Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért harap a kölyök kutya?

Miért harap a kölyök kutya?

Figyelt kérdés

Van egy három hónapos kölyök németjuhász kutyánk és előszeretettel szeret harapni,én általában rá csapok az órára valamivel például egy újságal vagy papuccsal, persze oda figyelek,hogy ne kapjon erősen,mert még kicsi.

Alapvetően tud normális is lenni ért pár vezényszót,mardj,gyere, ül a nevére meg annyira nem hallgat, meg is ugatja az embereket ami jó mert házőrzőnek szeretném leginkább tartani!

Viszont ezt a harapdalos viselkedést szeretném kinevelni belőle, az én módszerem kis ideig válik be.

Mit gondoltok erről a módszerről illetve, mit tanácsoltok,hogy ne harapdaljon?



#Németjuhásznémetjuhász
2023. márc. 27. 22:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
4%
Vagy csináld amit a falkába csinálnának.
2023. márc. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%

Még kicsi, játszik, plusz nő a foga.

Az ember gyerek is mindent a szájába vesz, igy vizsgálja meg.

3 hónaposan még semmilyen vezényszóra nem elvárt hogy reagáljon.

Hülyeség csapkodni. Csak azt éred el hogy utálni fogja a papucsot, újságot stb.

Nem tudom ki találta ki egyáltalán ezt hogy veréssel bármire lehet nevelni élőlényeket. Veréssel csak félni tanítod meg és egy rosszabb idegrendszerű állatban agressziót nevelsz bele.

2023. márc. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
82%

Ilyen korban tanulják még az úgynevezett "gátolt harapást". Tehát hogy játékból harap, de kialakul benne, hogy csak olyan erősséggel tegye, amivel nem okoz fájdalmat a másiknak. Ezt ugye alapból az alomtársaival együtt tanulja, a tesók reakciójából látja hogy hol van ez a határ.

Ezért az a legjobb, ha te is azt csinálod mint a tesók. Ha megharap, akkor szisszenj fel, kapd el a kezed, és látványosan csinálj úgy mint akinek fáj. Érteni fogja.

2023. márc. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
0%
Értesite a rendőrséget állatkínzás gyanúja miatt
2023. márc. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Végső esetben szokott kapni (:

Nem verjük agyba főbe, viszont kipróbáltam azt hogyha harap fel jajdulok és abba hagyja vagy kevésbé erősebben harap, köszönöm a válaszokat!

2023. márc. 28. 21:15
 16/17 anonim ***** válasza:
NE CSAPKOD! ha egyszer majd beléd harap szólj jót nevetek rajta !
2023. ápr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
De amúgy azt csináld h amikor nem harap csak szépen játszik jutalmazd
2023. ápr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!