Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megkapott a kutyám valakit....

Megkapott a kutyám valakit. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Pórázon sétáltunk és ahogy mellénk ért a gyalogos a kutyám oda ugrott és megkapta, felületi seb, inkább karcolás.

1 éves középtestű kutya. Ilyet soha nem csinált ezelőtt... Minden oltása megvan. Telefonszámot cseréltünk és később az oltásikönyvét is bemutattam neki. Mondtam neki bármi van, hívjon nyugodtan 0-24ben.

Ilyen esetben mi az eljárás? Mire számitsak?


2023. ápr. 4. 20:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

2 hétig megfigyeli a hatósági állatorvos.

Addig nem viheted sétálni.

2023. ápr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hol figyelik meg? Elviszik vagy velem marad itthon?
2023. ápr. 4. 20:57
 3/22 anonim ***** válasza:
98%

Attól függ, hogy akit megharapott elment e az orvoshoz. Az orvos bejelenti, hiába van a kutyának oltása akkor is.

Az állatorvos kimegy és ránéz. Aztán ő eldönti, hogy mi történjen. Nem fogják elvinni. Azt csak akkor, ha nagyon súlyos sérülést csinált volna.

2023. ápr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Ne aggódj, nem lesz semmi baj!

(a jövőre nézve pedig mindenképp szerezz be egy szájkosarat:)

2023. ápr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Metionin ***** válasza:
100%
Pont leírtam az eljárást egy másik kérdéshez. Ha az illető elmegy orvoshoz, akkor az orvos értesíti az állatorvost, aki megkeres és ellenőrzi a kutyád oltásait. Ha minden oké, 2 hét karantén, ami annyit tesz, hogy nem mehet sétálni. 2 hét után újra kimegy és ha nem változott semmi, ad papírt a karantén végéről és ennyi. De szerintem el se ment dokihoz, ha csak karcolás történt és látta, hogy a kutya oltva van.
2023. ápr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy 3-as írta. Ha az illető orvoshoz fordul, a dokinak kötelessége jelenteni. A kutyát pedig megfigyelik (doki vet rá egy pillantást) - lesz egy csomó papírmunka -, de nem kell az ebet sehová beadni/leadni.
2023. ápr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
bocsánat, hogy belekérdezek, de ez a “2 hét karantén, nem mehet sétálni” ez hogyan értendő? Mondjuk ha lakásban lakunk, tehát mindenképp le kell vinnem. Ki akadályoz meg ebben? Ki ellenőrzi? Köszi
2023. ápr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Metionin ***** válasza:
100%
7. Elvileg akkor csak egészségügyi séta lehet, futi, kutyasuli meg ilyesmi nem. De nem tudom, mi kertesben laktunk akkor és azt mondta a doki, hogy a telekről nem mehet ki a kutya. Szerintem a lényeg, hogy ne menjen ember/állat közelébe amíg kiviszed.
2023. ápr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

9. Nekem 3 éve harapta meg a kutyám azt, aki vigyázott rá. Orvoshoz kellett mennie. A lényeg: levelet küldött a hatósági állatorvos postán a 14 napos hatósági megfigyelésről, ami a harapás utáni 13. nap érkezett meg hozzánk.

Akkor felvettem a dokival a kapcsolatot, aki másnap eljött, megnézte a kutyát, hogy rendben van és itt be is fejeződött az ügy.

2023. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:22


Rövid eü séta szájkosárban.

2023. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!