Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutyához az van kiírva,...

Csucsuka kérdése:

Ha egy kutyához az van kiírva, hogy fajtajellegű akkor az 100% hogy szaporítós?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy border colliet a hirdetésben az àll hogy: Border collie fajtajellegű kiskutyák oltva féregtelenítve, 8 hetesen elvihetők. Tudom mi az a fajtajellegű, csak az a kérdésem hogy akkor 100% hogy ez szaporítós vagy attól még lehet nem szaloritos is?

2023. márc. 23. 06:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%

Biztos, hogy szapi.


Kedves szaporító nyaller: aki pénzt ad egy keverék kutyáért, ahelyett, hogy menhelyről hozna, az szimplán hülye.


És van egy rosszhírem: a kutyád valószínűleg fajtiszta, de te nem. Ennyi ésszel benned tuti van orge vér is…

2023. márc. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%
Ha normális tenyésztőtől veszek kutyust az pont nem a törzskönyvön fog spórolni,mert az elenyésző összeg ahhoz képest amennyibe a kocsi kutyus kerület neki addig amíg mehet a következő gazdihoz.Még akkor is fajtajellegűnek számít a kutya,ha valóban minden rokona fajtatiszta volt,de nem volt törzskönyvük.A törzskönyv bizonyítja,hogy valóban 100%ig fajtatiszta a kutya és nincsen az,hogy valamelyik rokonában nem csak az adott fajta van.Én inkább kiadnék most több pénzt az állatkert,mert így megspórolod magadnak az a pénzt amit később az orvosi látogatásokra,gyógyszerekre költesz,ha egy szapis kutyát veszel.Az pedig fontos,hogy egy szaporító bármire képes azért,hogy eladja a kutyákat.Gondolok itt olyanra,hogy képes a "szülőket" odahozni és te pedig elhiszed,hogy ezek tényleg a valódi szülők.Én inkább a tenyésztőt választanám.
2023. márc. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%
Sztem is szapi
2023. márc. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
94%

#8


Egyrészt senkit se köteleznek, hogy kutyát tartson, ha nem telik neki rá. Másrészt ha nincs pénze rá, hozzon menhelyről.


Viszont! Senki se ringassa magát abba a tévhitbe, hogy a vételár lesz a legmagasabb kiadás kutyatartás esetén. Persze lehet moslékon is tartani, elsumákolni oltásokat, orvos helyett reménykedni, ha beteg lesz... De ennek mi az értelme? Ez se a kutyának se a gazdának nem jó.


Összeszámolnám, mennyit költöttem eddig a három éves kutyámra, akinek kezelendő betegsége van és vagyok olyan lelkiismeretes hogy normális kajával etetem. Iskola, ivartalanítás, gyógyszerek, stb. De nem merem, annyi biztos hogy bőven millió felett mindennel együtt. És nem, nincs gyerek státuszban, nincs túlszeretve, szimplán biztosítjuk neki a boldog és egészséges élet feltételeit.


Olyan jó volna, ha ezeket mindenki mérlegelné, mielőtt magához vesz egy életet. Utópia tudom, de olyan jó lenne!

2023. márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
14%

#11

Kedves tenyésztő/menhely nyaller: hagyd már abba ez a tenyésztő/menhely felszopkodást, mert kib.szott szánalmas!

Aki szaporítótól akar kutyát, az akkor is onnan fog venni, bármennyit is hisztizel, te IQ nulla szerencsétlen!

2023. márc. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
71%
Azb@zdmeg te szapikàm: biztos magas iq-d van, ha annyit nem tudsz fefogni, hogy ha nincs tk akkor nem tudod, hogy apu anyu testvérek e pl. Habar, mivel te is ilyen aktusból lettel az ostobaságodból láthatóan, így neked nyilván nem fond a beltenyészet. Hat, szerencsére a te szinteden kevesen vannak. :) hulyegyerek :D
2023. márc. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
19%
Mondják itt sokan a menhelyi kutyát, de a menhelyi kutyák is szaporítósok.
2023. márc. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
79%
Igen, de azzal, ha menhelyi kutyát vesz magához valaki, azzal nem generàl kínálatot. Ergo nem élénkíti a szaporítást, ez lenne a cél!
2023. márc. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem 100%, tekintve, hogy egy csomó fajta van amit az FCI nem ismer el, egy csomó munkavonalú fajta van amit tenyészteni kell, de a sztandardnak nem felel meg azért törzskönyve sincs. Mikor fogjátok már fel végre, hogy a származási lap az kb. csak küllem alapján határoz? Egy csomó kutya van a vámosoknál amik nem törzskönyvesek. Imádom mikor a fotelszakétők nekiállnak a hülyeségüknek miközben annyi tudásuk van a kutyatartásról, hogy a Prüntyikéjük melyik futtatóba jár.

Én moszkvaikat tenyésztek, RKC törzskönyvük van, magyar nincs, mert a Meoesz nem fogadja el, nyilván szapis vagyok én is, agyhalottak...

2023. máj. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
78%
Nem beszélt senki meoesz torzskonyvrol. Klubtk, nem honositott is az. Mér vagy ökör? Ha mar egyszer tenyeszto vagy legalabb a fajtajellegu keverekeket ne ajnarozd mar. Jo lenne ha inkabb valami moszi kàj pincsi akarmi kevereket venne a jofogasrol, mintsem toled kulfoldi papirral? Mér vagy buta?
2023. máj. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!