Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért esik pánikba a kutya ha...

Miért esik pánikba a kutya ha megfogom a lábát vagy a farkát és egy kicsit meghúzom?

Figyelt kérdés

Éppen ment volna kapdosni a darázsakat amikor megfogtam a hátsó lábát és egy kicsit visszahúztam.

Erre úgy megijedt, hogy elkezdett sírni és rágcsálni a kezemet.

Hogyan lehet erről őt leszoktatni?

Miért hiszi azt, hogy bántani akarom?

Há kicsit is visszahúzom valamelyik végtagán a kutyát vagy a farkánál pánikbaesik és sír, meg elkezdi rágcsálni a kezem nem gyengén.



2023. márc. 19. 07:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Na ne már... semmi rosszat nem tett a kutyával, írta, hogy nem rángatta, egyszerűen megfogta, nem engedte tovább, hátrébb húzta. Ez nehogy már gond legyen. Van egy érzékenyebb kutyája, amelyik erre reagált, ennyi. De ahogy leírta, milyen a kapcsolatuk, az is lehet, hogy a kutya szimplán behisztizett és előadta a mártírt, mert korlátozva lett fizikailag - na ezt is nagyon tudja némelyikük.

Lassan már hozzá sem lehet érni a kutyához... én ezt nem is értem.


Nekem eddig nem volt ilyen kutyám, bármelyikre rányúltam, megfogtam lábát, farkát, nem reagált rá. Volt, amelyik csak ficánkolt, ment volna tovább akkor is teljes erőből. És hogy miért fogtam meg? Mert abban a pillanatban cselekedni kellett, és ezen részeit értem el. Nyilván utána átváltok a nyakörvére, ha van rajta, de vannak helyzetek, amikor minden pillanat számít.

Szerintem egyéni érzékenység, hiszti, bizalomhiány állhat a háttérben, vagy esetleg szervi probléma - kutyája válogatja.

2023. márc. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Komolyabb kutyások meg pont azt csinálják, hogy kölyök kortól kezdve mindenfélét csinálnak a kutya testével, itt fogják ott nyújtják, hogy bármi van, könnyű legyen vele bánni (pl. ne az állatorvosnál verje ki a hisztit). Arról nem is beszélve, hogy pl. a kanoknak mindenéhez is nyúlkálnak, hogy mondjuk ne fedeztetéskor nyúlkáljanak először, amikor esetleg tényleg lerágja a nagy hévben az embert, hanem a kutya legyen már eleve ehhez hozzászokva. Manapság a sportkutyákat alapból fiziózzák, masszírozzák stb., szóval az, hogy nem húzom meg a lábát gyengéden, nem pálya.
2023. márc. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kulonbseget kell tudni tenni a vegtagok meghuzasa es a tapogatas, mozgatas kozott. Mivel a kutya epp valameilyen cselekmenyben volt es a kerdezo ugy huzta meg (nem erosen, ez oke, de akkoris), igy ettol fraszt kapott. Es szerintem a legtobb kutya nem szereti igy.


De nyilvan a kutyanak engednie kell azt, hogy hozzaerhess a labahoz, tok oke, ehhez szoktatni is kell, alap.

Csak ilyenkor ugye altalaban nyugton van, all vagy ul, szoval szerintem ez a nem mindegy, hogy kozben mi tortenik.

2023. márc. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2023. márc. 19. 21:40
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem oké, és hogyha a kutyának van egy kis esze, egyszer majd odakap - akkor meg persze ő lesz a hülye, holott te húzod vissza a farkánál meg a lábánál fogva.


Idióta.

2023. márc. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

13# (nekem válaszoltál)

Teljesen egyetértek, de tényleg. Szóval igen, persze hogy különbség, és persze hogy nem szereti egyik kutya sem, nem is kérdés. De azért nem főbenjáró bűn, ahogy itt sokan írták. Engem is kaptak már el úgy, hogy rosszul esett, vagy akár fájt is, biztosan te is estél már hanyatt más meggondolatlan mozdulata miatt - az élethez ez hozzátartozik. Nem mindig reagálunk, mozdulunk jól. Szóval egyetértek, nem húzogatjuk poénból a kutya farkát, de senkit nem is kövezünk meg egy ártatlannak szánt és bajt valójában nem okozó mozdulatért.


15# Azért bebacna, ha ennyiért megharapna a saját kutyám... bakker, ő is megharap engem néha tök véletlenül, a labdát elvétve, vagy megüti a fogával a kezem, vagy keresztülszáguld rajtam stb., és én sem akadok ki rajta. Nem is tudom, hogy reagálnék, ha a saját kutyám megkapna ilyesmi miatt. Meg mondom őszintén, el sem tudom képzelni, pedig már láttam kutyát párszor...

2023. márc. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha a farkát húzod, az fáj neki. Ha a lábát, az is kellemetlen lehet, mert olyan, mintha te is csak egy lábbal léphetnél. A nyakörvénél vagy a nyakszirtjénél fogd meg. És mondd is hozzá, hogy nem szabad!
2023. márc. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!