Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyus?

Miért csinálja ezt a kutyus?

Figyelt kérdés
barátom kutyája szoba kutyus nem si volt vele gond de már régóta állandóan szándékosan bepisil de ezt azóta csinálja amiota nővérének babája született nem tudom mibaja van oda megy hozzád hogy simogasd de akkor elkezd mororgni harapdálni és féltik a babát megne harapja meg csak oan kaját akar enni amit te is hiába tesznek elé száraz kutyakaját 2 napig nem evett inkább éhenhal minthogy azt megegye azt hiszi ő főnök. midnenkivel ilyen harapni akar morog ugat de régen nem volt ilyen. mibaja van neki? mit lehetne vele csinálni?
2010. okt. 8. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, a barátod, a barátod nővére, a lány kisbabája és a kutyus együtt élnek. Vagyis van egy család egy kutyussal, ahol egy kisbaba született nemrég.

Szerintem az a helyzet, hogy a kutya eddigi élete, családban elfoglalt pozíciója megváltozott. Látja, hogy jött egy új tag, aki ahelyett, hogy kiharcolná a maga pozícióját és helyét a családban (falkában), rögtön előkelő pozícióba került, és mindenki vele törődik. A kutya erre a felborult helyzetre reagál a maga módján.

Egyrészt újra tisztázni kell a kutya pozícióját a családban – ez természetesen a legalsó fok a ranglétrán; másrészt tudnia kell, hogy továbbra is egy nagyon fontos családtag és hogy nagyon szeretik. Ha újra „biztonságban” érzi magát, akkor megnyugszik. Ez neki most egy elég nehéz időszak, sok stresszel, hiszen nem tudja, hogy miért fordult fel körülötte a világ.

Hangsúlyozom, ez csak egy elmélet részemről. De szerintem ez a legvalószínűbb, így látatlanban.

Kiindulásnak néhány cikk, ami segíthet:

Még annyit a cikkek előtt, hogy én kiemelném a kutyával töltött külön időt, amikor csak vele foglalkoznak, játszanak, sétálnak, vagy csak együtt nézik a tévét, és nincs a közelben a kisbaba. De ugyanígy együtt kell lennie a kisbabával is. Például együtt sétálással, amikor a gazdik a kutyával és a gyerekkel is foglalkoznak. (De erről írnak a cikkekben is.)

1. cikk:

[link]

2. cikk:

[link]

3. cikk:

[link]

2010. okt. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de a baba csak 7 hónapos a kutya meg már 2 éve ezt csinálja :(
2010. okt. 8. 18:46
 3/7 A kérdező kommentje:
amugy köszönöm szépen:)
2010. okt. 8. 18:46
 4/7 anonim ***** válasza:

"...de ezt azóta csinálja amiota nővérének babája született..." - ebből gondoltam, hogy mi az szitu.


Akkor vszleg más a probléma. : (

Esetleg kérdezzék meg az állatorvost, nem tud-e valamilyen szakembert ajánlani. Tegnap beszélgettem egy gazdával, aki kutyapszichológushoz fordult a kutyusával. Nyilván nem ingyen van, de ha a kutya nagy gondot okoz, akkor egy próbát megér.

De megnézheted ezt az oldalt is, talán kisül belőle valami hasznos : )):

[link]

2010. okt. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hell-ikon ***** válasza:

Kérdésedben a válasz:

"azt hiszi ő főnök"


Egyértelmű (ha a pisilést leszámítva az összes többi viselkedés zavar már korábban is meg volt a baba érkezése előtt), hogy valami nagyon félresikeredett a kutya nevelése során. Pontosabban fogalmazva, hiányzott/hiányzik az életéből a következes nevelés.

Magyarán a kutya magasabb pozíciót foglal el a "falkában", mint a család bármely tagja.


Sajnos a kis testű kutyáknál szokott gyakori jelenség lenni, hogy a nem kívánatos viselkedést nem igazítják ki. (vagy nem úgy ahogy kellene) Ilyenkor szoktak a fent leírt tünetek és furcsa viselkedések kialakulni. Ha első kutyások a gazdák, akkor Jan Fennel könyvét mindenképp érdemes lenne elolvasni, illetve ajánlott lenne péntek esténként Cesar Millen sorozatát is megnézni National Geographicon, hogy tudják hol hibáznak, hibáztak a kutyával. Vagy szakember tanácsát kérni.

2010. okt. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Cesarnak is van egy könyve magyarul...érdemes elolvasni!

+

ezt az oldalt:

[link]

2010. okt. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!=)
2010. okt. 8. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!