Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya bűzmirigye mindig tele...

Kutya bűzmirigye mindig tele van. Lehet ezen segíteni valahogyan?

Figyelt kérdés
Kistestű kutyám vakarózik, húzza a földön a fenekét. Mindig tele van a bűzmirigye. Ha állatorvoshoz megyünk, mindig kinyomja neki, de nagyon hamar ismét tele van. A széklete viszonylag jónak mondható. Van valakinek bevált módszere arra, hogy mivel tudnék segíteni?

2023. márc. 30. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk azóta nincs ezzel gond, mióta rendszeresen kap ilyen kutyáknak való csontokat.
2023. márc. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Magasabb szárazanyagtartalom a kajába (konzerveket kerülni, kicsit keményíteni kell a kakit)
2023. márc. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2es mondja a tutit.

Nekünk fiatalabb korában volt ilyen bajunk, akkor sűrűbben látta az állatorvos is. Mindig kinyomta neki, aztán max 2 hetente kapott konzervet, de kapott csontot... keményedett a kaki, orvos meglepődött hogy nem volt mit kinyomni.

2023. márc. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Műtét.
2023. márc. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Az én kutyám csak szárazat eszik, de ez nem volt elég, kellett a csont is.
2023. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Konzervet egyáltalán nem kap. Főtt ételt eszik főleg, de most vettem neki olyan tápot, ami apróbb szemű és meg tudja enni. Hátha attól kicsit keményebb lesz a végeredmény. Kevés foga van, így a csontevés kicsit problémás. Még az jutott eszembe, de lehet, hogy butaság, hogy valami kálciumport szórnék a táphoz. Ilyen port a tojótyúkoknak szoktak adni, hogy ne legyen lágy a tojáshéj. Mi a véleményetek?
2023. márc. 30. 20:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha túl sok kalciumot adsz neki, akkor leviheti a vér foszfát szintjét, valamint húgykövesség is kialakulhat. Függ a mennyiségtől, de akár a pajzsmirigy-hormomháztartásba is beleszólhat főleg bizonyos kor felett.


Ha nem változott semmi más, és előjött ez a probléma, akkor én megnézetném a fülét, ugyanis gyakran jár együtt a fül és a bűzmirigy valamilyen problémája. (Egyik kiváltja a másikat, hogy hogy, azt kb senki nem tudja.)


2-es voltam

2023. márc. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy ez nem rossz ötlet, BARF shopban árulnak is ilyen tojáshéj port, pont csont helyett szokták adni. Húgyköves nem ettől lesz... De szerintem ne kezd el ilyenekkel tömni, kérdezz rá előbb a dokinál hogy jó ötlet e. Nekem jónak tűnik, de nyilván nem tudhatom biztosan.
2023. márc. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sok kalcium nem fog neki jót tenni. De, ha akarsz adhatsz neki házi készítésűt. Ha úgy is barf-ozol akkor az a legjobb.


Ha tudsz tápmentes házi tojást venni akkor az a legjobb. Mikor feltörsz egy tojást rántottának, akkor mosd meg, tedd egy tálcára és vagy a radiátoron, vagy valahol szárítsd meg. 1-2 nap után törd össze, akár le is darálhatod. Annál jobb és tisztább nincs, és a legjobb, hogy akár te is nyugodtan megeheted. A tojásporokba kitudja még miket kevernek a gyártók...

2023. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tojás héjjára gondoltam, hogy szárítsd ki. 😁
2023. márc. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!