Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kutyát egyedül...

3 hónapos kutyát egyedül lehet hagyni egy felnőtt kutyával?

Figyelt kérdés

3 hónapos Jack Russell 2 hete lesz, hogy itt van, vele voltam minden nap egész nap illetve családtagok is nagyon sokat foglalkoznak vele de ők délután 4-ig nincsenek itthon és nekem holnap vidékre kell mennem pár órát, kb 8 órát kellene egyedül lennie.. Van egy 4 éves Jack russell is és azonos neműek.

Egyébként 2 szintes házról lenne szó, a felnőtt simán lépcsőzik, de a kicsit féltem. Ezért gondoltam elzárnám a lépcsőt és a földszinten lennének.


2023. márc. 6. 01:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
A lépcső lezárás jó ötlet, de attól függ, milyen a 4 éves, hogy jönnek ki egymással , JR-ben nem vagyok otthon, de pl a pudelpointerem (sintértelepről hoztuk) simán nevelte gyengéden a "kishülyét" (szálkás szőrű német vizsla)
2023. márc. 6. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ja a fajtákat azért írtam ,mert nem ugyanaz, de rokonok :) bár gőzöm sincs ez számít-e, bár észrevételem szerint igen
2023. márc. 6. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A felnőtt egy nyugalmas, nagyon barátságos, kissé félénk kutyus. Más kutyákkal is kijön, csak azok felnőttek voltak. A kicsi próbálja játékra venni, szokta piszkálni, harapdálni, de akkor is tűri mint valami óvónéni. :D Bár most ugye mindent is harapdál alapból.

Néha rá szokott morogni a kicsire amikor túl sok neki pl fekszenek és túl közel megy hozzá, vagy amikor eszik és ő is az övéből akar enni, de ez is inkább "játékos morgás". Most is együtt alszanak családtagokkal, csak bizonytalan vagyok, hogy hogy lennének meg egyedül ketten.

2023. márc. 6. 03:27
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Leírtakból olyanok mint ahogy nálunk volt, kezeli a kicsit, mama szerepet vesz fel, nem lesz gond
2023. márc. 6. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

vagy papa szerepet:)

bocs nálunk lányok

2023. márc. 6. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ők is lányok :)
2023. márc. 6. 04:03
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem lesz gond! Legyenek mindig egyutt!
2023. márc. 6. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Én vagyok a pudelpointeres :) ő annyira "mama" lett, hogy séta közben a pici elrohant, ő meg beelőzve "besáncolta" működtek a védelmi ösztönök. Az ilyen kis morgások, csak nevelő célzatúak.
2023. márc. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen habitusúak, a terrierek, főleg a jrt-k, azért elég keményfejűek tudnak lenni. Ha eddig együtt voltak és nem volt feszkó, akkor simán együtt hagyhatók, ha voltak összemordulások, akkor egyiket fel csuknám a másikat pedig le.


Van a családban jrt, az első időben együtt volt a border colliemmal, ott semmi baj nem volt, mert ráhagyta a esetleges h"lyeségeit a nagyobb. Most sem lenne baj, ha egy border kölyök vagy vizsla kölyök menne a jack mellé, de egy hasonló fajtájú kutyával (jack, foxi, patterdale, jagd stb) már óvatosabbnak kellene lenni.

2023. márc. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sztem ha lezárod a lépcsőt, nem lesz baj tényleg.
2023. márc. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!