Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minősíthet valakit, hogy...

Minősíthet valakit, hogy mindig a létező legolcsóbb kutyakonzervet, szalámit veszi meg?

Figyelt kérdés
Illetve az, hogy a megmaradt házi-kosztot kapja a kutya. Engem személy szerint zavar az ilyesmi, de lehet csak a negatív tapasztalatok miatt. Akiket ismerek (néhány emberről van szó) és ezekkel etették/etetik a kutyáikat, “kutya kintre való, kell, hogy jelezzen” vagy “a nagymamám kutyája is ezt ette és sosem volt baja (a biztonság kedvéért állatorvost sem látott soha)” jellegű gazdik. Nekem nincs kutyám, de tervben van. Nem is úgy gondolom, hogy a legdrágább lenne a legjobb. Azt furcsállom, hogy egy házikedvenc miért csak a legolcsóbbat érdemli, aminek már a bontatlan csomagolása is ragad, gusztustalan az egész. Ez majdnem olyan, mintha valaki a családjának bevásárolna a legolcsóbb zacskós levesből meg mondjuk teszkós parizerből. Szerintem ha valaki tényleg ennyire szegény, az lenne a legjobb, ha inkább nem is vállalna állatot.

2023. ápr. 7. 04:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem a nagymamám kutyája ette ezt és sosem volt baja, hanem az enyém. Állatorvos tényleg csak oltáskor látta, mert nem volt sose beteg. Nemrég hunyt el 14 évesen. Befogadott kóbor kutya volt, szerinted mi volt neki a jobb? Ha hagyom az utcán? Persze, vannak, tündérmesék, hogy majd egy menhelyre került volna ahonnét egy szerető, gondoskodó családhoz jut, de ilyen 1000 kóbor kutyából eggyel, ha megtörténik, általában nyomorultul pusztulnak el.
2023. ápr. 7. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem attól is függ, hogy miért nem veszik meg a drágábbat. Rossz ezt kijelenteni, de tényleg vannak olyan környékek ahova "kell" a kutya, különben betörnek, és viszik mindenedet, rosszabb esetben meg is ölnek közben. Így aki tud, tart kutyát, a szegényebbek is, akik nem tudnak más ételt adni neki. Ettől még élhet az az állat boldogan és szeretetben, viszont az élettartama vélhetően rövidebb lesz sajnos. Az olyan embereket ítélem el, akik megtehetnék bőven hogy jó minőségű, egészséges étellel etessék a kedvencüket, de nagyban szarnak rá, merthogy "jó neki a moslék is". Szerintem nagyon sokat elmond valaki lelki világáról, ha így tekint egy élőlényre. Nagynéném pl eteti mindenféle szarral a kutyáját, pl csokival, és azzal jön nekem hogy "jajj dehát ennyitől nem lesz baja". De ő nem inna meg egy fél deci folyékony mosószert olyan nyugodtan, pedig "annyitól neki se lenne baja". Na egy kutyának kb annyira kell a csoki mint nekünk a mosószer.
2023. ápr. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Egy időben sok állatunk volt, cica és kutya is, és olcsó eledelt kaptak vagy maradékot, mert erre futotta. A másik megoldás az lett volna, ha szélnek eresztjük őket. Már jobb helyzetben vagyok, csak egy cicám van, ő jobb minőségű tápokat kap. Nem is szeretnék több állatot. Teljesen egyetértek, hogy egy háziállat sem dísznek való, amikor olcsó tápot kaptak, akkor sem azért voltak nálam, mert jók voltak házőrzőnek vagy egeret fogni. És ha megtehettem volna, mást adok nekik.

Csomó esetben nem olyan egyszerűen leírható dolgok ezek. Nem az van, hogy olcsó kaja = szemét gazdi. Az emberek, az élet, a kapcsolatok is bonyolultabbak ennél.

2023. ápr. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Adkeizaal ***** válasza:
41%

Nálam a kutyák kb napi 1,5kg húst kapnak csirke farhát némi belsőség etc kutyánként 300ft bol megvan, mellé megkapják a maradékot is.

Mi a baj am ha maradékot is megeszi?

Múltkor a lazacomat adtam oda nekik -.-“

2023. ápr. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Én csak azt ítélem el, (pl régi osztálytársam) aki amúgy tökre megtehetné, hogy normálisabb ételt ad a blökinek, macseszoknak, de a legolcsóbb szart kapja.

Apja hentesüzletben dolgozott, lejárt szavatosságú, kidobásra ítélt szalámikat, csontokat hozta el ingyen, meg vettek mellé budget tápot, de a lány fel nem vett volna egy olyan cipőt vagy ruhát, amire nincs ráírva az Adidas vagy a Nike ....

A palotapincsit kiköttöték az udvarra egy fadobozhoz, amikor megsimogattam, beletúrtam a hátán a bundájába, szó szerint hemzsegett rajta több száz bolha, a hideg kirázott.

És ez a lány mondta nekem, hogy panelba állatkínzás kutyát tartani, miközben napi 4x ki van hordva, Advantixot kap, Brit Care tápot, fürdetve, fésülve, gondozva, szeretve van, saját matraca van.

2023. ápr. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy nénit, aki a környék kóbor macskáit eteti az amúgy is soványka nyugdíjából. A legolcsóbbat veszi nekik, értelemszerűen.

Ez milyen módon minősíti őt, kérdező?

2023. ápr. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

A szomszédomék pénzesek, de így etetik a kutyáikat. A fáradt olajat is kiadják nekik. Olyan 2 évente cserélődnek a bio csengők. Nem túl egészséges étrend.

Szerintem igen, minősíti őket. Az ilyenek r0hadékok. Nem kellene állatot tartaniuk.

Amúgy nem értem a logikájukat. Egy csengő tök olcsó, jelez ha jön az emberhez valaki (nem csöng minden lehulló falevélre, és a ház előtt elgyalogló emberekre feleslegesen) , és etetni se kell. Semmi haszna nincs a kinti kutyának. Feleslegesen tartják (kínozzák) őket.


6, a kérdés a háziállatokra irányult (amiknek van gazdájuk, aki felelős értük), nem a kóbor állatokra.

2023. ápr. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
Max olcsó táp, de az úgymond házi maradék amit kap, kedvence a száraz kenyér, de ez most szó szerint. És meglepődnél, a tyúkudvarban van, 38 tyúkkal, és eszi a kukoricát, meg a tyúkszart is. Köszöni szépen, öregesen, de jól van, ha a traktor el van indítva akkor 10 évet fiatalodik, de van is hova, elvileg 2008-ban hoztuk haza.
2023. ápr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Minősítheti, főleg akkor, ha az ember a tudatában van, hogy nem jól etet (bár mondjuk a mai világban, mikor mindenkinek ott az internet, bárkinek lehetősége van utánanézni, szóval csak a 70+-os embereket menti ez fel valamennyire szerintem).


Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy vannak fontosabb dolgok is, ilyen a rendszeres foglalkozás, séta, hol van a kutya helye, mennyit van a gazdájával, védelem a kullancs-bolha-féreg kombótól, ha szociális természet a kutyó, akkor egy-két hetente játszhasson más kutyákkal, gyors állatorvosi ellátás biztosítása.


A rossz kaja inkább az életminőségre van egy kisebb kihatással, ahogy eddig láttam, inkább a kéz a kézben járó dolgok (foglalkozás, eü ellátás hiánya) rövidítik meg az életet a kutyáknál. Egy minőségi szint felett pedig egy jó genetikájú, egészséges kutyánál szerintem semmi különbséget nem lehet látni, pl ha a "legolcsóbb" 60% hústartalmú tápot vagy orijent kap.

2023. ápr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Minősíthet valakit az, hogy nyilvánosan minősít másokat kevés információ alapján?


Nézd, én pl. N&D-vel etettem a 30 kilós kutyámat, most épp markus Mühlét kap. Sosem adok nekik veszélyes csontot, és nálam a maradék sem játszik, mert nemigen van, nem általam készített emberi kaját meg nem merek, mert nem tudom, hogy mi van benne. De nem gondolom, hogy csak így lehet etetni kutyát, hogy mindenképp így a legjobb.

Rakás kutyát ismertem, akik tovább éltek, mint az enyéim, pedig a legolcsóbb kaján éltek egész életükben. Kinti kutyák voltak, de igenis szeretve voltak. A kutya nem szabja meg, hogy hogyan szeresd. Viszont azt teljesen tisztán látom, hogy sok nagyon jól tartott kutya sokkal rosszabbul él, mint sok rosszabbul tartott. A kutya nem a papírformát nézi, hanem akkor érzi jól magát (mint mi is), ha a "helyén van". Ha a gazdája tudja, hogy mit miért tesz, rendben van a kapcsolatuk. És ez bizony sokféle élethelyzetre igaz lehet, így egy csóró ember kutyája is lehet nagyon is boldog.

2023. ápr. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!