Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik táppal etetnek: melyik a...

Akik táppal etetnek: melyik a legjobb minőségű száraztáp? A kutyus huzamosabb ideig, egyfolytában nap mint nap eheti csak ezt akár évekig? Kinek melyikkel milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 22:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem pocskondiázás,hanem annak közlése,amit tapasztaltunk.

Összetétel szempontjából is egy nagy 0,ennek utána lehet bárhol nézni:4% hús(nem azonosított minőség),a többi gabona és ízesítő/színezőanyag és melléktermékek.

Az,hogy "népszerű",csak annyit jelent,hogy igénytelenebb/szegényebb/spórolósabb kutyások is vannak.

Én biztos nem etetem a kutyámat ilyesmivel.

2010. okt. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló. A min.4% hústartalom nem azt jelenti, hogy 4 % hús van benne. Amúgy meg min4% csirkehús van a csirkés zödséges tápban. A min. 4% csirkehús azt jelenti, hogy az összes hústartalomnak hányad része a színtiszta csírkehús. Tehát 4 % -nál több hús van benne. Mellesleg Magyarországon csak az alsó határértéket kell feltüntetni. A többi hús az vágási melléktermék, természetesen nem hullaliszt, pata köröm, szőr, mint azt ahogyan sokan godolják. Nekem ezt hatósági állatorvos ismerősöm mondta, akinek amúgy dietetikus szakvizsgája van.

Elhullot állatot nem rakhatnak a tápba.


Amúgy ha megnézi valaki pl. az Acana csomagolását, vagy a brossúrát, látható, hogy 7 % a friss csirkehús tartalma, kb. 40 % húslisztet tartalmaz ezen kívűl, valamint a fennmaradó 8 %-ban egy kis halat és tojást.

2010. okt. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

na a pedigree-s vitához: szagolt már meg valaki pedigre konzervet???? eszméletlen büzös mintha trágyát kevertek volna bele. a tápja sem lehet sokkal jobb, az ára pedig azért annyi amennyi mert ugymond "márkás" tévé reklámozza stb, az ilyenek mindig drágábbak a minőségükhöz képest.

Nálam elsődleges szempont hogy ne tartalmazzon mesterséges hozzávalókat. A minőséget többek között nem a %-kos összetevő határozza meg, hisz ezek javarészt közel megeggyeznek hanem pl csirke és csirke között is van különbség mondjuk a tartási és etetési körülmények, és nem mindegy hogy "melyik csirke" kerül abba a tápba. De ezt csak azért hogy meg lehessen érteni.

Természetesen az olcsóbb táppal is lehet etetni állatokat és épp ugy felnőnek. Bár nem véletlen vannak a prémium tápok, ezeknek nagyobb a választéka (akár speciális fajtatápok) és a kutyánk is meghálálja ha jó minőséget kap.

Szerintem nincs azzal semmi gond ha a kutya csak azt kapja :)

2010. okt. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

És az összes hústartalom ugyan hol van feltüntetve?

Hány % is összesen?

A melléktermékbe tartozik MINDEN olyan vágóhídi termék,ami emberi fogyasztásra alkalmatlan,belek,fej, stb.

Egye meg,aki kitalálta!

2010. okt. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Egyébként az sem igaz,hogy csak az alsó határértéket kell feltüntetni,hanem a PONTOS összetétélt.Ha mindenből csak az alsó határérték lenne feltüntetve,csak tippelgetni lehetne,miből mennyi van benne.

Egyébként a "táp" azért kapott egycsillagos minősítést,mert annál gyengébb nem létezik.

Érdemes megkeresni és elolvasni itt:

[link]

2010. okt. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nézzük kicsit részletesebben ezt a csodálatos minőségű Pedigree-t:

-kukorica:nehezen emészthető,allergén

-hús és csontliszt:gyenge minőségű,meghatározatlan eredetű

-kukoricaglutén:a kukorica feldolgozás utáni használhatatlan maradéka

-melléktermékek:nyak,láb,fejletlen tojás,belek,toll stb.az AAFCO meghatározása szerint

-állati zsír:rossz minőségű,meghatározhatatlan eredetű

-tartósítók:BHA/BHT,emberi fogyasztásra már tiltott,mert RÁKKELTŐ!!!!

-búza:allergén

2010. okt. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A Belcandó kutyatáp Német minöségi táp,elérhető áron,és agyártó hús garanciát vállal rá.Ami hús benne van az nem mellék termékből van és garantált a % tartalma.
2010. okt. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

én Acana Lamb&Apple-t és Orijen Redet keverem a kutyumnak.

szereti és nagyon jó kondiban van, szép a szőre, egészségesek az izületei,csontjai (állatorvosi szűrés).

fogkő nem jelentkezik.

széklete teljesen normális.


Az, hogy egy tenyésztő Pedigreevel etet, az az ő gondja, de hogy még esküszik is rá, az már durva :)

Honnan tudja, hogy jó? Mondta a kutya?

elárulom, hogy az ilyen nagyon silány kutyatápokkal etetett kutyáknál sokkal gyakoribb a daganatos megbetegedés idős korban.

2010. okt. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Mindenkinek a saját dolga, hogy mivel eteti a kutyáját. Senkinek semmi köze hozzá. Nem illik mást azzal sértegetni, leszúrni, hogy nem prémium táppal etet.

Igaz én prémium táppal etetek (Brit), de sosem vitatkoztam olyannal aki nem ún. prémium táppal etet.

Igaza van az egyik hozzászolónak, hogy nem illik lejáratni egy márkát, mégha néhányan utálják is, mert lehet azzal mást megsért, akinek pozitív véleménye van az adott márkáról. Csak ennyit akartam mondani.

2010. okt. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Archangel ***** válasza:

[link]

Ez az elemzés valóban hasznos, ráébresztett, hogy ideje váltani a Chicopee tápról... (1csillagos a tesztben)

Már jön is az Orijen, azt 5 csillagra értékelték és elérhető az ára is (16,7k / 13,5kg).

A Pedigree-t egyáltalán nem ajánlom, nem lejáratásképpen mondom, de az a táp minden, csak nem jó.

Sajnos azonban az ember pénztárcája is meghatározó ugyebár...

1 biztos viszont: ne dőljetek be annak, hogy a tvben azt reklámozzák... a marketing nem garantálja a minőséget!

2010. okt. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!