Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ebből nem lenne...

Szerintetek ebből nem lenne baj? >lent<

Figyelt kérdés
Szeretnék kapna/venni 1 beagle kiskutyát de ég sose volt kutyám és van 2 tengerimalacunk is.megérné megvenni?
2010. okt. 7. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem érné meg? egyszer úgyis veszel szerintem akkor mindegy hogy igen-e vagy nem...
2010. okt. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1219351-mit-c..


Csak hogy lásd, milyen is egy beagle:)

Fogadj egyet örökbe.


Amúgy ne hagyj kettesben kutyát és tengerimalacot. Nem biztos hogy bántani, de nem árt óvatosnak lenni.

2010. okt. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Neked kell tudnod, hogy képes vagy-e 15 évre szóló felelősséget vállalni, ha törik, ha szakad. De még ilyen bizonytalan vagy és azon gondolkodsz, "megéri-e", akkor még mindenképpen várj!

És első kutyának nem is ajánlanám a beagle-t, mert nem egy könnyű fajta.

Szerintem még várj a kutyatartással. Majd ha olyan erős vágyat érzel, hogy semmilyen kétséged lesz, na akkor. De mindenképpen előzze meg alapos felkészülés, olvass sokat róluk, a tartásukról, a nevelésükről és mindenről, ismerkedj más kutyásokkal. Aztán akkor már talán lesznek elképzeléseid a fajtákat illetően is és ha jobban megismered őket, jobban tudsz választani is. Ne csak a külsőt nézd! És az sem mindegy, hogy honnét veszed... Örökbe fogadni is lehet, nagyon sok árva kutyus van, fiatalok is, fajtatiszták is akár, akik szeretnének szerető otthonra lelni.

2010. okt. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne beagle-t vegyél első kutyaként.

Nekem most van egy kölyköm. Hónapokig készültem rá, olvastam, és volt is már kutyánk. De még így is eszméletlen nehéz vele.

Valami könnyebben nevelhető fajtával kezdd.

2010. okt. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is beagle-m van, első kutya és hihetetlen könnyű volt vele. Póráz nélkül sétál, rengeteg trükköt tud, két hét alatt szoba tiszta lett. A beagle okos kutya, ha jól neveled, könnyen nevelhető, de rengeteg a mozgásigénye, sokat kell vele játszani, futtatni vagy kutyák közé vinni. Nagy kópé és imádja a hasát. Szerintem gazdától függ, hogy mennyire tud bánni egy kutyával. A beagle makacs, a tiszteletet kikell érdemelni nála. Ennél a fajtánál nincs falkavezérség... Vagy tisztel, vagy nem.

Örökbe is fogadhatsz, de a tengerimalacokkal ne hagyd kettesben. Nem bántaná őket, inkább zavarná, hogy ott vannak és nem tud velük játszani. :)

2010. okt. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel a Beagle vadászkutya, semmi esetre se engedd ki a malacokat, mert megeszi őket/levadássza/. Szerintem még csak puhatolózz, hogy jó lenne számodra a Beagle. Kérdezz tenyésztőket, esetleg menj hozzájuk látogatóba, hogyan is viselkedik. Nem muszáj venni, hiszen menhelyeken is találnál.
2010. okt. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi
2010. okt. 8. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!