Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így jó lesz? (Kérdésed túl...

Ez így jó lesz? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Szóval, van egy 2 éves beagle kutyám, akit 2 hónapja fogadrtunk be. Az előző gazdijánál láncon volt, ezért is fogadtuk be. Nálunk rászokott a szökésre, a kerítést megmagasítani nem tudjuk, villanypásztort ilyen esős időben nem tudunk felszerelni, használni, ezért mi is láncon tartottuk. Feltettem egy kérdést, hogy akkor mi lenne a megoldás, ott azt válaszolták, hogy tartsuk a házban. Szüleimmel megbeszéltem, és ők beleegyeztek, hogy a szobámba tartsam. Most kb. egy órája bent van. Teljesen normálisan viselkedik, előszőr lihegett, de már megszokta a meleget. Kb. 20fok lehet bent. Vizet ihat a szobámban, de enni csak kint ehet, ha elmegyünk itthonról, akkor kivisszük a kertbe. Ez így jó lesz?
2010. okt. 8. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

SZia!


A Beagle kutyusok bizony, vadászkutya révén nagyon szökősek!


De tudjátok ti mire vállalkoztatok vele?:S Beagle??? borzalmas kutyák, mindent szét szednek amit csak lehet. Nekünk volt, és annyira értetlen kutya volt, hiába próbáltuk nevelni, így el került a háztól!:S


Szóval örülj, hogy még a szobád egyben van!:P de ha téged nem zavar akkor maradjon csak bent!


De sztem lesz még vele bajotok! De NE LEGYEN IGAZAM!:)


22/L

2010. okt. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát eddig ez a tulajdonsága nem jelentkezett. Csak a játékát harapdálta, de ha ránéztem rögtön abbahagyta, és búnbánóan nézett.:D

Köszi a választ.

2010. okt. 8. 19:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy szökős, ha elmentek otthonról ki megy a kertbe. Hát így meg szökni?
2010. okt. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Akkor okés, ha nem rosszalkodik!:) Meg amúgy most látom, hogy 2éves, és azt mondják a tenyésztők, hogy ezek a kutyik ahogy öregszenek úgy nyugszanak is le! nekünk kölyök volt, de nem bírtuk kivárni, még lenyugszik:S:S terrorizált minket:D

2010. okt. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha elmegyünk itthonról, akkor kikötjük kint.:S
2010. okt. 8. 20:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha minden kerítést nem is tudtok magasítani, mi lenne ha lenne egy ólja? Egy olyan, ahol jó magas, és erős a kerítés, és mélyen van, hogy ne tudjon aláásni. Van bent neki itatótál, etetőtál, kutyaház és játékok. És így nincs láncon. Vna egy kis helye azért mozogni. Olyan 20-30 négyzetméter.
2010. okt. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor engedjétek ki a kertbe, ha ott tudtok lenni mellette.

Mielőtt elmentek, menj el vele sétálni egy nagyot, futtasd meg, labdázzatok, fáraszd ki! És utána nyugodtan maradhat a lakásban. Nincs hülye kutya, meg fogja tanulni, hogy mit szabad, és mit nem.

Amúgy is elég rövid szőrű, én nem tudnám jó szívvel kint hagyni.

2010. okt. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez jó is lenne, csak nem állunk úgy anyagilag, hogy anyagot tudjunk venni.:S
2010. okt. 8. 21:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Jobb lenne kennelt építeni, vagy kerítés magasítani. De ha nincs megoldás, akkor olyan legyen a lánc, hogy ne fojtsa, eltudjon vele húzódni, árnyékba, az óljába.


És amikor otthon vagytok menjetek gyakran sétálni, meg ha egyébként veletek lesz a szobában...hát nem éppen jó megoldás a lánc, de így talán elfogadható.

2010. okt. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
legyen futólánc! Egy drót van rögzítve, a kert egyik végéből a másikba, erről a drótról lelóg egy lánc, és akkor a kutya, ennek a drótnak a körzetébe tud futni, amgy a lánc engedi. Így nincs olyna érzése, mintha kényszerülne arra, hogy egy lánc miatt, csak egy 3x3-as területet tud bejárni. Javallom, a lán induljon a házától, egészen addig amíg a kutyus mehet.
2010. okt. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!