Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Advantix(4 hetente) + Milbemax...

Advantix(4 hetente) + Milbemax(6 hetente) + Aniprantel(3 havonta) VAGY Nexgard Spextra(havonta)?

Figyelt kérdés

Előbbi trio kombináció az Advantix miatt repellens(távoltartó) variáció, szóval az ilyen nyári rovarok nem csipkednék össze.

Viszont a Nexgard többféle élősködő ellen jó(bőr és szemféreg stb), de mellette rámennek a bogarak, csak megöli, de attól még belé mennek.

Esetleg néha cseréljek?

Pl rovaros nyári időszakban inkább az Advantixos kombó, ősz végétől tavaszig meg nexgard? Vagy ez hülyeség?

Kényes kutya fajtáról van szó, ha számít.


2023. ápr. 5. 08:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
21%

Advantix + Milbemax.

Plusz majvedo, mert ezek tulajdonkeppen vegyszerek, ami nem csak a rovarokat, fergeket nyirja ki, hanem a kutya verebe is bekerul. Pl. mariatövismagolaj vagy por.

Nexgardot nem adnek, eleg sok kitya epilepszias vagy idegrendszeri tuneteket produkalt mar tőle, lehet nem az elso tabletta utan, de az eleg erős gyogyszer, foleg hogy kenyes fajtarol van szo.

2023. ápr. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%

Advantix-ot használtunk eleinte. Kullancs belement, kétszer volt szurin mert beteg lett, harmadjára is volt benne, de akkor nem lett beteg.


Milbemax-ot nem ismerem, ahogyan az Aniprantel-t sem, de mi már egy éve Nexgard-ot adunk neki, és nincs baja tőle, volt két kullancs benne azóta, de nem lett beteg, továbbá nem bolhás és véd a szívférgesség ellen is.


DE: előtte férgességre vizsgálat, ha negatív, mehet NexGard, de ha megszakítod, akkor ismételt vizsgálat kell az újbóli használat előtt. Ezt sajnos elfelejtik... Ha véletlenül megfertőződne és úgy adod, bele is halhat az eb. Nem véletlen adhat csak orvos, vagy írhat fel és váltható ki állatpatikában.

2023. ápr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Én is inkább az Advantixos kombináció felé húzok, de többen meg a Nexgardot javasolják, azt állítják, az valami csodaszer. De engem zavar, hogy nincs távoltartó hatása a rovarok ellen, engem is idegesít a szúnyogcsípés, legyek, őt is biztosan.

Májvédőt/regenerálót mindkét esetben kapna, tudom, hogy ezek olyanok, mintha én rendszeresen erős gyógyszert szednék.

Évi 2x 2-3 hónapos kúra lesz beiktatva Hepa-Pet tablettából.

2023. ápr. 5. 09:20
 4/28 anonim ***** válasza:
64%

Milbemax/Milpro/Milprazon mind széleskörű fereghajto, felesleges melle meg az Aniprantel is.

Az a baj, nincs olyan kullancsriaszto, ami 100%-ban ved, az Advantix is ilyen, mellette at kell nezni a kutyat naponta, foleg ha erdoben jartok vagy extran kullancsfertozott teruleten. Nalunk alig van kullancs szerencsere, meg egyik kutyaban sem volt, ami termeszetes kiegeszites lehet, az a citromfuves-levendulas permet, feketekomeny olaj vagy por, bodorrozsa por, kokuszolaj.

2023. ápr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%
A Nexguard jelenleg az egyik legjobb. Ha csak nincs idegrendszeri korelozmenye, nyugodtan kaphatja. Én télen is adom, 6 éve minden hónapban, soha nem volt élősködök okozta baja, a lelete pedig tökéletes, beleértve a majertekeit is.
2023. ápr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%
Én a többi terméket nem ismerem, a Nexgard Spectrát adok neki egész évben, ez bevált, minden ellen véd ami kell. Nem akarom bonyolítani.
2023. ápr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Hát most akkor már tényleg nem tudom.
2023. ápr. 5. 09:34
 8/28 A kérdező kommentje:
Azért köszi, majd még gondolkodom.
2023. ápr. 5. 09:34
 9/28 A kérdező kommentje:

És a Nexgard mellé ez a DM-es HappyPet Guard nevezetű nyakörv, ami gerániumolajat és levendulát tartalmaz, ez jó lehet rovarok távol tartására?

Nem is keverednének a szerek, mert ez természetes hatóanyagú.

2023. ápr. 5. 09:38
 10/28 anonim ***** válasza:
76%

Én Nexgard Spectrát adok, plusz mellé kiegészítőnek amikor amúgy is fürdetem, akkor bolha és kullancsriasztó sampont használok, ez citromos illatú, illetve szezonban még a sétáknál van nálam valami kis riasztó kütyü is (usb-n tölthető). Egyelőre ez a kombináció bevált. A kütyü inkább miattam kell, mert engem imádnak a szúnyogok, de én nem komálom őket, allergiás vagyok a szúnyogcsípésre (ami azt jelenti esetemben, hogy a csípések többszörösre dagadnak és fájnak, nem csak kis bőrpír meg viszketés), a legtöbb vegyszeres szúnyogriasztó nálam nem volt elég, ezt az esélytelenek nyugalmával próbáltam ki, úgy voltam vele, azt a tanulópénzt bevállalom, ha mégsem jó, de eddig sikerült távol tartani a vérszívókat, és a hatókörén belül a kutyámat is óvja.

Nyakörveket én is próbáltam, de azoknál a kutyámnak allergiás reakciója volt, úgyhogy elvetettem, másnak meg beválik. Ők sem egyformák.

2023. ápr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!