Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Advantix(4 hetente) + Milbemax...

Advantix(4 hetente) + Milbemax(6 hetente) + Aniprantel(3 havonta) VAGY Nexgard Spextra(havonta)?

Figyelt kérdés

Előbbi trio kombináció az Advantix miatt repellens(távoltartó) variáció, szóval az ilyen nyári rovarok nem csipkednék össze.

Viszont a Nexgard többféle élősködő ellen jó(bőr és szemféreg stb), de mellette rámennek a bogarak, csak megöli, de attól még belé mennek.

Esetleg néha cseréljek?

Pl rovaros nyári időszakban inkább az Advantixos kombó, ősz végétől tavaszig meg nexgard? Vagy ez hülyeség?

Kényes kutya fajtáról van szó, ha számít.


2023. ápr. 5. 08:54
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%

Amugy mi ez a hadjarat a nexgard ellen?

Van errol valami hivatalos! tanulmany, hogy tenyleg ezt meg azt okozza?


En az orvost kerdeztem errol, o azt mondja, hogy biztonsagos. 5 eve adom a kutyanak, eddig minden oke.

2023. ápr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Nexgard ajánlókhoz csatlakozom. Másfél éve van nálunk a kutya, szívférgesség tesztet kellett csináltatni, hogy biztos negatív-e, azóta azt kapja, így biztos minden ellen védve van. Félévente ajánlanak mellé féreghajtót, mert egyedül az egyik bélféreg típus ellen nem véd, de mivel semmi tünete nincs, széklete tök rendben, bűzmirigye rendbe ezért a doki azt mondta neki elég évente. Mi is rákérdeztünk, hogy nem károsítja-e ha folyamatosan kapja, majd a májfunkciót kell időről-időre nézetni, de amúgy sem árt néha vérképet csináltatni. 4-es: hogy érted, hogy nem véd? Meg fogja csípni, de el is pusztul szinte azonnal - miénkből eddig talán 3-4x pottyant ki itthon a döglött kullancs, totál üres potrohhal, tehát ideje sem nagyon volt szívogatni.
2023. ápr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
12-es vagyok: még egy gondolat. 3 különféle gyógyszert 3 különböző rendszerességgel adni, tuti nem elfelejteni, tuti mindig legyen otthon... elég ha egyszer elcsúszol valamelyikkel, már simán baj lehet.
2023. ápr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
67%
Viszonylag drága, és nem tudsz venni a sarki boltban is belőle, ezért - szerintem legalábbis - nem kedvelt a Spectra (mi is pedig ezt használjuk, ha meg félted a máját, adjál májerősítőt neki pluszba). A nyakörveket meg kenjék a hajukra a gyártók, olyan csúnyán sebes lett a kutya nyaka tőle hogy orvos kellett ellássa... még1x olyat nem. Advantix meg nem az igazi... ugyanúgy kullancsos tőle a kutya.
2023. ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

De ha 3 fele keszitmenyt ad valaki a kutyanak, az osszessegeben nem dragabb? :D Nem szamoltam ki, de gondolom igen.


Es ezeket se tudod megvenni minden sarkon, marmint a szivfereg ellen gyogyszert akkor is csak allatorvos tud felirni, legyen az barmelyik tabletta…

Tehat ehhez ugyanugy orvos kell.


Szoval oszinten tenyleg nem ertem most epp mi a problema szegeny nexgarddal. Viszont en elfogadnam, ha hiteles, bizonyitekokkal alatamasztott infot kapnek rola, hogy miert rossz.

Mert a facebookos csoport szerint rossz, a gyakori szerint rossz,de az orvos szerint meg biztonsagos.

Na hat ugye itt erzek egy kis ellentetet :D

2023. ápr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
"hogy érted, hogy nem véd? Meg fogja csípni, de el is pusztul szinte azonnal" - Ez a bajom, hogy megcsípi. De összességében meg tényleg egyszerűbb és többfunkciós bármelyik másiknál, úgyhogy ennél maradok.
2023. ápr. 5. 14:20
 17/28 A kérdező kommentje:
És mennyi idős kortól lehet elkezdeni a Nexgardot?
2023. ápr. 5. 14:21
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is nexgardot használok évek óta, nem tapasztaltam még olyat, hogy agyon-vissza csípnék a rovarok a kutyáimat, sose öntik el őket a legyek, nem keletkezett még rajtuk olyan nyom, amit vakartak volna vagy egyáltalán látszott volna. Néhány összeszáradt kullancsot találtam már bennük, ez tény, de hidd el, hogy nem zavarta őket, szerintem észre sem vették, mint ahogy sokszor az emberek sem veszik észre...


Illóolajos nyakörvtől viszont semmi baja sem lesz, használd nyugodtan, ha ez megnyugtat.

2023. ápr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
17-re: 3 hónapos kortól
2023. ápr. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a bajom, hogy megcsípi. "

Ezzel ne legyen bajod. Ha a kullancs belemegy a kutyába, akkor csak 48 óra múlva kezdi visszaöklendezni a nyálát, amiben a betegséget okozó kórokozók vannak és tabletták esetében, amikor belefúrja magát a bőrbe, azonnal el is pusztul, ezért nem tudja megfertőzni a kutyát.Szúnyog esetében, pedig szintén nem a csípést előzi meg, hanem a vérbe került szívférgességet okozó mikrofiláíriákat pusztítja el azonnal, ezért sokkal hatékonyabb, mint a repellens szerek.

2023. ápr. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!