Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan vagy szuka kutya a jobb?

Kan vagy szuka kutya a jobb?

Figyelt kérdés
Érdekelne mindenféle vélemény,tapasztalat a kan és a szuka kutyákkal kapcsolatban.Miben különböznek vagy miért jobb az egyik,mint a másik.

2023. márc. 25. 21:16
 1/5 anonim válasza:
80%
Régen volt egy fiú foxim, most meg van egy lány labradorom. Igazából nem tudok különbséget tenni, mert nagyon szerettem a foxit is, meg persze a labradort is. Talán mintha jobban bújósabb lenne a lány kutya, de biztos vannak itt tőlem jobb kutya szakértők, akik megtudják mondani a különbséget.
2023. márc. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Németjuhász tapasztalataim vannak.

A kan kutyák ösztönösen megvédtek (nem rudom ez alapbol igy van-e) pl.:hirtelen kiszabadult kutya ellen, aki neki ment a szomszéd tacskójának első mozdulatra a kutyám már szedte is le róla a nagy dögöt(együtt sétáltattuk a kutyákat plusz még volt velünk egy kisgyerek is).

Másik eset: valaki valszeg ki akart zsebelni (vagyis pontosabban a taskámba nyúlni) a kutya olyan hirtelen fordult meg körülöttem és ugrott volna neki a csávónak,hogy hirtelen fel se fogtam mi történt. Annyit éreztem, hogy valaki mögöttem már túl közel jött pedig elég széles az út.

A szukakutyáim mind ilyen kis lepkelelkűek voltak- a mostani is ilyen bár még csak 2 éves. Ugatni ugat tehát a területét védi, de nem őriz folyton olyan szinten mint a kan kutyám tették. De mindannyian engedelmes szelíd állatok csak mas vehemenciával. Egyébként a kan kutyák is ugyanúgy szeretnek és vágynak is a szeretetre.

2023. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Kanoknál nagyon gyakori, hogy belecsúsznak ilyen f"szméregetős versengésbe, ami miatt össze-vissza jelölgetnek séta alatt, illetve verekedéseket kezdeményeznek más kanokkal. Ez szocializációval, kis következetességgel orvosolható, meg persze már kis korban is látszik, hogy melyik lesz rá hajlamos.

Szukáknál ez nagyon ritka, 2-3 ilyen kutyát ismertem csak.

Amúgy volt már kanom, aki nem volt bújós, volt, aki igen és a szukám is beleáll a bunyóba, ha úgy érzi, hogy nincs más, de általában ő úgy "védi meg" a fiúkat, hogy a kirohanó kutya elé áll, elkezd cukiskodni és blokkolja a többiek felé az utat. Ez szerintem efektívebb.

Elég sokat önkénteskedtem menhelyen és az alapján is csak a nemen belüli agressziót tudom mondani különbségként.

2023. márc. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

A szukak mindig engedelmesebbek. A kanokat hajtja a tesztoszteron. Most engedelmesebb kanom van,de a szuka kutyank fenyevekkel engedelmesebb. 100% a parancsteljesitese mas kutyak kozt.


Nem jartunk kutyasuliba. Ugyanugy tanitottuk oket. Mindketto ov kutya.



Ha engedelmes kutyat akarsz,akkor alacsony energiaval szuletettet valassz. Abbol lesz az igazan engedelmes . A szuletett ovkutyak foleg. A tenyeszto kivalasztja neked.

2023. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szuka.
2023. máj. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!