Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Borzalmas állapotban kaptunk...

Borzalmas állapotban kaptunk kutyát egy menhelytől.. Ez szerintetek normális?

Figyelt kérdés

Üdv!

Tegnap hoztunk el tőlük egy kutyát, a nevet nem szeretném közzé tenni. Alap felszerelést ígért az egyesület, ehhez képest este úgy hozták el, hogy még nyakörv sem volt szegény állaton. A sötét csomagtartóból vették ki egy utazó dobozban. Maga alá pisilt a kutyus.

Utolsó pillanatban futottam be vele a Fresnapfba, ahol nagyon készséges volt a drága eladó hölgy még egyszer köszönet, de ő is megjegyezte, hogy szegény kutya teljesen ki van, borzalmasan van. Iszonyú szag áradt belőle, sárga volt a fehér szőre.

Amint hazaértünk lefürdettük, majd 3(!) méretes kullancsot szedtünk ki belőle, mert már nem volt állatorvosi ügyelet..

Jelentem, akkora volt az egyik a buksiján, mint kisujjamon a köröm. Simán látható/érezhető volt rajta.

Felhívtam a felelőst, hogy egyáltalán féreghajtva volt-e az eb, mert egyedül egy oltást láttam beírva a könyvébe. Mentegetőzött, hogy persze, csak "nincs külön beleírva" és hogy "be lett cseppentve" a kutya, nem érti hogy lehetett kullancs, meg hogy az ki fog esni magától.

Egy ekkora giganagy kullancs szerintem nem 2 napja volt szegény állatban, és élt mikor kiszedtük.

Nem álltam le velük, de kicsit felhúztam magam. Aki jártas ilyesmiben/fogad/fogadott kutyát ilyen helyről, ez így normális? Hogy ilyen állapotban hozzák és adják át?



2023. ápr. 7. 14:58
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
97%
Jól tudod te is, hogy nem normális. De kapsz egy megerősítést: ez nem normális.
2023. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
60%
A csomagtartó az sötét, sok cseppemtős volt kutyámon macskámon, a kullancs mindig belement. Az állatmentőknek nem sok pénze van, sajnos, mégis sokszor olyan helyről hoznak ki állatokat... enni, inni, oltást kapnak, és szegény kisállat életében sokszor ez is luxus... inkább örülj neki, hogy ők megmentettek egy kisállatot, te meg befogadtad, és probálj neki a lehető legjobb körülményeket biztositani. Gondolj bele, ott mennyi kutya macska van? mindent ellátni, fizetni a költségeket. Igen. sokszor erőn felül is bevállalnak állatot. Az hogy bepisilt... enyém össze is hányta az autót... nem is az lesz a nehéz, hogy büdös, mert az vagy a szöréből, füléből, vagy rossz fog miatt van, ez gyogyitható. Hanem a szeőarácios szorongás, a lelki bajok a kiskutyánál,ezzel lesz nagyobb probléma.
2023. ápr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
39%

Imádom amikor beviszik a fressnapfba az ilyen húgyos kutyákat. A legjobb amikor ott hugyoznak be, rá a polcokon lévő termékekre. (láttam mar ilyet 3x is). Majd veheti a gyanútlan ember a húgyos cuccokat jó drágán. Ki kéne tiltani őket a boltból..


Amúgy nem, nem normális. Azt mondanám inkább, hogy általános dolog.

Egy ismerősöm leukózisos macskát kapott törött farokkal, és 5 évvel öregebb is volt mint aminek mondták a menhelyen. Facebookon több ilyen esetről olvastam már. Eltitkolják a betegségeket. Nem is tesztelik őket semmire.

Oltva nincsennek. Ivartalanításról is hazudnak néha. Nagyon utána kell járni honnan fogadsz örökbe.

2023. ápr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Volt szepás kutyám is, amit mentettem, tudom, miről beszélsz. Első éjszaka imádkoztam, hogy el tudjunk aludni gond nélkül. Ő nem szeparál szerencsére, de idegenekre ráförmed néha.

Nincs még ivartalanítva, így hajtja is a vére a kis srácot.

Azért az nem biztos hogy oké, hogy ha ennyire túl vállalják magukat az ilyen helyek, pont ebből kifolyólag. Már nem lehet hol tartani, nincs idő a megfelelő előzetes kezelésére a kutyusnak.

2023. ápr. 7. 15:15
 5/35 anonim ***** válasza:
10%
Az ilyen "hősök" mit akarnak tapsot akarsz vagy mit ? Vidd vissza ha nem tetszik
2023. ápr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

#3

Eddig itt mindig kaptak eü kiskönyvet, bele volt írva tényleg minden. Egy elég nagy, ismert egyesület azért. Ezért is lepődtem meg.

Muszáj volt őt bevinnem az ülzetbe, nem pisilt be amúgy. De mit tettem volna, ha 0 felszereléssel kapom meg érted.. Nem csak a luxi kutyákat kell ellátni. Az eladó mondta, hogy azonnal hozzam be szegényt, adott neki falatokat, mindent.. Sajnálta.

2023. ápr. 7. 15:18
 7/35 A kérdező kommentje:

#5

Bocs, valami kisebbségi komplexusod van, vagy csak nem tudsz szövegérteni? Egyik esetben sem érdekelsz. Rohadtul nem rólam van itt szó, de ha a Jó Isten megáldott volna ésszel, látnád.

És ez egy élőlény, nem csak visszadobod és kész. Csodás ember lehetsz.

2023. ápr. 7. 15:20
 8/35 anonim ***** válasza:
98%

Az én kutyám, mikor örökbe fogadtuk bolhás és kullancsos volt, nem volt kombinált oltása, 18kg helyett 9kg volt, majd a éhhalál szélén, pedig már 3 éve ott volt, csak csont jutott neki, mert elették előle a rabtársai, meg terrorizálták is, fél évbe telt, mire kicsit feloldódott, annyira félt mindentől, meg mire fizikailag is összeszedte magát. 5 perc séta után elfáradt, remegett, lefeküdt az út közepén. Éveken át hiába menhelyen volt, olyan volt, mint akit épp akkor csatoltak le egy 1 méteres láncról.Őt gyakorlatilag a menhelytől mentettük meg. Nála hálásabb kutyát életemben nem láttam, egyfolytában azt figyelte, mi történik körülötte és megpróbálta kitalálni, hogy mit szeretnék, mindenáron alkalmazkodni akart a megmentőjéhez és az utcán nem egyszer betámadott egy-egy embert, aki beszólt nekem vagy megijesztett valamivel, istenként nézett rám, pedig csak 15 éves voltam és ő volt életemben az első saját gondozású kutyám, csomó mindent időközben tanultam meg, de őt nem érdekelte, ha szerencsétlenkedtem, ha bizonytalan voltam vagy elrontottam dolgokat, imádott, úgy, ahogy vagyok.

Őelőtte sose tudtam, hogy ilyesfajta szeretet létezik.

2023. ápr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

#8

Istenem de borzalmas szegényke, nagyon sajnálom, hogy így hoztátok őt ki!

De akkor mostanra minden,rendbem vele? Mennyire tudtátok őt szocializálni, ha ennyire rosszul indult neki a dolog és mindentől félt és támadott emberekre? Ez rohadt nehéz lehetett.

2023. ápr. 7. 15:33
 10/35 anonim ***** válasza:
25%
Ha igaz a történet, írd meg ennek a "nagy, ismert" menhelynek a nevét privátban. :) De gondolom te a múltkori kamu kéredező vagy, akitől a csúnya menhely lefejt 60 ezret mikor "kihozott egy kutyát".
2023. ápr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!