Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az alábbi fajták közül melyike...

Az alábbi fajták közül melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Ha külön költözök, szeretnék kutyát, és ezek a fajták között vacilálok: king cavalier spániel, papillon, pomerániai, és mini ausztrál juhászkutya. A fő szempontok, hogy minél kevesebb betegségre legyen hajlamos, és minél csendesebb legyen, mert albérletbe fogok költözni. Ha minden jól megy otthonról fogok dolgozni, szóval sok időt tudok majd vele lenni. Ha valaki tud valamit ezekről a fajtákról vagy tud megbízható forrást ajánlani amin utánanézhetnék, kérem ne tartsa magában, de általános tanácsoknak/szempontoknak is örülök :)

2023. ápr. 20. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül vagy papillon, vagy mini ausztrál juhászkutya. A másik kettő betegesebb, a spiccek kifejezetten ugatosak.


Meg amugy plusz infó: ezek a fajták 1500-2000 eurótól indulnak. King cavalier spanielt talán ki tudsz fogni kicsit olcsóbban.

2023. ápr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Helló, egyetértek az előttem szólóval, azzal hogy a papillon több figyelmet igényel ami a szőrét illeti. A mini ausztrál lehet egy kicsivel energikusabb lesz, mivel mégiscsak juhászkutya.

King cavaliernél hallottam hogy jó sok betegségre hajlamosak (nagyon oda kell figyelni hogy kitől vennéd), pomerániaim van és tényleg sokat ugat (biztos vagyok benne hogy nem mindegyik ilyen, de 10-ből 9 hangos lesz).

2023. ápr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
21%
king cavalier spániel
2023. ápr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mini ausztrál juhászkutyát akkor válassz, ha aktív életmódod van, és ebben partner lehet. Az nem lényeges, hogy otthon leszel, az a lényeg, hogy le tudd fárasztani, és ez nem csak a mozgásbeli fárasztást jelenti. A spiccek ugatósak, de jól taníthatók, és lehet, hogy te fogsz előbb kifogyni az ötletekből, de van, aki szereti az ilyen kihívásokat. A cavalierekről azt olvastam, hogy betegeskedők. A papillont csak küllemre ismerem, és egyszer láttam élőben ilyen kutyát.

Akármelyik mellett döntesz, ne spórolj a tenyésztőn.

2023. ápr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

A mini ausztrál juhászt ajánlanám ezek közül.

De albiba jól gondold meg. Nagyon nehéz kutyával lakást találni, kb minden tizedik bérbeadó engedi. De hogy szép felújított lakást bútorozva nem fogsz tudni bérelni, az egészen biztos.... Persze megoldható mindig minden, csak azért készülj rá hogy egy elég nagy áldozatot kell hoznod. Mondjuk szerintem megéri. :)

2023. ápr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A mini ausztrál juhászkutya jó választás ha aktív életet élsz.Sok okossagot meg tud tanítani az ember ennek a fajtának hiszen nagyon intelligens.Én biztosan ezt a kutyát választanám.
2023. ápr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
De mire kell a kutya? Teljesen különböző fajtákat soroltál fel, mind habitusra, mind ösztönkészségekre, energia szintre. Gondolom divatból össze válogattad a fajtákat, de már ahhoz lusta voltál, hogy utána nézz nekik. Van, amelyiknek még a fajtáját sem tudod. Így egyiket sem javaslom.
2023. ápr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Te éktelen bunkó paraszt írtam hogy MAJD HA KÜLÖN KÖLTÖZÖK. Szerinted az holnap lesz, te szerencsétlen? Nem, hanem több kib*szott év múlva. Nyilvánvalóan. Addig van időm utánanézni, azért írtam ki ezt a tetves kérdést hogy kiderüljön melyik kutya illik hozzám legjobban és annak utána tudok nézni. Talán 3 év alatt sikerül. Tipikus bunkó paraszt vagy aki csak azért jár erre az oldalra és fölényeskedjen és belerúgjon másokba. Veled is csak eggyel többen vagyunk.
2023. ápr. 24. 05:34
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Húha, ilyen agresszív embernek semmilyen állat nem való! Ha itt ilyen alpári stílusban tudsz csak kommunikálni, sajnos sejtem, hogy hazamész egy nehezebb nap után és a kutyád agyonverésével fogod levezetni a stresszt...
2023. ápr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!