Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kölyöktápot válasszam...

Melyik kölyöktápot válasszam a 3 hónapos csivavámnak?

Figyelt kérdés

Eddig pedigree junior csirkés-rizses alutasakos hamit evett meg langyos tejcsibe puha kiflit áztatva(5-13 hetes koráig).

Az állatorvos szerint már elkezdhetem száraztáppal etetni és ajánlott is két, pontosabban három fajtát, de nem tudok dönteni, ebben kérném a segítségeteket.

Az egyik a Royal Canin, azon belül is vagy az x-small puppy vagy a csivava puppy fajtatáp, a másik pedig a Purina Pro Plan Optistart Mini Puppy.

A royal elvileg a legjobb, a fajtatáp meg mondanom sem kell, viszont a proplan azért nagyon jó, mert van benne kolosztrum.

Ezeket mondta a doki, válasszak, de nem tudok.

Esetleg ehet többfélét?

Csivava gazdik, ti melyik tápot adjátok, illetve adtátok neki "kis"korában?

(Azért az idézőjel, mert ugyebár a csivava mindig kicsi marad.)


2023. ápr. 1. 19:13
A kérdező szavazást indított:
Royal Canin X-Small Puppy
Royal Canin Chihuahua Puppy
Pro Plan Optistart Mini Puppy
12 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Miert volt nalad mar 5 hetesen? 😳

Ez a szerencsetlen kutya eddig csak szemetet evett, mostmar ideje lenne valami magasabb hustartalmu tapot is latnia.

Royal canint kihagynam, tularazott kukorica, a pro plan mar jobb egy fokkal, de a 20% hustartalom is mehetne meg nyugodtan feljebb, ez se annyira csucsminoseg.


En az N&D puppy mini-t pl szivesen ajanlom, en etettem ezzel, de persze ezen kivul nagyon sok jo tap van meg. Mindig meg kell nezni az osszetevoket kerdezo.

2023. ápr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem volt nálam 5 hetesen.

Azt még elfelejtettem, hogy volt még egy javaslat, egy barátomtól, ő a yorkijának Pedigree Mini Juniort adott.

2023. ápr. 1. 23:52
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Haho, kerdezo, tessek osszetevoket olvasni!

Lusta vagy? Vagy mi bajod van? Ha csak egyszer is megnezned, hogy mi van a pedigreeben, akkor talan nem etetnel azzal.

Mi tart vissza? Mi a baj? Miert nem szeretned tudni mit adsz a kutyadnak?

2023. ápr. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Maya Bunnyheart ***** válasza:
45%

Most jelenleg mit eszik?


Tápot váltani csak fokozatosan szabad!


És mivel eddig rossz minőségű kaját evett ezért főleg nem szabad hirtelen prémiumra váltani.

Rossz táp ➡️ középkategóriás táp ➡️ prémium táp.


Amivel könnyebbé teheted a váltást az az hogy adod az eddig megszokott kaját és először csak pár szem új tápot keversz bele majd mindig egyre többet és a végén már csak az újat - persze csak akkor ha jól bírja a kiskutya tehát nincs hasmenése és nem hány.


Ami meg a tápokat illeti én az RC csivava puppyt ajánlanám - szerintem ennek van ezek közül a legjobb összetétele, de idővel majd érdemes lenne egy még jobb minőségűre váltani.


Prémium tápok: Platinum, Orijen, Acana, Real Nature Wilderness, Wolf of Wilderness, N&D, Alleva, Happy&Fit


Középkategóriás tápok: Brit Premium, Pro plan, Happy Dog, Royal Canin, Eukanuba

2023. ápr. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Rendes minőségi táp nem játszik?
2023. ápr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Amugy a tapok ara se lehet kifogas a szamodra. Mekkora lesz a kutyad? 3 kilo max? Ez azt jelenti, hogy havi kb 1,5 kilo tapot fog megenni, vagx picivel tobbet.


Azert ez meg a legdragabb tapbol se egy ervagas anyagilag. (Persze nem az ar a lenyeg, hanem a minoseg!)

De ha meg ez is sok, ezert ragaszkodsz az olcso szarhoz, az gaz.

2023. ápr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy bármelyik is olcsó szar lenne, mikor állatorvos ajánlotta őket.

Köztudott, hogy a Royal Canin az egyik legjobb táp, de mondott másikat is a legjobbak közül, azért, mert esetleg az új gazdiknak ismeretlen lehet.

Szerintem a fajtatáppal kezdem, ha beválik annál maradok végig, vagy lehet, hogy megpróbálom mindegyiket 2 hónapig és meglátom, hogy végül melyik lesz neki a legjobb.

2023. ápr. 2. 16:42
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

Koztudott? Aha, oke. Talan 20 eve ez volt a legjobb marka a piacon. Az en allatorvosom is ajanlja amugy, mert halomban all nala a royal canin a rendeloben :D

Veluk van leszerzodve, ennyi.

Manapsag a gyogytapjai jok, de a simak? Kukorica es 0 hus.

Olvasd el az osszetevoket, nem tudom hanyszor kell meg elmondani 😂

De ezek szerint tokmindegy, mert szarsz is bele.

Ne haragudj,de aki pedigreevel meg tejes kiflivel etet, annal valami nagy problema lehet. Erre ertettem, hogy olcso szar, mert tovabbra is kepes voltal benyogni egy olyat, hogy dehat a nem tom, haverod is pedigreevel etet 😂😂😂


A royal canin nem olcso, hanem draga kukorica, ennyi van benne. Meg vitaminok. Nyilvan nem mereg, de egy husevo allatnak tok jo lenne hust adni. Vagy legalabbis magas hustartalmu tapot.

De mindegy, persze, te dolgod.

2023. ápr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!