Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava: tényleg egygazdások...

Csivava: tényleg egygazdások lennének? Bővebb lent.

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat, gazdásokat várok. Hogyan viszonyulnak az idegenekhez? Nekem csivi kevim van és rajtunk kívűl senkit nem fogad el, senki nem simizheti meg, mondjuk ennek örülök :) mert mindenki meg akarja. Ugyanakkor az az első kérdés hozzánk: harap? :)
2010. okt. 9. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem csivavám van de azt tudom hogy ezek a kutyák nagyon ragaszkodóak meg ha te töltesz vele sok időt akkor főleg ,amúgy meg ha nem annyira engedi hogy más meg simogossa annak más oka is lehet , pl domináns illetve téged akar védelmezni.. agresszíven viselkedik másokkal szemben? ,de a fajtától adódóan mivel kicsik így védekeznek hogy mindenkinek neki akarnak menni, az én kutyám is ilyen volt 1 évesen hoztam egy gazdától akinek már nem kellet , ő is kistestű (bichon frise fajtájú) de leszoktatam róla..
2010. okt. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem agresszív, de megugatja azt, aki neki nem szimpi. Ahogy Cesar Millan sorozatát nézem, abból az derült ki számomra, hogy az én kutyám félénk de domináns akar lenni és ez könnyen bajba sodorhatja.
2010. okt. 9. 21:27
 3/12 anonim válasza:

nekem is csivavám van, alapbol félénk, de ha valaki nem tetszik neki, ugat mint egy őrült, van hogy a nagyobb testü kutyákat is megugatja, és a kisebbektöl fél....:) ez változó.de általában messziröl ugat, meg morog, ha a közelébe kell menni egy kutyának akkor meg menekül......

szerintem nem egygazdás, legalábbis az enyém nem.ugyanugy imádja a tesomat, barátomat,..akiket mindennap lát.persze, azért nekem örül a legjobban.

harapni harap, de engem csak játékbol szokott, meg amugy se tudna nagyot, mert olyan pici kis fogai vannak.

de nagyon harcias, és szemtelen kutyák. a kocsiba ha vki behajol, már ugat, alig akarja abbahagyni....aranyosak, de nem szabad nekik megengedni mindent, meg elkényeztetni tulságosan.

2010. okt. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy csak a családját fogadja el.
2010. okt. 11. 09:49
 5/12 anonim válasza:
az a jo, ha csak a családját fogadja el....mondjuk az enyém jol elvan a barátom anyjával, pedig 1 héten max.1szer ha látja, elmegyünk otthonrol ,akkor egy kicsit szomorú, meg sirdogál, de aztán elvan utána.
2010. okt. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jó emberismerők is :) Mikor a barátom hozzám költözött, nem kedvelte/mint minden idegent sem/,de időközben megszokta. Aztán mikor elköltözött, szinte öröm táncot járt a kutya. Valamit tudhatott :)
2010. okt. 11. 10:04
 7/12 A kérdező kommentje:
Viszont azt is tudja, hogy mikor megyünk el rendesen otthonról/akkor nyugodt marad/ és mikor megyünk le csak a közértbe. Na ilyenkor ő is jönne velünk.
2010. okt. 11. 10:07
 8/12 anonim ***** válasza:
Az unokatestvéremék most vettek magukhoz egy három éves szukát. Előtte életükben nem látták, és a kutyus imádja őket, az egész családot. Jövő hétvégén megyek hozzájuk, először találkozom csivavával, ha gondolod, elmondom majd, hogy reagált rám, mint hatalmas idegenre. :D
2010. okt. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Oksa, várom :)
2010. okt. 11. 13:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Legutóbbi vagyok.

Na, voltam az unokatesóknál, és a három éves csivava (bár feleakkora volt, mint az én jelenlegi kölyökkutyám xD) nagyon barátságos, vidám kis jószág volt. Odajött hozzám, nekem dörgölőzött, szerette, ha felvettem, szóval nagyon kedves kis kutyus. :) Habár tény, hogy úgy hozták el, hogy az előző gazdája állítólag bántotta is. Nem vagyok csivava-párti, de nem igazán tudom felfogni, hogy hogy képes valaki egy ekkora állatkát bántani... de hát van ilyen sajnos. :(

2010. okt. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!