenül fajtatiszta hiszen lehet valamelyik rokonában nem csak tacskó vér van például.Ezt nem lehet megmondani róla és a szaporító se mondja el természetesen.A betegségekre is hajlamosabbak ezek a kutyák.A tenyésztőtől vett kutya viszont tényleg nem lesz olcsó mivel mire oda eljut a kiskutya,hogy mehet az új gazdihoz addigra már nagyon sok pénzt ráköltöttek.Ennek viszont ára is van és egyértelműen nem veszteségesen akar a tenyésztő se dolgozni.Én a helyedben inkább a tenyésztőt választanám,mert egy kutyát nem 4 évre veszel hanem egy életre és nem mindegy meddig van veled és milyen életet él le melletted.Neked és neki se lenne jó,ha gyógyszerrel kéne tömnöd,mert valamilyen baja van.Egy jó tenyésztőnél a kutya se olcsó,mert valóban csak a legjobbat párosítja a másikkal.Ha viszont nem akarsz kiadni több százezer forintot egy kutyára akkor marad a menhely.Ott is vannak kiskutyák akik a gazdit várják.Szabit ne támogass semmilyen esetben se.
2023. márc. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
70%
Illetve, még annyit tennék hozzá (azon felül, hogy én is hallottam màr több helyről, hogy van részletfizetés), hogy egy kutya tisztességes tartása (közepestestűnél) kb 40-50 ezer forint. Na most, tegyük fel, hogy egy tök átlag 250 ezer ft-be kerülne tenyésztőnél egy olyan kutya, amilyet szeretnél. Az azt jelenti, hogy 5-6 hónapot kéne csak spórolni, hogy meglegyen az ára. Annyit meg ki lehet bírni, sőt, jó eséllyel nem is lesz olyan hamar kiskutya, várolistatol es alomtervektol fugg. Szóval érdemes előre érdeklődni, gondolkodni, feliratkozni a varolistara, es akkor ugyis összegyűlik a pénz a pàr hónap alatt. :)
2023. márc. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Igen, éppen azt teszem, de nagyon köszönöm tőled is<3
2023. márc. 17. 18:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!