Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt yorkit milyen időközön...

Felnőtt yorkit milyen időközönként kell megnyírni?

Figyelt kérdés
Egy hónapja lett megnyírva yorki kutyusom, de már most nagyon megnőtt a szőre. Milyen időközönként egészséges nyírni, illetve fürdetni? Nem volt még ilyen kozmetikát igénylő kutyám. Kb. 6-7 évesről van szó. Az előző gazdájánál nagyon elhanyagolt volt a bundája, most szeretném karban tartani.

2023. ápr. 18. 07:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Olyan hosszra hagyod meg a szőrét, amilyenre akarod, csak minél hosszabb, annál többször kell fésülni, naponta többször is, hogy ne csomósodjon. Én ezért inkább kéthavonta lenyíratom kb. 1 centisre a szőrét, azt könnyű kezelni (a full rövid nekem nem tetszik).
2023. ápr. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm kb 1 mm-esre nyíratja, 3 havonta, meg otthon havonta megfürdeti és annyi. Meg sem fésüli.

Én is inkább azt javaslom, hogy 1-2 cm-es bundit hagyjál neki, fésüld át reggel-este (2perc), és 6-8 hetente vágasd, amikor meg is fürdetik.

Ennél többször fürdetni sem kell.

2023. ápr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!