Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Diszpláziaszűrés árak?

Diszpláziaszűrés árak?

Figyelt kérdés
Aki volt mostanában, mennyit fizetett? (csípő,könyök, váll egyben)
2023. ápr. 17. 16:49
 1/9 anonim válasza:
81%
16 ezer Ft volt Kecskeméten a 3 táji 1 hete. :)
2023. ápr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ez lesz minimum vagy 6 darab felvétel + altatás(ban kell csinálni), plusz nem mindenhol tudják megcsinálni


én alsó hangon olyan 50-60.000-rel számolnék, attól függ mekkorra a kutyus.

2023. ápr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jajj dehogy hat darab.


2 váll *2

2 könyök *2

csípő *2 (mindig csinálni kell kétirányú felvételt)


Na most az, hogy egy felvétel mennyibe kerül nagyba befolyásolja a szorzás eredményét, de 10 db felvétel tuti lesz.


Konkrétan tenyész-szűrés lesz, vagy miért kéred a vizsgálatot?

2023. ápr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Közel két éve voltam, csípő+könyök+váll+gerinc volt azt hiszem 55 ezer HUF. De az adott rendelőben érdeklődj, mert nagyon eltérőek az árak.


És nem értek egyet a csípő 2 irányúval, vagyis sosem hallottam még róla. Milyen másik irány? Mert könyöknél értem, de csípőnél nem.

Amúgy meg azért carrá sem akarjuk röntgenezni a kutyát szerintem, szóval feleslegeset semmit.

2023. ápr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es: alapvetően kb minden területről kell 2 irányú felvétel, hogy a térben el lehessen helyezni az esetleges elváltozásokat (x+y és y+z), mert van ami egyik irányból mondjuk gyanús lehet, aztán a másik irányból kiderül, hogy csak egy vetülés. Diagnózishoz kell 2 irányú.

Az én kutyámról anno készült egy ventrodorsalis (has-hát), és egy latero-laterális (oldalfekvésben) felvétel a csipőjéről (plusz a térdek is le lettek kapva). A combcsont feje egy gömb alakú képlet, míg a vápája közel félgömb. Na most az én kutyámnak ez a két felület a gerinc felől közelítve nem találkozott, de oldalirányból tökéletes ízesülési felszínek látszanak. Ha csak egyiket készítik, nem biztos, hogy azt a diagnózist kapja, amit.


10 felvétel nem minősül nagyobb sugárdózisnak, érdemes utánajárni, hogy mennyi sugárterhelést jelent 1 felvétel, meg mondjuk ha valaki mellett alszunk, vagy eszünk egy banánt. Efelelől nem kell aggódni.

2023. ápr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezért kérdezem. Ma foglaltam időpontot, és olyan alacsony árat mondtak, hogy nagyon meglepődtem. Budapesten alkalmanként otthagyok 40-45 ezer ft-ot, és ebben csak oltás, féregtelenítés, egy két tabletta van benne, így olyan 120-150 ezres nagyságrendű kiadással számoltam. Igaz vidéken lesz a vizsgálat, tehát ez ottani ár.
2023. ápr. 17. 18:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Az áraknál az is számít, milyen röntgengépe van az orvosnak. Van, amelyik jó régivel dolgozik, és van, aki talán a lehető legmodernebb géppel.

Számít az altatáshoz szükséges altató mennyisége is. Bár ez talán a legkisebb összeg lehet.

2023. ápr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Január közepén voltam vidéken , 43e forintot fizettem , igaz abban benne volt a porcerősítő ára is ami nagyjából 9-10e forint, 9 felvétel készült (váll+csípő+könyök+gerinc)
2023. ápr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megvolt ma a vizsgálat. Csípő, könyök, váll, gerinc. 40000 ft-ot fizettem, vidéken.
2023. máj. 3. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!