Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van némelyik kutyakonzer...

Miért van némelyik kutyakonzervnek ilyen nagyon büdös ürülék szaga?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem a kutyámnak állatbolti pastétomot kutyakonzerv formában, a pacalosnak konkrétan sz*r szaga volt. Tényleg, mintha ürülék lett volna benne. Tudom hogy a konzerveknek nincs kellemes illatuk, de ez tényleg mintha ürülék lett volna. Gondolkodtam rajta hogy valami illetékesnek elviszem, mert konkrét bizonyíték van nálam, de inkább csak kidobtam. Vettünk "vad ízűt" is, annak is elviselhetlenül ürülék szaga volt. Nem járt le a szavatosságuk. A többi fajta konzervnek (bárányos, marha) még okés volt a szaga de ezekután.. elgondolkodtam hogy a boltokban kapható konzerveket esetleg nem kéne megvenni a kutyának? Milyen fertőzést, vagy ha nem is fertőzést de ha ilyen sz*rokkal etetjük őket, nem ezért betegszenek le öreg korukra vagy lesz daganatos megbetegedésük stb a helytelen táplálkozás miatt? Álljunk le a konzervekkel? A legtöbb boltban pont a konzervekből árulnak a legtöbbet és legnagyobb választékban szóval.. Kicsit tanácstalan vagyok.
2023. febr. 27. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Állati eredetű maradványok miatt, pl. csontok, belsőségek. A kutya alapból ezeket meg tudja emészteni, az elásott, rothad rajta a hús kategóriájú csontot is boldogan rágcsálja, a ragadozóknál ez természetes, a zsákmányállat sem aznap "fogy el".


Ettől függetlenül a boltban kapható konzervek nem tudom, mivel vannak tele, én száraztápot sem adnék a kutyámnak olyat, ami a teszkóban kapható.

2023. febr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Én konzerv helyett minőségi tápot rendelnék a helyedben. A boltokban, üzletekben csak silány vackokat árulnak. A konzerv és pástétomok amúgy is csak ráragadnak a kutya fogára és fogkövet képeznek, amitől a kutya szája lesz nagyon büdi, meg persze hamarabb romlanak majd.

Megoldás még főzni neki, vagy nyers hússal etetni (ezeknek viszont rengeteg szabálya van és fajtaspecifikus, kicsit bonyolult és nagyon oda kell figyelni rá). Nekem macskám van, 4 éve csak tápot eszik (jó minőség, neki való táp - ivartalanított benti nagy testű macska) és szuperül van, szép fényes a szőre, napi 1szer kakil, az sem annyira büdös. Kutyáknak is vannak remek tápok, próbálj neki megfelelőt találni. Tudom ajánlani a zooplus, petissimo oldalakat.

2023. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Ha szar minőségű konzervet veszel, akkor az hosszú távon biztos nem tesz jót az egészségének. De ez a szagából nem derül ki. Lehet hogy neked büdös, de a kutyának meg isteni finom.
2023. febr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Én mióta rájöttem, hogy olcsóbb főzni a kutyáimnak, mint tápot meg konzervet venni, soha többet nem térnék vissza azokra a szarokra. Még a prémium tápok sem olyan jók, mint mikor te magad készíteted el és látod, mit adsz neki. A konzervekről meg aztán ne is beszeljünk, ami tényleg jó minőségű, az irreálisan drága, 1000-1500 ft/400 gr. Az olcsó gagyik meg nem ok nélkül büdösek, bele se gondolok, miből lehetnek.
2023. febr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szintén a 4-es szerint cselekszem.
2023. febr. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 NTBS ***** válasza:
0%
Mert hús van benne, és a legtöbb helyen nem hűtőben tárolják.
2023. febr. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Pacal az büdös! Én szoktam adni nyers zoldpacalt és tehénszar szaga van de ez a tehén gyomra. Tele van vitaminnal,ásványi anyaggal és emeszto enzimel.


De ezt pl konzerv formájában biztos nem adnám a kutyámnak.



Jó minőségű magas hús tartalmú konzerveket vegyél inkább azok nem budosek.

2023. febr. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az egy dolog, hogy a kutyáknak minél büdösebb, annál érdekesebb, de azért a jobb minőségű kutyaeledelek nem büdösek, némelyiket a szaga alapján még én is megenném.
2023. febr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Csontot, belsőséget hogyne tudná már megemészteni?!

Beszélsz zöldségeket!

2023. febr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#9 Mondta bárki, hogy nem? Megnyomtam a ctrl+f-et, csak az #1 válaszban van szó csontról, belsőségről, és pont azt írtam, hogy meg tudja emészteni.
2023. febr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!