Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a shar peiről?...

Mit gondoltok a shar peiről? Akinek van is, hogy vélekedik róla? /elsősorban nem a kinézetére gondolok, hanem a jellemére, abból minden mennyiségben szeretnék tudni/

Figyelt kérdés
Tudom, Google jó barátom, de én saját tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Legyen az másnak a shar peije vagy saját.

2023. márc. 18. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Agressziv es ostoba. Avagy: pont olyan buta mint amennyire ronda. :)
2023. márc. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kolléganőmnek van.


Legtöbb agresszív,nehéz őket nevelni.


Ő is mondta,hogy full buta egy fajta. Nagyon szeretik,meg tényleg ő is egy személyiség.

9 hónaposan ivartalanítani kellett,mert ugy gondolta,hogy a másik két kutyának akik 45 kg-osak voltak nekik ment durván. Csak aztán nyilván ő lett kilyukasztva.

Szóval voltak vele gondok,de a korai ivartalanítás utána segített,de azért időnként probálkozott.


Allergiás,szét vakarja magát rosszabb időszakban szednie kell gyógyszert.

Volt hogy annyira szét rágta magát,hogy varni kellett.


Kolléganom mondta egy pozitivat tud mondani a fajtáról,hogy orvoshoz szeret menni, mindent tűr. Műtétek után pedig sosem kellett rá gallér,mert nem nyúlt a sebhez. Illetve emberekkel nem agresszív. De bizalmatlan.


Én futtatóból ismerek két sharpeit. Azok is allergiásak.

Dominánsak,szépen játszani nem tudnak.

Gazdára hallgatnak viszont. De ez a fajta nem éppen egy szociális fajta.


Őszintén szólva se sharpeit sem csau csaut nem ajánlok senkinek.


Illetve jár hozzánk egy nő egy sharpival,mert a másikat agresszívitás miatt nem vállaljuk.


de a nőnek van még 3 sharpei-e. Állandóan verekednek,allergiások,tiszta seb az összes kutya, ő is varratni jár,meg egy valag betadine elfogy nála.


De ő ennek ellenére szereti a fajtát.


Hát kinek mi.

2023. márc. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kettőt ismertem közelebbről, az egyik nagyon agresszív volt (szétszedett kiskutyát, utána csak szajkosarral sétáltatták). Mondjuk neki a gazdája kifejezetten határozatlan volt, szerintem egy yorkiet is elvadított volna. A másik viszont nagyon jofej volt, nem bántott senkit, de nem volt túl okos jószág
2023. márc. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Magának való makacs fajta. Más kutyákkal nem igazán jönnek ki. Másik megnevezése a kínai harcikutya. Nem véletlenül.
2023. márc. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is kettőt ismerek. Tényleg makacs fajta.


Amit megfigyeltem, és csak rájuk volt jellemző, hogy a szociális viselkedésük egy nagy nulla.

Amikor a kutyasuliba hozták őket, nem értettek semmit sem a többi kutya (egyértelmű) jelzéseiből.

2023. márc. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!