Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan főben járó bűn ha...

Miért olyan főben járó bűn ha van egy szuka kutyám és szeretném ha lennének kiskutyái?

Figyelt kérdés

Blauschimmel spániel törzskönyvezett és egy törzskönyvezett spániel kannal párosítanám.

Miért vagyok ettől undok szaporító? Lenne is kinek odaajándékoznám egyet meg megtartanék.


2011. jún. 12. 16:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
47%
A Te esetedre ki mondta, hogy undorító szaporítás?
2011. jún. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
nem az, ha szűréseket megcsináltatod a kutyádnak és a fedezőkannak, a törzskönyvet kiváltanád, a kicsiket oltva, a törvényi előírásoknak megfelelően chippelve adod tovább...de először is vedd fel a kutyád tenyésztőjével a kapcsolatot, kérj tőle tanácsot és ne azért akard elletni a kutyád, mert te kiskutyákat akarsz, hanem tedd fel magadnak a kérdést: javítom-e a fajtát azzal, hogy a kutyám és a fedezőkan kölykeit engedem világra jönni?....
2011. jún. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
estemre még nem modnta senki de itt mindenki ellenzi, vagy azért mert sok a hozzánemértő vagy azért mert az a tenyésztők dolga. De mi van ha én egyszerűen tovább akarom vinni a vérét, hogy tovább éljen ez a csodálatos kutya utóda által, és nevelhessek kiskutyát.
2011. jún. 12. 16:37
 4/31 anonim ***** válasza:
63%
szaporító az az amikor: találomra össze rak 2 kutyát és lesz ami lesz majd mindenféle vizsgálat nélkül a sufniban meg ellik a szuka és ezt eladja x összegért aminek utána az 5xést kell költeni a kutya ápolására h 1általán életben maradjon
2011. jún. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
értem ez igaz! További válaszokat várok
2011. jún. 12. 16:39
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Miből tudod, hogy csodálatos a kutyád? Van róla hozzáértő bírálat , hogy valóban a fajtája kiemelkedő egyede? Van a fajtájára jellemző örökletes betegségekre szűrés, hogy előre láthatólag nem örökít majd valamilyen anomáliát?

A kiválasztott kannak milyen kiemelkedő tulajdonságai vannak, amivel a te szukáddal fedeztetve várhatóan megfelelő, vagy netán még jobb kiskutyák születnek?

Ismered-e mindkét kutya vérvonalának jellemzőit viselkedésben, egészségben, örökítésben?

Rengeteg kérdés, amit egy tenyésztő igen alaposan megvizsgál, mielőtt egy párosítást összehoz.

2011. jún. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%
Csináld meg az egészségügyi szűréseket, vidd el tenyészszemlére a kutyádat, ugyanezt tegye meg a kan gazdája is, nézzétek meg, hogy véletlenül se legyenek rokonok, és ha minden ok akkor lehetnek kiskutyák. Ha megvannak a kölykök azokat 8 hetes korukig te tartod, beadatod nekik a kötelező oltásokat és többszörös féreghajtást is csinálsz. Nem olcsó dolog, viszont ez a lelkiismeretes hozzáállás, ha ezt tanúsítod, akkor már nem vagy szaporító. Elővigyázatosság kell és akkor a kutyusod és boldog lesz és a kölykök is.
2011. jún. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
15%

Semmi baj nincs ezzel.

Sokan akarnak fajtatiszta kölyköt, mást és mást.

Ami zavarhat egyeseket, az az, hogy pl. az Illatos úti menhelyen nap mint nap sok-sok állatot altatnak el, mert nem kellenek senkinek.

Én inkább onnan fogok kutyát-macskát elhozni, mármint menhelyről, minthogy törzskönyvesre pályázzak.


De érthető, ha szeretnél babákat a sajátodtól, és ez egy nagyon szép dolog. :)

Csak arra figyelj, hogy chippeltetned kell majd őket, és csak kötelező oltásokkal, legalább az elsővel adhatod csak el, oda őket. :S Törvényileg, ha jól tudom.

Fontos még: jól nézd meg, hogy hová kerülnek, nehogy ők is az utcán végezzék!!!

2011. jún. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
86%

Ha a tenyészszemlén megfelelőnek bizonyul mindkét kutya, és a szűrések eredményei is jók, akkor sok sikert!

Ha viszont kiderül, hogy a kutyák bármi miatt nem vonhatóak tenyésztésbe, de te ettől függetlenül lehozol velük egy almot, akkor az már (felesleges) szaporítás.


Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy a tenyésztés legyen azoknak a dolga, akik ezzel foglalkoznak, és ismerik minden oldalát. Én "hobbi" kutyatartó vagyok, és tudom, hogy az ellés megviseli az állat szervezetét, tehát soha semmi pénzért nem tenném ki (tettem volna ki - ivartalanítva van) a kutyámat ennek.

Neki ez macera, hónapokat elveszel a rövidke életéből. A kutyák nem akarnak szülni, csak Te akarsz babázni.

Ha az ismerősöd kölyköt akar, keressen fel tenyésztőt.

Szerintem:)

2011. jún. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
16.48-asnak:az Illatos út NEM menhely,hanem sintértelep.Ami azt jelenti,hogy 14 nap után elaltathatják a bekerült kutyát,illetve a leadottat azonnal is.
2011. jún. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!