Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől függ, hogy hány kölyke...

Mitől függ, hogy hány kölyke születik egy szuka kutyának egy alomban?

Figyelt kérdés
Nekem utcáról mentett kistestű keverék kutyám van, akit nagy pocakkal vemhesen mentették, két kölyke volt. De fajtatisztáknál is látok több-kevesebb kiskutyát egy alomban, akár ugyanannál a tenyésztőnél is. Követem a Baráthegyi Vakvezető csapatot is, ott is változó, hány kiskutya születik. Nem vagyok tenyésztő, nem is célom, szaporítani meg pláne nem szeretnék, puszta kíváncsiság.
2023. ápr. 24. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én pulikat láttam főleg elleni, annál a fajtánál 4-5 az átlag, de a 7 is meglehetősen gyakori volt. Valószínűleg genetika, hogy mennyi petesejt képes a megtermékenyítésre tüzelés közben. Ahogy a teheneket is képesek voltak kereszttenyészteni tejtehénnek, kellő genetikai ismerettől kutyából is biztos lehetne olyat kreálni, ami csak 1-et vagy csak legalább 6-ot ellik, de ez nyilvánvalóan senkinek sem érdeke.
2023. ápr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy 1-12 között mondják hivatalosan a normálisat, fajtától, mérettől is függ, mennyi az átlag. Pulinál ahogy említettem 4-5, ha minden kutyafajtára vonunk átlagot, inkább 5-6. Viszont nagyon ritka a csak 1, és ha csak 1 kölyök van, arra külön kell ügyelni, mert már születés előtt fontos eleme létüknek, hogy nincsenek egyedül.
2023. ápr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ír szetterben tudok olyan kennelről, ahol született 18 kiskutya, a következő alomban pedig egy :)

Ők alapvetően nagy alomszámúak, 6-12 az átlag, de nem ritka a 15 sem, és ez a 18as sem egyedi eset.

Más fajtáknál (főleg nagyon apró, kistestűeknél) általában kevesebb születik. De kivételek is mindig lehetnek. Függ a genetikától, ahogy az első írja, plusz attól, hogy mikor, hányszor volt fedeztetve a szuka. Elég nehéz ezt előre megjósolni.

2023. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól függ hány petesejt érik meg és hány termékenyül meg. Ahogy az embereknél is.
2023. ápr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
A kutya méretétől és fajtájától is függ mennyi kölyök születik.Egy kisebb testű kutyánál pl csivava egyértelműen nem lesz sok kölyök hiszen a kutya is pici.Valamelyik fajtára pedig alapból jellemző,hogy sok kölyköt hoznak világra.Genetika is hozzá társul még.
2023. ápr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az anyakutya kora is befolyásolja a kölykök számát. Minél idősebb az anya, annál kevesebb kölyök születik.
2023. ápr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenki az anyaállatról beszél, pedig az is fontos, hogy a kan örökítőanyaga milyen minőségű. Szaporodasbiológiai rendelők, ahol tárolnak is, sokszor nem is foglalkoznak és nem tárolnak bizonyos minőség alattit, de pl. állítólag a skótjuhász kanoknak sokkal rosszabb minőségű az átlagnál, tehát ennek is lehet genetikai vonulata.
2023. ápr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Támogatom, nálunk is észrevehető volt, hogy egy kan esetén mindig 7 kölyök lesz (ráadásul akármennyi a kölyök, kereken egy tuti fehér puli, a többi fekete, mert hordozta a gént). De azért a kölykök számát nem a spermaszám szokta meghatározni.
2023. ápr. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!