Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért harap a kölyök kutya?

Miért harap a kölyök kutya?

Figyelt kérdés

Van egy három hónapos kölyök németjuhász kutyánk és előszeretettel szeret harapni,én általában rá csapok az órára valamivel például egy újságal vagy papuccsal, persze oda figyelek,hogy ne kapjon erősen,mert még kicsi.

Alapvetően tud normális is lenni ért pár vezényszót,mardj,gyere, ül a nevére meg annyira nem hallgat, meg is ugatja az embereket ami jó mert házőrzőnek szeretném leginkább tartani!

Viszont ezt a harapdalos viselkedést szeretném kinevelni belőle, az én módszerem kis ideig válik be.

Mit gondoltok erről a módszerről illetve, mit tanácsoltok,hogy ne harapdaljon?



#Németjuhásznémetjuhász
2023. márc. 27. 22:25
1 2
 1/17 anonim válasza:
76%
Nől a foga =)
2023. márc. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
ilyenkor még játszik és nem fogja fel, hogy ez fáj másnak, de idővel óvatosabb lesz, aztán le fog szokni róla
2023. márc. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Mert kolyok. Csapkodd nyugodtan, de mivel kolyok, ez a szokasa egy darabig megmarad igyis, aztan elmulik.


Veres helyett inkabb szolj ra es abban a pillanatban, amikor megharap(na), fel lehet neki ajanlani valami mast,pl egy jatekot, amit raghat.


Igy talan nem azt fogod elerni, hogy a kutya majd nem bizik benned a hulye csapkodasod miatt :)

2023. márc. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Milyen órára csapsz rá? Faliórára vagy karórára? Érdekes hozzáállás a kutyaneveléshez, de ha neked működik az óra ütögetése, hajrá...
2023. márc. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

"rá csapok az órára"


A kutya orra nem ketyeg mint a karóra vagy falióra :)

4# jót nevettem, nagyon tetszett.

2023. márc. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Ne csapkodd, semmit nem érsz vele, játéknak veszi, még jobban vadul, ha meg fájdalmat okozol neki (azért az orra - és nem az óra vazze - nagyon érzékeny) akkor a fájdalommal fogja összekötni a kezed/a játékot, nem szerencsés.


Ahogy a többiek is írták ez tök normális egy kölyöknél, mint ahogy egy embergyerek mindent a szájába vesz. Ha durvul fel kell jajdulni, határozott "nem"-et mondani, elhúzni a kezed és abbahagyni a játékot - gyorsan meg fogja tanulni, hogy finomabban csinálja. A másik, hogy ne a kezeddel játszatok, hanem rágható játékkal, kötéllel, ilyesmivel.


Olvass kicsit jobban utána a kutyanevelésnek, ez, hogy a kiskutyák harapdálnak olyan alapvető infó, ami kb. minden kölyökkutya nevelő olvasmányban benne van! Kutyaoviba, suliba jó lenne vinni minél hamarabb.

2023. márc. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%
Nekünk 4 hónapos Jack Russell van, 1 hónapja van nálunk és harapdálós, a felnőtt Jack Russell lányt majd szétszedi szegény csak tűri, néha finoman játékosan védekezik. Engem is harapdál gyakran de akkor határozottan mondom, hogy "nem" és azt már érti. Elfektetem és simogatom a pocakját akkor lenyugszik. :)
2023. márc. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Ja és nem szoktam csapkodni vagy bármi, próbálom úgy nevelni, hogy a szó is elég hatásos legyen.
2023. márc. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

Nem nedves a kutya orra, ha nem ketyeg a falióra.

Teljesen normális. Tanul és játszik.

2023. márc. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

3 hónapos, ember mit vársz? Jobb helyeken ekkor választják el az anyjától.

Játszik, nincs benne semmi agresszió.

Még véletlenül se csapkodd, nem fog benned bízni soha, ami egy tényleg agresszív, nevelhetetlen, veszélyes kutyát eredményezhet. Ha elkezd durvulni, hagyd abba a játékot, sétálj el amíg lenyugszik, és ennyi. De készülj fel, ezt rengetegszer kell megismételned, mivel még nagyon kicsi, sokáig nem fogja megtanulni. De ezt vállaltad mikor kölyökkutyát vettél magadhoz, így vállald a következményeket is, és ne bántsd szerencsétlent. Legyél türelmes, elhiszem hogy nehéz. De ezzel a "módszerrel" csak ártani tudsz.

2023. márc. 28. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!