Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb könyv ebben...

Melyik a legjobb könyv ebben a témában?

Figyelt kérdés
Életem legelső kutyája lesz ezért szeretnék felkészült lenni nevelés terén.Sokat olvastam a neten ebben a témában,de szeretnék könyvet is elolvasni a biztonság kedvéért.Kinek melyik vált be?

2023. márc. 22. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csányi Miklós: A kutyák szőrös gyerekek.

NEM gyakoralti könyv nevelési tanácsokkal, viszont a segítségével jobban megérted a kutya "működését", ami nagyon sokat segít.


A gyakorlatot meg az élet, a kutyás barátok és a kutyasulizás hozta. :) De biztos van jó könyv ebben a témában is. Az egyik barátom pl nagyondícsérte Cesar Milan: Hogyan neveljünk tökéletes kuyát című könyvét. Ő is az első kutyája előtt olvasta, és hát rohadt jó kutyája lett, már-már tökéletes. Szóval bár én nem olvastam, de így általa jó referencia. :) Mondjuk már oviba is jártak, aztán alap és középfokú tanfolyamra is, szóval nyilván nem csak a könyv miatt sikerült ilyen jól a kutya. :)

2023. márc. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, Csányi Vilmost akartam írni :)
2023. márc. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szinák- Veress: kutya hétköznapjai
2023. márc. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Csányi nagyon fontos, hogy értsd, mi történik. Ezen kívül még Kyra Sundance könyveit használtam, úgy tanítottam a tacsimnak mindenféle trükköket. Akkor én 11-13 éves voltam, amikor a legtöbbet megtanítottam neki, szóval nagyon érthetően van fogalmazva. Most 12 éves és mindenre tökéletesen emlékszik. Engedelmességi feladatok is vannak benne, világ életében rendkívül engedelmes kutya volt, ahol nincs sok autó ott csak póráz nélkül sétál, ottmarad egyhelyben bárhol ahol a parancsszót kapja, lábnál jön ha kérve van és bármilyen helyzetben visszahívható
2023. márc. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Es még ez is nagyon hasznos, hogy tudd, mikor van olyan vaj amit otthon lehet kezelni és mikor amikor már állatorvos kell. Ha bármikor kételkedsz, hogy nagy baj van e, akkor inkább vidd állatorvoshoz.


[link]

eszsegugyi-abc.html

2023. márc. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

Dömötör Júlia Láthatatlan póráz könyve lassan, de biztosan megjelenik, ismerve a munkásságát, jó cucc lesz.


Ha angol nyelvű könyv is szóba jöhet, Linda Michaels: The Do No Harm Dog Training. Van egy azonos nevű facebook csoport, már abból is rengeteget lehet tanulni, hogy a többieket olvassa az ember.

2023. márc. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!